logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Młodzież sprawdza Gałczyńskiego

sprawdz galczynskiego wiosnaW Przecławiu na powierzchni dwustu metrów kwadratowych powstają ogródki warzywne mające na celu edukacją ekologiczną i ekonomiczną najstarszych uczniów szkół podstawowych. Młodzież z VII i VIII klas z Kołbaskowa, Przecławia i Będargowa sprawdza idee Gałczyńskiego wymyślone przed stu lat, że taki ogródek warzywny potrafi wyżywić trzyosobową rodzinę przez cały rok.

 

 

Projekt wkracza w decydującą fazę - mówi Robert Sokołowski opiekun projektu z przecławskiego GOKSiRu. W przyszłym tygodniu kończymy prace ziemne i zaczynamy sianie i sadzenie. Na szczęście wiosna w tym roku jest wyjątkowo chłodna, a co za tym idzie wolniejsza wegetacja rekompensuje nam opóźnienie wynikające z lockdownu.

reklama

Centrum Stomatologii Zabscy

Głównym celem projektu będzie zwiększenie lub nabycie umiejętności interpersonalnych przez uczestników, a w szczególności: przełamanie barier w nawiązywaniu kontaktu z innymi, zwiększenie wiary we własne możliwości, asertywność, umiejętność planowania zadań - przyszłości, umiejętność pracy w zespole. Ze względu na specyfikę produkcji rolnej - zespół będzie zmuszony do elastyczności, ćwiczenia umiejętności podejmowania szybkich decyzji, często trudnych. Efektem wymiernym projektu będzie osiągnięcie nieokreślonych w wysokości płodów rolnych. Efektem niewymiernym - który jest celem głównym - będą nawiązane nowe przyjaźnie i zdobyte już wyżej opisane umiejętności.

reklama

500 250 KEPS Warzymice

Na terenie Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji budowany jest obecnie od zera ogród warzywny o powierzchni 200 m2. Idea wymyślona przez Bronisława Gałczyńskiego (starszego kuzyna Konstantego Ildefonsa) ma szansę powtórnie zmierzyć się z rzeczywistością. Głównie chodzi jednak o naszą młodzież, z wszystkich trzech szkół podstawowych Gminy Kołbaskowo, którzy otrzymają praktyczną wiedzę ogrodniczą. Dodatkowo będą uczestniczyć także w warsztatach dziennikarskich. Klubowicze samodzielnie nakręcą sceny z "życia" projektu i samodzielnie je zmontują.

To wszystko dzięki dotacji uzyskanej z programu Równać Szanse prowadzonego wspólnie przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Polską Fundację Dzieci i Młodzieży - dodaje Robert Sokołowski, Otrzymaliśmy również wsparcie od naszego stałego, już można powiedzieć partnera, w takich projektach czyli Leroy Merlin Ustowo, a część środków pochodzi z budżetu GOKSiR.

 

sprawdz galczynskiego wiosna 4

sprawdz galczynskiego wiosna 3

logotypy rownac szanse

Pin It