logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

To już dwadzieścia lat biegania na przełajach!

przelaje policePropagowanie uprawiania sportu wśród dzieci i młodzieży, to nie prosta sprawa. Wie o tym jeden z przecławskich nauczycieli wychowania fizycznego, który już od dwudziestu lat zachęca swoich podopiecznych do biegania podczas sobotnich spotkań na polickiej polanie.

 

 

 

W sobotni poranek odbyła się trzecia szkolna liga biegów przełajowych w Policach. Na polanie spotkali się uczniowie szczecińskich i polickich szkół podstawowych. Przyjechali także biegacze z Trzebieży, Pilchowa czy Tanowa. W sumie około 600 zawodników, licząc także przedszkolaków. To były ostatnie zawody w tym roku, kolejna seria odbędzie się na wiosnę przyszłego roku.

  reklama

Fruktolinka

 

Najmłodsi biegną na najkrótszym dystansie z mocnym dopingiem swoich rodziców. Najstarsi - uczniowie klas siódmych i ósmych - na dystansie około jednego kilometra. Trochę pod górkę, trochę przez las, bez względu na pogodę, czy słońce, czy deszcz. Bo wiadomo - zawsze jest dobra pogoda do biegania. To najprostsza forma sportu, nie wymagająca specjalnych umiejętności czy talentów. Wystarczy wyjść z domu, potruchtać, pobiegać.

  reklama

Hair-House

Trochę czasu już minęło - mówi Wojciech Hancewicz, nauczyciel wychowania fizycznego w SP Przecław. Niektórzy moi byli podopieczni mają już ponad 30 lat. Jakub Raczak - mistrz województwa na dystansie 1000m. Daniel Troć z bardzo dobrymi wynikami do tej pory aktywnie biega, rok temu wygrał Bielika. Marcin Suszczewski - też bardzo dobry zawodnik.

Obecnie bardzo dobre czasy notują uczniowie z przecławskiej klasy sportowej. To roczniki 2010-2013. I w każdej edycji w pierwszej dziesiątce jest wiele nazwisk naszej szkoły.

reklama

Auchan rekrutacja

Trzeba namawiać do sportu, konieczna jest współpraca z rodzicami. To oni muszą się zorganizować i przywieźć tutaj swoje pociechy. Kiedyś mieliśmy do dyspozycji autokar, ale to były inne czasy - dodaje na koniec W. Hancewicz

Tradycja biegania w Policach jest bardzo długa. Kiedy to się dokładnie zaczęło, to nie pamiętam - mówi Ewa Zadala. Mu już z niektórymi sędziami jesteśmy tutaj ponad dwadzieścia lat i zawsze biegi były tutaj na polanie w Policach przy Szkole Podstawowej nr 8. Biegi zawsze organizuje Uczniowski Klub Lekkoatletyczny "Ósemka" i sędziowskie kolegium polickie.

Kolejna edycja biegów przełajowych w Policach zacznie się w kwietniu 2023