logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Będzie poezja śpiewana po raz jedenasty. Będą bilety i limity uczestników!

DDO 2024 11. edycja festiwalu Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana odbędzie się w ostatni dzień wakacji - 31 sierpnia - w Moczyłach. Na scenie wystąpią Sklep z Ptasimi Piórami, Joanna Kołaczkowska i Kuba Badach. W trakcie wydarzenia usłyszymy premierowe wykonanie utworu Ryszarda Leoszewskiego poświęconego Dolinie Dolnej Odry. W tym roku po raz pierwszy, impreza będzie biletowana oraz liczba uczestników limitowana.

 

Czytaj więcej...

Popkultura dalekiej Azji w Przecławiu: „Mizukon” po raz drugi!

mizukonW lipcu w Przecławiu po raz drugi odbędzie się ogólnopolski konwent mangi i anime „Mizukon”. Jest to jedna z największych imprez fanów pop-kultury wschodniej Azji odbywających się w kraju i jedyne tego typu przedsięwzięcie na Pomorzu Zachodnim.

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

wesolych swiat 2016Wszystkim naszym czytelnikom, z okazji Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wesołych, zdrowych i spokojnych Świąt.

 

 

 

Czytaj więcej...

Trwa Jarmark Bożonarodzeniowy [ZDJĘCIA]

Mikolajki 2023Przez całą sobotę i niedzielę w przecławskim GOKSiR trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. W pierwszym dniu odbywają się kreatywne warsztaty, zabawy dla dzieci, występy artystyczne oraz spotkanie z Mikołajem, który nie zapomniał o najmłodszych i przyjechał do Przecławia z workiem prezentów. Wiele atrakcji też czeka na mieszkańców w niedzielę. Jarmark czynny będzie go godziny 16:00

 

Czytaj więcej...

Dziś Wszystkich Świętych. Jutro Zaduszki

swieto zmarlychDziś Wszystkich Świętych. Jutro Zaduszki. Mieszkańcy gminy oraz przyjezdni od godzin porannych odwiedzają cmentarze komunalne. Na grobach stawiają kwiaty i zapalają znicze. Jest też czas na modlitwę, zadumę i refleksję. Wierni mogą także uczestniczyć w mszach świętych, koncelebrowanych na cmentarzach w Będargowie i Kołbaskowie. 

Czytaj więcej...

Francuskie piosenki dobre na jesień

Francuskie Piosenki 2Chansons Françaises w Przecławiu! 14 października w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w ramach małych form muzycznych odbędzie się koncert Klary Gmiter i Liliany Kostrzewy. Pulsujące miłością, tragedią i nadzieją piosenki klasyków francuskiej muzyki przeniosą uczestników wydarzenia do samego serca Francji. Wstęp wolny!

Czytaj więcej...

Cukrowym, wąskotorowym szlakiem - powstaje nowa ścieżka rowerowa [ZDJĘCIA]]

waskotorowka karwowoZe sporym opóźnieniem, ale w końcu powstaje ścieżka pieszo rowerowa od granicy państwa, przez Barnisław, Karwowo i Będargowo. To inwestycja, o której pisaliśmy już od prawie pięciu lat, ma szanse zakończyć się do końca grudnia tego roku. Czarny asfalt widać już w okolicach Barnisławia i Karwowa - najnowsze zdjęcia z drona podesłał nam mieszkaniec Warzymic, Mateusz Szczuplak.

Czytaj więcej...

Karate, piłka nożna, angielski, a może plastyka? [ZGŁOŚ SWOJĄ SZKÓŁKĘ]

zglos swoja oferteJak co roku, z początkiem szkoły, ruszają zapisy w wielu placówkach i szkółkach na terenie naszej gminy. Oferta zajęć pozalekcyjnych jest z pewnością bogata. Niektóre ze szkółek pojawiają się na naszym lokalnym rynku po raz pierwszy. Wychodzimy na przeciw wszystkim z propozycję dotarcia do nowych podopiecznych. Już wkrótce opublikujemy zbiorcze zestawienie.

 

Czytaj więcej...