logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

Przecławianka druga w kraju !

przeclawianka-druga-w-warszawie11 listopada o godz. 11.11 wystartował Bieg Niepodległości 2012 w Warszawie, w którym wzięło udział ponad osiem tysięcy uczestników. Wszyscy mieli do pokonania 10 kilometrów. Jako pierwsi na trasę ruszyli rolkarze wraz z wózkarzami, parę minut później do rywalizacji włączyło się ponad osiem tysięcy biegaczy. Stawkę zamykali chodziarze Nordic Walking. O ilości startujących niech świadczy fakt, że kiedy pierwsi rolkarze wpadali na linię mety ostatni biegacze dopiero co przekroczyli linię startu.

Województwo Zachodniopomorskie wśród rolkarzy reprezentowały dwie osoby z Towarzystwa Rolkarskiego StarBlade. Wioletta Zaczkowska, mieszkanka Przecławia z czasem 20:39 osiągnęła swój życiowy sukces zajmując w tak ważnym biegu jakim był Bieg Niepodległości w Warszawie drugie miejsce w kategorii kobiet open. Pierwsze miejsce zajęła obecna wicemistrzyni Pucharu Świata co czyni sukces naszej zawodniczki jeszcze bardziej znaczącym. Wioletta w ogólnej kategorii open zajęła miejsce trzynaste. Drugim reprezentantem był Prezes Towarzystwa StarBlade Krzysztof Lizut. Z czasem 23:24 zajął on 27 miejsce w Kategorii open (czwarte w swojej kategorii wiekowej).

Pogoda podczas biegu była znakomita jak na tę porę roku. Organizacja biegu nie pozostawiała nic do życzenia. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy ukończenia i piękne medale pamiątkowe. Niezapomnianym epizodem pozostanie spotkanie z samym Marszałkiem Piłsudskim, który przyjechał na bieg swoją limuzyną.

Tekst / foto : Krzysztof Lizut