logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Jak możemy pomóc Ukrainie lokalnie [AKTUALNA LISTA]

pomoc dla ukrainyOd 24 lutego trwają zbiórki odzieży i lekarstw dla ogarniętej wojną Ukrainy. Tworzone są także konta na które można wpłacać środki dla organizacji humanitarnych. Na Ukrainę wyjeżdżają, także z naszych okolic, dedykowane auta załadowane darami dla poszkodowanych. Tworzone są miejsca noclegowe, bo wkrótce do naszej gminy i naszego powiatu przyjadą setki rodzin, którym trzeba będzie pomóc. Zebraliśmy aktualne informacje, które otrzymujemy i publikujemy je w treści artykułu.

 

 

Do restauracji RUCOLA w Przecławiu (na terenie GOKSiR) od niedzieli 27 lutego będzie można przynosić rzeczy, które będą przekazywane do "Związku Ukraińców w Polsce, oddział w Szczecinie" i także do stowarzyszenie Mi-GRACJA w Szczecinie" Oto lista najpotrzebniejszych rzeczy:
- leki na żołądek, woda utleniona, żele przeciwbólowe
- leki dla kobiety, leki dla dzieci
- naczynia plastikowe, metalowe (najlepiej biwakowe)
- buty typu glany męskie, odzież termiczna każdy rozmiar
- bielizna termiczna, ubrania rozmiar L XL 2XL 3XL
- ciepłe kurtki dobrej jakości, dla kobiety i mężczyzny
- śpiwory, artykuły higieny osobistej, koce, pościel
- żywność z długim terminem, herbatniki, batony proteinowe

  reklama

Fruktolinka

 

Firma Viva Natura, Kamieniec 4A (producent soków) zbiera zabawki i odzież dla dzieci. Do Kamieńca przyjadą z Ukrainy rodziny pracowników tej firmy. Będzie to mała dziewczynka 1,5 roku, dziewczynka 5 lat i czterech chłopców 3, 5, 9, i 14 lat. Wszelkie potrzebne rzeczy można dostarczyć do biura tej firmy, kontaktując się z Panią Magdaleną Piekarz.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Policach organizuje punkt zbiórki rzeczy dla mieszkańców Ukrainy. Prosimy ludzi o wielkich sercach którzy chcieli by ich wspomóc w tej trudniej sytuacji o przynoszenie do nas:

Środków opatrunkowych:
Bandaże, Gazy, Plastry, Środki do przemywania ran
Rękawiczki jednorazowe, Koce termiczne, Sól fizjologiczną

Środki higieny osobistej:
Mydła, Szampony, Pasty do zębów, Chusteczki, Kremy

Odzież i przybory do spania:
Karimaty, Poduszki, Śpiwory
Bieliznę termo aktywna, Ciepłe kurtki
Spodnie, Latarki, Baterie

A także żywność:
Wodę, Konserwy, Ryż i inne artykuły długoterminowe

Zbiórka w naszej jednostce na ul. Sikorskiego 6 Wszystkie rzeczy zostaną dostarczone do Związek Ukraińców w Polsce, oddział w Szczecinie. Gdyby ktoś nie mógł być w tych godzinach a chciałby pomoc lub dopytać się o coś prosimy o kontakt pod podanym numerem 533287478 - Zastępca Naczelnika OSP Police Jakub Plaskota

  reklama

Hair-House

 

Tych, którzy chcą wesprzeć finansowo organizacje zajmujące się pomocą rodzinom z Ukrainy podajemy numery kont.

