logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Zapraszamy na wystawę uczniów z Technikum Kreatywnego

wystawa Już w najbliższy poniedziałek, 16 maja 2022, obędzie się wernisaż w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Swoje prace wystawiać będą uczennice i uczniowie Technikum Kreatywnego, szczecińskiej szkoły kształcącej w zawodzie Technik Fotografii i Multimediów.

 

Czytaj więcej...

Nie spóźnij się ze złożeniem wniosku o świadczenie 500+

wniosek 500 plusZbliża się koniec okresu rozliczeniowego programu 500+ i początek nowego. Jak przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, aby zachować ciągłość wypłat, wniosek trzeba złożyć najpóźniej do końca kwietnia. Inaczej na pieniądze przyjdzie poczekać dłużej.

 

Czytaj więcej...

PRZECŁAW - dla nas jesteście symbolem polskiej gościnności [POMAGAMY DALEJ]

Przeclaw UkrainieOstatnia akcja "Kanapka dla Uchodźców z Ukrainy" to petarda w Waszym wykonaniu - pisze Fundacja Oktan-US W okresie 21.03.2022- 13.04.2022 dziennie dostarczaliście 150 - 200 kanapek i bułek oraz żywność ze zbiórek. Wiedzieliście, że jedzeniem można ogrzać serca? I to jeszcze jak! Mamy dobre informacje - akcja w Przecławiu będzie kontynuowana.

Czytaj więcej...

Ruszamy z konkursem wiedzy o gminie Kołbaskowo [ATRAKCYJNE NAGRODY]

V konkurs wiedzyPo sześciu latach przerwy wraca konkurs wiedzy o naszej okolicy. Wzorem poprzednich edycji będzie do odgadnięcia 30 pytań, konkurs będzie trwać 30 dni i będą do wygrania atrakcyjne nagrody. W tym roku, dzięki sponsorom, pula nagród przekroczy 2000 złotych.  
 
 

Czytaj więcej...

Wincenty przyleciał do Warzymic

Bocian warzymiceWczoraj, 4 kwietnia, w Warzymicach pojawił się bocian. I ku radości mieszkańców zajął nowoprzygotowane gniazdo, stojące na betonowym słupie. W poprzednich sezonach miał swoje lokum, na krzywym nieco, kominie w okolicach szklarni. Miejmy nadzieję, że jego przylot zapowiada już koniec zimna i nastanie prawdziwej wiosny.

Czytaj więcej...

Na chwałę zwierzęcym prawom w poświacie wiedzy!

Sciezka Siadlo GorneRzeźbione duże modele zwierząt, tablice edukacyjne, gry, ławki, stojaki i wiata pojawią się tej wiosny w Siadle Górnym. Te efekt wygranego konkursu mieszkańców w budżecie obywatelskim. Dzięki głosowaniu we wsi powstanie ścieżka edukacyjno-przyrodnicza, która będzie z pewnością celem wycieczek szkolnych i przedszkolnych.

Czytaj więcej...

Pierwszy dzień wiosny w Przecławiu [DUŻO ZDJĘĆ]

Pierwszy Dzien wiosny PrzeclawDziś przecławscy uczniowie tradycyjnie pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Była piękna, słoneczna pogoda, kolorowe przebrania oraz Marzanna. Wiosenna parada odbyła się dookoła przecławskich osiedli. Do pochodu dołączyli także okoliczne przedszkolaki. Było wesoło, kolorowo i głośno.

 

Czytaj więcej...

Jak możemy pomóc Ukrainie lokalnie [AKTUALNA LISTA]

pomoc dla ukrainyOd 24 lutego trwają zbiórki odzieży i lekarstw dla ogarniętej wojną Ukrainy. Tworzone są także konta na które można wpłacać środki dla organizacji humanitarnych. Na Ukrainę wyjeżdżają, także z naszych okolic, dedykowane auta załadowane darami dla poszkodowanych. Tworzone są miejsca noclegowe, bo wkrótce do naszej gminy i naszego powiatu przyjadą setki rodzin, którym trzeba będzie pomóc. Zebraliśmy aktualne informacje, które otrzymujemy i publikujemy je w treści artykułu.

Czytaj więcej...