logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Wszyscy pomagamy Olafowi Malinowskiemu [AKTUALIZACJA]

Olaf wakacjeW czerwcu tego roku opuścił progi przecławskiej podstawówki. W wakacje zachorował na ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia. Obecnie wraz z mamą przebywa w szpitalu. W jednej chwili z energicznego nastolatka zmienił się w pacjenta, który potrzebuje pomocy.

 

 

 

Nie potrafię zliczyć, ile razy dziennie odtwarzam w głowie wydarzenia sprzed kilku miesięcy - mówi mama Tak bardzo staram się znaleźć jakiś znak, coś co pozwoliłoby mi wcześniej zareagować, uratować Olafa. Ale nic takiego nie było! Nasz dramat rozegrał się w kilka chwil i zmienił nasze życie już na zawsze...

To fantastyczny kolega - mówią o nim harcerze z drużyny. Jak myślę o Olafie to do dzisiaj pamiętam sytuację kiedy na swojej pierwszej zbiórce podszedł do mnie i uparcie na mnie patrzył - mówi jedna z harcerek 23 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Szczerbiec. To były moje początki w prowadzeniu zbiórek a więc nerwy i stres sięgały zenitu. A on patrzył. W końcu zapytałam czy czegoś potrzebuje, na co on zupełnie poważnie pyta: "Druhno, a co jadła druhna dzisiaj na obiad?"

reklama

Madar Hurtownia Wedlin Warzymice

Olaf ma 15 lat i do tej pory był zdrowo rozwijającym się i pełnym energii nastolatkiem. Trzy miesiące temu podczas pływania na desce paddle wpadł do wody. Dwa dni później dostał gorączki i wymiotował. Początkowo myślano, że jest to zwykłe zatrucie pokarmowe i czekano, aż objawy ustąpią. Jednak nie ustępowały. Olafa zaczęły męczyć silny ból, zawroty głowy, a nawet problemy z poruszaniem się i mową. W szpitalu rodzina usłyszała diagnozę, że to ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia.

Olaf został przewieziony do drugiego szpitala, w którym spędził miesiąc. Teczka historii chorób dziecka rosła w zatrważającym tempie. Porażenie nerwu odwodzącego, niedowład ośrodkowy nerwu twarzowego po stronie lewej, kończyny górnej lewej osłabiona siła kończyn dolnych. Nasilone zmiany w istocie białej mózgu prawej i lewej. W jednej chwili z energicznego nastolatka zmienił się w pacjenta, który potrzebuje pomocy - dodaje mama. Ale ja nie mogę pozwolić na to, by tak wyglądała przyszłość Olafa, dlatego proszę - pomóż nam!

  reklama

Hair-House

 

W minionym tygodniu odbyły się pierwsze kiermasze ciast w przecławskich placówkach, gdzie można było nabyć w kawiarence domowe ciasta. I na konto zbiórki trafiły już pierwsze środki, które rodzina przeznaczy na rehabilitację, opiekę medyczną, leki i artykuły higieniczne.

Od przyszłego tygodnia, w każdy wtorek listopada, czyli 9, 16, 23 i 30 rada rodziców szkolnej podstawówki zaprasza na kiermasz ciast. Można zarówno kupić domowe wypieki. Ale także przynieść coś upieczonego od siebie.

Do akcji przyłącza się także placówka w Przylepie. Już 9 i 10 listopada w holu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego odbędzie się Pchli Targ, który organizują pracownicy placówki oraz rada rodziców.

 

 

AKTUALIZACJA

Jest już zarejestrowana zrzutka na stronie siepomaga.pl Pod adresem https://www.siepomaga.pl/olaf-malinowski można dokonywać wpłaty bezpośrednich za pomocą różnych metod typu karta kredytowa, przelew, blik itp.

Pin It