Stowarzyszenie Mi- GRACJA, tytuł wpłaty: darowizna:
06 1140 2004 0000 3102 7967 2934

Związek Ukraińców z oddziałem w Szczecinie, tytuł wpłaty "Dla Ukraińców"
20 1090 1492 0000 0001 4312 2731
KOD SWIFT WBKPPLPP (dla wpłat zagranicznych)

Pod adresem https://bit.ly/SzczecinUKR działa formularz zgłoszeniowy dla osób, które chcą udzielić wsparcia w formie tymczasowego miejsca pobytu w Szczecinie i okolicach uchodźcom z Ukrainy

 

Na Facebooku ruszyła grupa dyskusyjna "Pomoc Ukraina - Police Szczecin". W swoich założeniach ma ona być platformą wymianą informacji dotyczących pomocy uciekającym przed wojną Ukraińcom. Na grupie pojawiają się oferty pomocy w dostaniu się na granicę polsko-ukraińską lub do Szczecina, wynajmu mieszkań, informacje o prowadzeniu zbiórek. Link do grupy "Pomoc Ukraina - Police Szczecin": https://www.facebook.com/groups/322656733157104/

 

/ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY JEST NA BIEŻĄCO/

 

Aktualizacja z 26.02.2022

Nieaktualny jest już temat wyposażenia mieszkania w Przecławiu dla uchodźców z Ukrainy. W ciągu kilku godzin udało się zebrać cały potrzebny sprzęt i meble - tak przekazała nam Pani Aneta.

 

Aktualizacja z 27.02.2022 10:00

Do akcji zbiórki dołącza OSP Smolęcin

W dniach 05.03.2022 (sobota godz.15:00-18:00) oraz 06.03.2022 (niedziela godz.12:00-16:00) będziemy prowadzić zbiórkę na rzecz Ukrainy. Zbiórka prowadzona będzie w remizie OSP Smolęcin. Osoby, które będą chciały pomóc, a nie będą miały jak dowieźć nam artykułów - odbierzemy je osobiście!
Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Gminy Kołbaskowo oraz każdej osoby, która chce pomóc - o wsparcie!

Lista potrzebnych artykułów tak jak podana przez OSP Police powyżej

Miejsce zbiórki: REMIZA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W SMOLĘCINIE
Telefon kontaktowy do odbioru osobistego:
* dh Naczelnik Ireneusz Grygorczyk: tel.: 509-761-835

 

Aktualizacja z 27.02.2022 10:00

Trwa wciąż zbiórka rzeczy w restauracji Rucola w Przecławiu (mieszczącej się w GOKSiR). W niedzielę cały udało się wyekspediować cały samochód dzieki pomocy Fun Fit Studio. Dla przypomnienia te najbardziej potrzebne to :
- środki higieny osobistej
- leki
- opatrunki
- żywność z długą datą przydatności
- koce
- pieluchy

 

Marzena Kolibowska - przewodniczaca koła gospodyń wiejskich w gminie Kołbaskowo - zwracam się z prośbą o pomoc dla naszych sąsiadów z Ukrainy - potrzebujemy ciuchów butów, leków, bandaży, kocy, śpiworów. Czekamy na wasza pomoc. Tel 605 749 314

 

 

Trwa także zbiórka rzeczy w firmie Viva Natura w Kamieńcu. Pod adresem Kamieniec 4A (producent soków - zielone dachy) prosimy pytać w biurze o Panią Magdalenę Piekarz
Potrzeby:
- żywność w puszkach długoterminowa, środki opatrunkowe, higieniczne
- koce, śpiwory, ubrania
- latarki, baterie ponieważ noce spędzają w piwnicach.

 

Aktualizacja z 28.02.2022 17:00

 

Do byłego hotelu Ibis w Szczecinie przyjeżdżają matki z dziećmi, potrzebują tak naprawdę wszystkiego, ciuchów, artykułów higieny osobistej, pampersów, kołdry, koce, ubrania, obuwie, nie można zapomnieć o dzieciach które na pewno ucieszą się z zabawek czy misia. W środę 2 marca w godzinach wieczornych będę jechała wraz z mama zawieść wszystkie potrzebne rzeczy, bardzo proszę o wsparcie
Adres: Warzymice, Dębowa 1/3 numer telefonu 514 869 479 - Natalia

 

Do akcji dołączają władze gminy Kołbaskowo

Uruchomiliśmy adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pod tym adresem należy zgłaszać chęć przyjęcia rodzin oraz pokrycia kosztów ich utrzymania. Prosimy o informację, ile osób możecie Państwo przyjąć i na jaki czas, czy jesteście w stanie Państwo przyjąć także zwierzęta.

