ancora warzymice

 reklama

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego w Przecławiu

Czytanie Zeromskiego8 września odbyła się tegoroczna odsłona Narodowego Czytania, które przypada w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Czytanie odbywa się w wielkich miastach i małych wioskach, na uczelniach i w prowincjonalnych bibliotekach, w teatrach, parkach, na rynkach miast, w domach kultury i remizach strażackich. Wraz z władzami samorządowymi oraz mieszkańcami naszej gminy również włączyliśmy się do tej ogólnopolskiej akcji, zainicjowanej w 2012r. przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W tym szczególnym roku czytaliśmy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

 

 

Inaugurując w sobotę w Warszawie Narodowe Czytanie prezydent Andrzej Duda powiedział : "Z „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego wypływa wciąż to wielkie zdanie, że Polska potrzebuje wielkiej idei."

Czytanie dzieła Żeromskiego rozpoczęła wójt Gminy Kołbaskowo – Małgorzata Schwarz, po czym kolejno wszyscy przybyli goście i pracownicy biblioteki. Nasze spotkanie uświetniła ciekawa słowno-muzyczna oprawa zespołu „Siadliczanki” z Siadła Górnego. Uczestnicy spotkania zostali wprowadzeni w świat Cezarego Baryki poprzez autorskie streszczenie powieści. Miłym akcentem były również piosenki, do śpiewania których chętnie włączyła się publiczność.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od Stowarzyszenia Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo upominek- książeczkę "Powiat Policki limerykiem pisany".

Dziękujemy naszym gościom za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu promującym naszą piękną polską literaturę.

 

Tekst Anna Boczek GBP Przecław

Pin It

Polecamy :

 reklama

ufo 2018

MAKSYMALNA OCHRONA
NAJLEPSZE CENY
ONLINE I TRADYCYJNIE
KSERO I WYDRUKI
SZYBKA PACZKA GLS
Pn - Pt   9 : 0 0 - 1 7 : 0 0
!!! Z A P R A S Z A M Y !!!

więcej

  

 

 reklama 

lawendowa nowe logo

Przecław 26a (koło kościoła)
Zamów bezposrednio Online
www.pizzeria-izba.pl
lub telefonicznie
91 852 46 08
91 887 74 30

więcej

 

 reklama 

lawendowa nowe logo

Przecław 83B
Tel. 91 433 69 44
www.tasso.biz

HURT - IMPORT - DETAL

fb icon odwiedź nasz fanpejdż

więcej