ancora warzymice

 reklama

Akcent z Kołbaskowa w hollywoodzkiej produkcji

marsjanin z kolbaskowaOd tygodnia na ekranach kin możemy obejrzeć najnowszy film Ridleya Scotta pt. Marsjanin. Okazuje się, że firma z terenu naszej gminy ma swój udział w produkcji tego dzieła. Wykorzystane w filmie konstrukcje sferyczne firmy Freedomes z Kołbaskowa pełnią tam rolę bazy na Marsie. Grający główną rolę Matt Damon żyje i mieszka w nich, prowadząc własną uprawę warzyw.

 

 


Nasza firma jest już znana na świecie jeśli chodzi o struktury sferyczne - mówi współwłaściciel firmy Robert Wójcikowski. Po nawiązaniu pierwszych kontaktów przyjechał do nas przedstawiciel wytwórni odpowiedzialny za scenografię. Okazało się że możemy spełnić ich wymagania.

Zadanie do typowych nie należało. Firma Freedomes z Kołbaskowa słynie na świecie z budowy kopuł sferycznych, które mają bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach. Tym razem musiała przygotować coś nietypowego.

Musieliśmy wykonać elementy sferyczne dokładnie zaprojektowane przez scenografów. Prace trwały około 2 miesięcy, próbne montaże odbyły się w Budapeszcie oraz na pustyni w Jordanii, która udawała Marsa – dodaje R. Wójcikowski.

Firma Freedomes działa w Kołbaskowie od roku. Nabyła nieruchomości po byłej jednostce wojskowej przy drodze wyjazdowej na Smolęcin. Wcześniej działała w kilku lokalizacjach. Biura były w Szczecinie, część hal dzierżawiła w gminie Dobra. Ostatecznie wybrali Kołbaskowo.

Jakoś próbujemy się tutaj zagospodarować, współpraca z władzami gminy układa się dobrze, porządkujemy teren, inwestujemy i zostajemy tu na dłużej – dodaje na koniec R. Wójcikowski.

Freedomes, dzięki głosom publiczności, otrzymało w tym roku nagrodę A+Awards - amerykańskiego magazynu Architizer, czyli architektoniczny odpowiednik Oscarów, za linię produktów F.Domes.

 

Pin It

Polecamy :

 reklama

ufo 2018

MAKSYMALNA OCHRONA
NAJLEPSZE CENY
ONLINE I TRADYCYJNIE
KSERO I WYDRUKI
SZYBKA PACZKA GLS
Pn - Pt   9 : 0 0 - 1 7 : 0 0
!!! Z A P R A S Z A M Y !!!

więcej

  

 

 reklama 

lawendowa nowe logo

Przecław 26a (koło kościoła)
Zamów bezposrednio Online
www.pizzeria-izba.pl
lub telefonicznie
91 852 46 08
91 887 74 30

więcej

 

 reklama 

lawendowa nowe logo

Przecław 83B
Tel. 91 433 69 44
www.tasso.biz

HURT - IMPORT - DETAL

fb icon odwiedź nasz fanpejdż

więcej