logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Startuje GOKSiR.TV

rusza goksir tvJuż w najbliższy poniedziałek od samego rana rozpoczyna nadawanie nowa telewizja internetowa. Ma to być nasza, regionalna, telewizja gminy Kołbaskowo. Nie tylko kulturalna, ale także sportowa, edukacyjna czy rozrywkowa. Pod adresem www.goksir.tv (który już warto dodać do ulubionych) będzie można obejrzeć wiele programów przygotowanych przez załogę Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Start dokładnie 1 czerwca o godz. 9:00

 

 

 

Wbrew pozorom przez ostatnie dwa miesiące pracownicy GOKSiR ciężko pracowali. Mimo, że obiekt ze względu na pandemię koronawirusa, był zamknięty dla osób z zewnątrz. W środku jednak od wielu tygodni trwają nagrania programów do nowej telewizji internetowej.

  reklama

Ostoja

Chcemy kontynuować naszą działalność statutową, ale w trochę innej wersji - mówi Mariusz Skóra, dyrektor GOKSiR w Przecławiu. Chcemy wszystko to co robiliśmy wcześniej tradycyjnie, pokazać naszym gościom i mieszkańcom w wersji internetowej. Mam wspaniałą załogę w której każdy ma przypisaną swoją rolę. Ja przykładowo będę prowadzić program "Kulturalnie o Kulturze", do którego zapraszam wielu wspaniałych ludzi, rozmawiam z nimi m.in. o kulturze w czasach kwarantanny. Przemek, Mateusz, Łukasz zajmują się całą techniką od początku do końca. Programy są różnorodne. Przykładowo kierowniczka Kasia czyta dzieciom dobranocki w bajkowych sceneriach.

Telewizja ma nadawać codziennie o godziny 9:00 do 22:30 na platformie www.goksir.tv która jest dostosowana do wyświetlania zarówno na komputerach, tabletach czy telefonach komórkowych. W programie porannym będzie blok dla dzieci, bajki i zajęcia dydaktyczne. W okolicach południa bloki młodzieżowe, dużo muzyki, koncerty live oraz retransmisje. Popołudniu wiadomości, także na żywo, reportaże, wywiady. Wieczorem filmy.

  reklama

Tasso

Koronawirus był tym punktem zapalnym, aby powstała taka telewizja - mówi dalej M. Skóra. Docelowo chcemy, żeby goksir.tv została przekształcona w pracownię telewizyjno-dziennikarską, do której będziemy zapraszać młodych ludzi. Chcemy aby to oni prowadzili goksir.tv. W naszym projekcie będziemy mieć wsparcie Uniwersytetu Szczecińskiego i studentów wydziału medioznawstwa.

GOKSIR.TV startuje już w najbliższy poniedziałek 1 czerwca o godz. 9:00

 

Spot wizerunkowy GOKSiR.TV

Jeszcze kilka dni, a oficjalnie wystartujemy :) Intensywnie pracujemy nad produkcją telewizyjną. Spotkamy się już w poniedziałek 1 czerwca!

Opublikowany przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu Poniedziałek, 25 maja 2020

Pin It