logo gif 10lat

Open menu

magnolia 2021

 reklama

Młodzież sprawdza Gałczyńskiego

sprawdz galczynskiego wiosnaW Przecławiu na powierzchni dwustu metrów kwadratowych powstają ogródki warzywne mające na celu edukacją ekologiczną i ekonomiczną najstarszych uczniów szkół podstawowych. Młodzież z VII i VIII klas z Kołbaskowa, Przecławia i Będargowa sprawdza idee Gałczyńskiego wymyślone przed stu lat, że taki ogródek warzywny potrafi wyżywić trzyosobową rodzinę przez cały rok.

Czytaj więcej...

Pomysł na wycieczkę po okolicy: taras widokowy w Widuchowej

widuchowa tarasPod koniec zeszłego roku oddano do użytku wyjątkową konstrukcję na Słowiańskiej Górze w okolicach Widuchowej. Na szczycie góry o wysokości 72 metrów posadowiono 10 metrową konstrukcję z której można podziwiać szeroką panoramę na Odrę, Międzyodrze i Niemcy. Dodatkowym magnesem dla odwiedzających jest duże otoczenie zielenią, gdzie możemy spotkać rzadkie gatunki ptaków. Koniecznie zabierzcie ze sobą lornetki!

Czytaj więcej...

Hulajnogi elektryczne w naszej okolicy - gdzie powinny się pojawić? [KONKURS Z NAGRODAMI]

hulajnogi elektryczneDwa tygodnie temu postawiono pierwsze elektryczne hulajnogi w okolicach "Czerwonej Torebki" w Warzymicach. Właściciele firmy chcieliby poznać zdanie naszych czytelników, czy taka oferta sprawdzi się w naszej lokalnej społeczności? Pytanie także - jakich innych stałych miejsc postoju życzyliby sobie ich przyszli użytkownicy w czasach tak szybkiej ekspansji ścieżek pieszo-rowerowych na terenie gminy Kołbaskowo. Dla autorów najciekawszych wypowiedzi czekają nagrody.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na Dzień Wody do Przecławia

dzien wody Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować. Już w najbliższą sobotę na terenie Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławi będą czekały różne atrakcje związane z tym świętem. Będzie edukacyjnie, ekologicznie i ciekawie dla osób w każdym wieku. Tej atrakcji nie można przeoczyć.

Czytaj więcej...

Ruszyła rekrutacja do Przedszkola Montessori Magnolia w Przecławiu!

Magnolia Przeclaw rekrutacjaNa przecławskiej mapie placówek oświatowych widnieje ważny punkt. Pod adresem Przecław 3 działa przedszkole i żłobek z jedną z najbardziej znanych i docenianych metod edukacyjnych na świecie. To placówka oparta na kształceniu najmłodszych dzieci metodą Montessori, która tworzy indywidualny plan rozwoju dla każdego dziecka. Już dziś warto zapoznać się z bogatą ofertą tej placówki, wyposażonej w niezwykłe pomoce edukacyjne, gabinet terapii integracji sensorycznej, salę gimnastyczną oraz dużym ogrodem.

Nabór rozpoczyna się już 1 marca 2021r. - wszystkich zainteresowanych rodziców, prosimy o zgłoszenie udziału w procesie rekrutacyjnym telefonicznie: 514 618 020 lub pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

1% dla Pawła Wichrowskiego

pawel 1procent podatkuTo był najgorszy dzień w Jego życiu. 14 grudnia 2020 przecławski policjant upadł podczas ćwiczeń na ziemię z dużej wysokości. Przez kilka tygodni leżał na oddziale urazów wielonarządowych w szczecińskim szpitalu. Apelowaliśmy o oddawanie krwi, o wpłacanie na rehabilitację na portalu zrzutka.pl oraz o udział w licytacjach na fejsbuku. Dziś apelujemy o wpłacenie 1% podatku na Pawła Wichrowskiego. Właśnie rozpoczyna rehabilitację w Otwocku.

Czytaj więcej...

"Keps" Warzymice. Zdrowo, smacznie i niedrogo!

keps warzymice otwieramyTa restauracja przeniesie fast food oraz nasze kubki smakowe na znacznie wyższy poziom. Już dziś zapraszamy na smaczny kebab w asyście zawsze świeżych dodatków, a także bogate wegetariańskie opcje: halloumi, falafele oraz hummus. W menu znajdziemy wiele inspiracji z kuchni tureckiej, greckiej i nawet holenderskiej. Już dziś zapraszamy do restauracji mieszczącej się w pasażu Czerwonej Torebki w Warzymicach! Otwarcie w poniedziałek 1 marca o godz. 12:00

Czytaj więcej...

Trwa rekrutacja młodzieży do ciekawego projektu

ogrodek warzywnyJuż niedługo uczniowie klasy VII i VIII na terenie Gminny Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu sprawdzą teorię Gałczyńskiego. W Przecławiu powstaną ogródki warzywne, którymi zajmie się młodzież z naszej gminy. To wszystko w ramach Klubu Młodego Ekologa działającego w domu kultury. Właśnie trwa rekrutacja chętnych uczniów - są jeszcze wolne miejsca.

Czytaj więcej...