logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Ścieżka w Rosówku będzie jeszcze długo zamknięta.

rosowek sciezka 04 2023 Nie mamy dobrej wiadomości dla rowerzystów w naszej gminie. Fragment ścieżki w Rosówku będzie zamknięty do połowy przyszłego roku. To efekt trwającej tam od kilku miesięcy inwestycji drogowej. Po zakończeniu prac ścieżka zostanie odbudowana a jej przebieg nie zmieni się.

 

 

 

Bardzo proszę zainteresować się sprawą ścieżki w Rosówku - pisze jeden z czytelników - chodzi o fragment ścieżki rowerowej przy torze motocrossowym. Otóż od stycznia jest już nieprzejezdna z powodu realizowanej inwestycji. Niestety od stycznia jedynie zwieziono polbruk, podstawiono ciężki sprzęt, rozjeżdżono ścieżkę i tak naprawdę nic się nie dzieje. A mamy już wiosnę, jest kwiecień i jedna z ważniejszych ścieżek jest zamknięta i niszczona. A dodatkowo, wydaje się, że jeszcze długo nie będzie otwarta.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Niestety. Fragment ścieżki skręcający od DK13 w prawo - jadąc do Kołbaskowa - jest obecnie zamknięty. Na obecną chwilę jest to plac budowy. Nie przedostaniemy się nią do niemieckiego Neu Rossow. Jedyna obecnie rada dla cyklistów podążających do Niemiec, jest jechać drogą krajową i zaraz przy granicy skręcić w prawo.

  reklama

Hair-House

 

Ze względów bezpieczeństwa odcinek ścieżki rowerowej został wyłączony z użytkowania – informuje Janusz Kwidziński sekretarz Gminy Kołbaskowo. Nie ma możliwości poruszania się na drodze pieszo-rowerowej na odcinku zjazdu z drogi krajowej nr 13 przy firmie PMC Hydraulics. Obecnie jest to teren budowy i przebywanie osobom postronnym mogłoby zagrażać ich życiu lub zdrowiu. Teren budowy jest oznaczony. Są urządzenia blokujące przejazd i przejście na teren budowy, oraz jest znak drogowy informujący o końcu drogi dla pieszych i rowerów.

reklama

Magnolia Przecław

 

Obecnie w Rosówku budowane są nowe drogi gminne o długości około 1,8 km wraz z zjazdami oraz parking. Przebudowany zostanie fragment ciągu pieszo-rowerowego, zjazd z drogi krajowej nr 13 oraz wybudowana kanalizacja deszczowa wraz ze zbiornikiem retencyjnym i przepompownią wód deszczowych. Koszt inwestycji to 19,5 mln zł. Generalnym Wykonawcą robót w Rosówku jest firma RSK Wolin Sławomir Zinow. Umowny termin wykonania prac to 13.07.2024

Jak zapewniano nas w urzędzie gminy - "ścieżka rowerowa zostanie odbudowana i po zakończeniu prac zostanie udostępniona do użytkowania. Przebieg ścieżki rowerowej nie ulegnie zmianie."

Pin It