logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Przecław znów postawił na profilaktykę!

Biala sobota 2022Za nami udana "Biała Sobota". Odbyła się w naszej gminie po raz jedenasty. Każdy z mieszkańców mógł już od 9:00 rano zbadać sobie krew oraz wykonać jedno z kilkunastu badań lub konsultacji. Niektórzy z pacjentów opuścili szkolne sale-gabinety dopiero o godzinie 14:00.

 

 

 

To był ważny dzień dla promocji zdrowia w Przecławiu. Po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, udało się zorganizować kolejną "Białą Sobotę". Poprzednia, dziesiąta edycja, obyła się na jesieni 2019 roku. Organizatorami, jak w poprzednich edycjach, była gmina Kołbaskowo oraz stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Partnerem medycznym wydarzenia było Centrum Medyczne "Luxmedica" z Mierzyna.

  reklama

Fruktolinka

 

Ofert badań i konsultacji w tym roku była bardzo duża. W laboratorium można było bezpłatnie wykonać podstawowe badania krwi oraz glukozę, kreatyninę, lipidogram, TSH i Morfologię. Dużą popularnością cieszyły się również dodatkowe badania, które oferowane były już odpłatnie, ale w promocyjnych, niższych niż zazwyczaj cenach.

Na zewnątrz budynku na pacjentów czekały dwa busy, gdzie można było przeprowadzić badanie osteoporozy oraz wykonać RTG klatki piersiowej.

  reklama

Hair-House

W salach - gabinetach na pacjentów czekały konsultacje z kardiologiem, urologiem, nefrologiem, diabetologiem, dermatologiem, ortopedą, neurologiem, endokrynologiem i podologiem. Prowadzone były także badania profilaktyczne i konsultacje w zakresie chorób piersi oraz badanie słuchu.
Największym zainteresowaniem cieszyły badania USG. W dwóch gabinetach można było zrobić badanie brzucha, tarczycy, ślinianków, węzłów, piersi, sutka oraz dopplery tetnic i żył.

  reklama

Magnolia Przeclaw baner medium 22

 

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w realizację tego wydarzenia oraz wszystkim mieszkańcom, którzy cierpliwe czekali w kolejkach na najpopularniejsze badania.

 

Pin It