Organizujemy zbiórkę pieniędzy na zakup:
- kardiomonitoringu do karetek na Ukrainie;
- obuwia trekkingowego dla walczących rozmiar 43-46;
- śpiworów termicznych;
- pakietów medycznych.

Zakres zbiórki uzgodniony z przewodniczącym Związku Ukraińców w Szczecinie.
Nr konta do zbiórki – Gmina Kołbaskowo 89 1240 3927 1111 0011 0258 7390 z dopiskiem POMOC DLA UKRAINY

Od dziś można przynosić do szkół w naszej gminie następujące i tylko nowe:
- śpiwory termiczne;
- latarki i baterie;
- pakiety medyczne;
- tablety, power banki;
- termosy;
- kubki termiczne;
- konserwy długoterminowe;
- skarpety trekkingowe (43-46);
- ocieplacze;
- grube karimaty;
- grube polary.
Wszystko zostanie przekazane walczącym na Ukrainie.

Małgorzata Schwarz, Wójt Gminy Kołbaskowo
Dorota Trzebińska, Przewodnicząca Rady Gminy Kołbaskowo

 

Aktualizacja z 28.02.2022  20:00

 
 
Trwa zbiórka dla matek z dziećmi z Ukrainy. Szkoła Polsko-Amerykanska udostępnia całe piętro dla potrzebujacych. Bardzo dużo już mają, najbardziej brakuje płyt DVD z bajkami lub filmami dla dzieci, książeczek dla maluchów tych najmłodszych (obrazkowych jak i czytanych), bloki, kredki, puzzlei itp. rzeczy przydatne dzieciom. Ubranka mile widziane w różnych rozmiarach. Na terenie Warzymic/Przecławia mogę odebrać osobiście, natomiast jeżeli ktoś chce sam podrzucić do szkoły znajdującej się w centrum Szczecina nie będzie problemu. Mój numer kontaktowy 500264727 Marta
 
 
Aktualizacja z 01.03.2022  22:00
 
Nieaktualne wątki zostały usunięte.
 
 
Aktualizacja z 02.03.2022  6:00

Ruszyła zbiórka w Szkole Podstawowej w Przecławiu

Drodzy Rodzice!

Aktualna lista potrzebnych darów:
- stazy medyczne (opaski uciskowe wielokrotnego użytku), bandaże, opatrunki, podkłady medyczne, maski, plastry duże, plastry rozgrzewające i przeciwbólowe, gazy, woda utleniona, sól fizjologiczna, płyn do dezynfekcji
- tabletki przeciwbólowe, leki uspokajające, syropy na kaszel - dorośli i dzieci,
- środki higieny osobistej dla dzieci i dorosłych (mydło, żel pod prysznic...),
- przybory do golenia,
- ręczniki, pościel - NOWE!
- koce dla dzieci i dorosłych,
- bielizna dla kobiet i mężczyzn - NOWA!
- ubranka dziecięce - NOWE!
- PAMPERSY 0-6 lat - PILNE!, mokre chusteczki, pieluchy tetrowe, smoczki butelki, bidony dziecięce,
- plecaki dla dorosłych (50 l),
- karimaty, śpiwory, materace dmuchane niebasenowe - NOWE!
- latarki z bateriami w środku, baterie,
- termosy i kubki termiczne biwakowe
- taśmy brązowe do klejenia kartonów, nożyczki

Żywność:
- mleko modyfikowane od 1 do 4, jedzenie w słoiczkach od 4 miesięcy do 4 lat, kaszki oraz tubki dla dzieci,
- suchy prowiant, batony proteinowe, jedzenie szybkie do przygotowania z długą datą przydatności,

Prosimy by wyżej wymienione rzeczy były nowe lub w doskonałym stanie.

