logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Wirtualna jazda po "Szlaku Bielika"

szlak-bielikaPod koniec kwietnia powstał film wzdłuż nowo powstałej ścieżki rowerowej od Siadła Dolnego do Pargowa. 3500 fotografii wykonanych aparatem cyfrowym złożonych zostało w jeden materiał wideo. Już dziś zapraszamy na wirtualny spacer - a właściwie to ekspresową jazdę po Szlaku Bielika z prędkością 120 km/h.3516 zdjęć wykonanych z z częstotliwością co jedną sekundę na 11 kilometrowej trasie zostało połączone w prawie 6 minutowy film będący wizytówką tej ścieżki. Technika poklatkowego łączenia zdjęć nazywa się "stop-motion movie" i od kilku lat zyskuje sobie coraz więcej fanów w internecie. Niedawno opublikowany film o Gumieńcach wykonany w podobny sposób w ciągu 4 miesięcy miał ponad 8.000 odsłon w serwisie youtube (http://youtu.be/OKm5NzlgRJQ)

I etap ścieżki rowerowej "Szlak Bielika" na odcinku Siadło Dolne - Pargowo to na razie połowa całej trasy. Docelowo ścieżka rowerowa będzie miała prawie 20 km i połączy Ustowo graniczące z Gminą Szczecin z Pargowem leżącym przy granicy z Niemcami. Szlak Bielika łączy się po stronie niemieckiej z ponadregionalnym szlakiem rowerowym "Wzdłuż Nysy i Odry" (Oder-Neiße Radweg). Trasa przebiega częściowo przez Park Krajobrazowy Dolnej Odry, który należy do obszarów chronionych w ramach Natury 2000. Nazwą szlaku nawiązuje do jednej z największych przyrodniczych atrakcji naszych terenów - bielika - który ma siedliska właśnie w naszej gminie.

Całość inwestycji Gminy Kołbaskowo opiewa łącznie na kwotę 3,4 mln zł i powstała z 85 % i 75% udziałem dofinansowania z dwóch programów Interreg IVa w ramach współpracy transgranicznej i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Szczegółowa mapa całego szlaku dostępna jest TUTAJ

Przy okazji premiery filmu w sieci, chciałbym podziękować Mateuszowi Szczuplakowi z Warzymic za ogromny wkład w jego powstanie.