logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Trwa Jarmark Bożonarodzeniowy [ZDJĘCIA]

Mikolajki 2023Przez całą sobotę i niedzielę w przecławskim GOKSiR trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. W pierwszym dniu odbywają się kreatywne warsztaty, zabawy dla dzieci, występy artystyczne oraz spotkanie z Mikołajem, który nie zapomniał o najmłodszych i przyjechał do Przecławia z workiem prezentów. Wiele atrakcji też czeka na mieszkańców w niedzielę. Jarmark czynny będzie go godziny 16:00

 

Czytaj więcej...

Dziś Wszystkich Świętych. Jutro Zaduszki

swieto zmarlychDziś Wszystkich Świętych. Jutro Zaduszki. Mieszkańcy gminy oraz przyjezdni od godzin porannych odwiedzają cmentarze komunalne. Na grobach stawiają kwiaty i zapalają znicze. Jest też czas na modlitwę, zadumę i refleksję. Wierni mogą także uczestniczyć w mszach świętych, koncelebrowanych na cmentarzach w Będargowie i Kołbaskowie. 

Czytaj więcej...

Cukrowym, wąskotorowym szlakiem - powstaje nowa ścieżka rowerowa [ZDJĘCIA]]

waskotorowka karwowoZe sporym opóźnieniem, ale w końcu powstaje ścieżka pieszo rowerowa od granicy państwa, przez Barnisław, Karwowo i Będargowo. To inwestycja, o której pisaliśmy już od prawie pięciu lat, ma szanse zakończyć się do końca grudnia tego roku. Czarny asfalt widać już w okolicach Barnisławia i Karwowa - najnowsze zdjęcia z drona podesłał nam mieszkaniec Warzymic, Mateusz Szczuplak.

Czytaj więcej...

Francuskie piosenki dobre na jesień

Francuskie Piosenki 2Chansons Françaises w Przecławiu! 14 października w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w ramach małych form muzycznych odbędzie się koncert Klary Gmiter i Liliany Kostrzewy. Pulsujące miłością, tragedią i nadzieją piosenki klasyków francuskiej muzyki przeniosą uczestników wydarzenia do samego serca Francji. Wstęp wolny!

Czytaj więcej...

Karate, piłka nożna, angielski, a może plastyka? [ZGŁOŚ SWOJĄ SZKÓŁKĘ]

zglos swoja oferteJak co roku, z początkiem szkoły, ruszają zapisy w wielu placówkach i szkółkach na terenie naszej gminy. Oferta zajęć pozalekcyjnych jest z pewnością bogata. Niektóre ze szkółek pojawiają się na naszym lokalnym rynku po raz pierwszy. Wychodzimy na przeciw wszystkim z propozycję dotarcia do nowych podopiecznych. Już wkrótce opublikujemy zbiorcze zestawienie.

 

Czytaj więcej...

Zaproszenie na 10-lecie Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

10 lecie schroniskaTen rok przynosi ważne wydarzenie - Międzygminne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej obchodzi swoje 10-lecie. W związku z tą okazją, już w sobotę, 2 września, zapraszamy na urodzinową imprezę pełną atrakcji. Przygotowany zostanie jubileuszowy tort, będzie darmowe czipowanie z Safe-Animal, stoiska gastronomiczne i rękodzielnicze, zamki dmuchane dla dzieci, gry, zabawy, konkursy oraz konkurencje sportowe, malowanie twarzy, pokaz agility, porady behawioralne, wystawa samochodów i charytatywna sesja zdjęciowa. Zaplanowano też zbiórkę karmy dla podopiecznych schroniska.

Czytaj więcej...

Już w najbliższą sobotę dużo atrakcji dla dzieci

zabawa kontra dzieciakiRusza trzecia edycja „Zabawy kontra dzieciaki”. To wydarzenie, które odbędzie się 2 września na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Podczas imprezy odbędą się liczne gry, konkursy, zabawy familijne oraz III Bieg na Szczęście – PaTaTaJ.

 

Czytaj więcej...

Mizukon w Przecławiu: Zanurz się w świecie azjatyckiej popkultury!

mizukon plakat12 i 13 sierpnia w Przecławiu odbędzie się zachodniopomorski konwent mangi i anime — Mizukon. Dwudniowy program wydarzenia pozwoli zanurzyć się w barwny świat popkultury wschodniej Azji. To największa tego rodzaju impreza w naszym regionie.

 

Czytaj więcej...