Klasy 1-4 składać swoje dary mogą przy szatniach w wyznaczonym punkcie na części A. Podobnie na części B klasy 5-8 również przy szatniach, na przeciw szkolnego forum.
Zbiórka trwać będzie do 20 marca 20222r.

Dziękujemy wszystkim za najmniejszy dar serca!

 

Aktualizacja z 02.03.2022  17:00

Zrzutka w przecławskiej przychodni potrzebna, aby uchodźcy mogli w aptece leki wykupować. Recepty wypisze doktor Balińska, ale na razie tylko na 100%, jak już będzie można nawet ze zniżką, to i tak nie mają kasy. Dzisiaj już trzy osoby poprosiły o przyjęcia.
Każda kwota się przyda. Puszka wystawiona w Przychodni Salus w Przecławiu.

 

Aktualizacja z 03.03.2022  17:00

 

Pani Paulina z Przecławia "sprawa jest dosyć pilna zbieram do jutra bandarze, wodę utleniona, plastry, środki dezynfekcyjne. Wszystko co może się przydać dla ludzi z Ukrainy. Koleżanki syn jutro wyjeżdża i organizujemy zbiórkę aby mógł zabrać jak najwięcej rzeczy na pierwszą pomoc. Jestem mobilna wiec mogę podjechać autem gdzie trzeba. Wierzę w dobre serduszka". Tel 537670412

 

Kierownictow sklepu LIDL w Warzymicach zaprasza do zbiórki żywości dla Ukrainy. W sklepie wystawiono specjalny koszt na tą zbiórkę.

zbiorka w warzymicach

 

 Aktualizacja z 04.03.2022  18:00

Gmina Kołbaskowo szykuje 5 mieszkań dla rodzin uciekających przez wojną w Ukrainie! Zwraca się z prośbą o pomoc! Od dziś można przynosić do Urzędu Gminy w Kołbaskowie następujące dary:
- 5 pralek 5 lodówek, kompletów zastawy stołowej, kompletów garnków, Akcesoria kuchenne, sztućce, koce, pościel, ręczniki
Prosimy, by rzeczy te były nowe lub w takim stanie, w jakim sami byście Państwo chcieli je otrzymać. Z tym samym apelem zwracamy się także do do stowarzyszeń działających na terenie naszej gminy oraz ich społeczności.
Za okazane wsparcie dziękujemy!

 

Do Kamieńca dojechały rodziny z dziećmi - teraz trzeba organizować życie u nas i mamy konkretniejsze informacje jakie rzeczy są potrzebne:
-artykuły higieniczne np. płyny, szampony, leki na przeziębienie, przeciwbólowe, art. codziennego użytku np proszki, płyny do płukania, żywność długoterminową, garnki
puste kartony.
Pięć rodzin zamieszka w Pobierowie, dwie w Kamieńcu, trochę jestem przerażona, ale myślę że wspólnymi siłami damy radę - mówi Pani Magda. Kochani, Wasze wielkie serca sprawiły, że chce się żyć i pomagać.
Miejsce zbiórki Kamieniec 4 a firma Viva Natura - zielone dachy

 

Aktualizacja z 09.03.2022  17:00

Drodzy mieszkańcy - pisze na swoich stronach gmina Kołbaskowo. 🔵🟡W dalszym ciągu potrzebujemy Państwa pomocy.
Poszukujemy:
➡️ 2 pralek
➡️ 2 lodówki
➡️ kompletów zastawy stołowej
➡️ kompletów garnków
➡️ akcesoria kuchenne
➡️ sztućce
➡️ koce
➡️ pościel (poduszki, kołdry, poszewki, prześcieradła)
➡️ ręczniki
Prosimy, by rzeczy te były nowe lub w takim stanie, w jakim sami byście Państwo chcieli je otrzymać. Dary można dostarczać do Urzędu Gminy Kołbaskowo. Za okazane wsparcie dziękujemy!

Pin It