logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Bielik po raz trzynasty. Życiówki pobite. Komary nie. [FOTORELACJA]

Bielik 13Trzystu zawodników przeszło, przebiegło lub przejechało rowerem szlak Bielika między Siadłem Dolnym a Pargowem. Do tej ekipy trzeba dopisać jeszcze dwudziestu kajakarzy, którzy popłynęli Odrą na nieco krótszym dystansie. Wszyscy dzielnie zmagali się ze swoimi słabościami, poprawiali swoje rekordy oraz walczyli z upałem i wszechobecnymi komarami.

 

 

 

Ćwierćmaraton Bielika wpisał się na dobre w kalendarz sportowy naszego regionu. To jedna z najpiękniejszych tras rekreacyjnych, chociaż bardzo trudna i wymagająca, jeśli chodzi o podbiegi. Trasa ponad 11 km biegu zaczyna się na końcu przystani w Siadle Dolnym, wiedzie przez Wzgórze Widokowe na Międzyodrzu, pola rzepaku z pięknymi widokami oraz Moczyły. Następnie zawodnicy kierują się drogą powiatową na Kamionki i Kamieniec, aby potem wbiec w malownicze Kamienieckie Wąwozy. Meta biegu jest na końcowej drodze w Pargowie, praktycznie przy samej granicy z Niemcami.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność


Hair-House

 

W najważniejszej dyscyplinie, w bieganiu, pierwszy ma mecie pojawił się Jacek Stadnik z Zielonej Góry a drugi był Damian Andruszkiewicz ze Stargardu. Trzeci był Marcin Wolski reprezentujący DGS Diagnostic. Najszybszą kobietą okazała się Paulina Wasielewska z Polic.Naszybszymi mieszkańcami gminy Kołbaskowo byli Dorota Nowak-Piasecka oraz Daniel Zamoić.

Drugą dyscypliną z pomiarem czasu był Marsz Nordic Walking. Wygrał do Dariusz Masłyk, drugi był Paweł Styś a trzecia Małgorzata Masłyk. Pozostałe dyscypliny - rodzinny rajd rowerowy oraz spływ kajakiem, miały charakter rekreacyjny i nie obowiązywał tutaj pomiar czasu.

  reklama

WolneSlowa GIF

Magnolia Montessori Przecław Przedszkole Żłobek

 

Organizator - Gmina Kołbaskowo, jak zawsze zadbała o dojazd autobusami na start i z mety, organizację ruchu, bezpłatne posiłki dla sportowców oraz atrakcje dla całych rodzin podczas pikniku w Pargowie. Były piękne medale, koszulki oraz atrakcyjne nagrody. W organizacji imprezy pomogło wielu sponsorów i wolontariuszy. Główni z nich to Decathlon oraz DGS Diagnostic. Trzeba przyznać, że w tym roku jakby zawodników i kibiców było mniej niż w poprzednich edycjach. Sportowcy narzekali głównie na komary oraz inne latające insekty, które wyjątkowo mocno przeszkadzały na odcinkach leśnych.