medentes przeclaw

 reklama

To był piękny koncert! [ZDJĘCIA]

nie tylko smyczkiZa nami spore, lokalne wydarzenie muzyczne. W przecławskim kościele parafialnym odbył się dziś koncert pod tytułem "Nie Tylko Smyczki" w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Baltic Neopolis Festival. Zagrano na skrzypcach, altówce wiolonczeli oraz na harfie. W repertuarze były działa Händela, Mozarta oraz Debussy'ego. Kto nie był - niech żałuje.

 

 

Okazuje się że w Przecławiu i Warzymicach mieszkają fani muzyki poważnej, którzy licznie przybyli na koncert do miejscowego kościoła. Koncert pod tytułem "Nie tylko smyczki" jest jednym kilku na trasie IV Międzynarodowego Festiwali Muzyki. Oprócz czwórki wykonawców na instrumentach smyczmkowych wystąpiła także Anna Steinkogler z Austri, która zagrała na harfie.

Baltic Neopolis Quartet powstał w 2008 roku z inicjatywy muzyków-solistów szczecińskiej Baltic Neopolis Orchestra – absolwentów wyższych uczelni muzycznych w Londynie, Wrocławiu i Szczecinie. Pasją muzyków jest przede wszystkim klasyczny repertuar XX i XXI wieku, aczkolwiek ich indywidualizm pozwala zespołowi tworzyć i angażować się w niekonwencjonalne projekty artystyczne. Kwartet nie stroni od eksperymentów w przestrzeniach muzealnych, studiach radiowych, kościołach, budynkach przemysłowych i plenerach. Repertuar, który wykonuje Baltic Neopolis Quartet, cechuje odwaga, świeżość i pomysłowość w aranżowaniu wykonań najbardziej uznanych kompozytorów muzyki klasycznej i wykonawców muzyki rozrywkowej.

Bardzo chcielibyśmy podziękować Pani Wójt Małgorzacie Schwarz za to że znalazła się na trasie naszego festivali i mamy nadzieję na dalsza współpracę - mówi Pani Paulina z Balitic Neopolis Festival. Dziękujemy także Ks. Proboszczowi Romanowi Misiakowi za udostępnienie świątyni i możliwości organizacji tutaj koncertu.

Pin It

Polecamy :

 reklama

ufo 2018

MAKSYMALNA OCHRONA
NAJLEPSZE CENY
ONLINE I TRADYCYJNIE
KSERO I WYDRUKI
SZYBKA PACZKA GLS
Pn - Pt   9 : 0 0 - 1 7 : 0 0
!!! Z A P R A S Z A M Y !!!

więcej

  

 

 reklama 

lawendowa nowe logo

Przecław 26a (koło kościoła)
Zamów bezposrednio Online
www.pizzeria-izba.pl
lub telefonicznie
91 852 46 08
91 887 74 30

więcej

 

 reklama 

lawendowa nowe logo

Przecław 83B
Tel. 91 433 69 44
www.tasso.biz

HURT - IMPORT - DETAL

fb icon odwiedź nasz fanpejdż

więcej