logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Powstał mierzyński bank serca

bank-serca-Z radością informujemy, że  właśnie zostało utworzone internetowe miejsce, w którym spotkać się mogą osoby, chcące obdarować czymś innych, z tymi, którzy potrzebują pomocy, a nie bardzo wiedzą, gdzie jej w sposób dyskretny szukać. Powstała witryna internetowa pod nazwą Mierzyński Bank Serca (www.bankserca.pl). Stworzona przez mierzynian służyć ma jednak nie tylko im, lecz także wszystkim - niezależnie od miejsca zamieszkania.

Za pośrednictwem tej strony każdy może zaoferować innym ludziom pomoc. Ta pomoc może mieć wymiar materialny  -  kiedy chcemy oddać posiadane przez siebie przedmioty lub niematerialny - gdy ofiarowujemy swój czas, doświadczenie, umiejętności. Jeśli ktoś ma zbędną odzież, meble, zabawki, książki lub urządzenia - może zamieścić na stronie internetowej stosowne ogłoszenie (bezpłatnie). Podobnie ludzie, którzy chcieliby nieodpłatnie w czymś pomóc niematerialnie (zakupy, sprzątanie, opieka nad dziećmi, czy osobami starszymi, korepetycje, porady itp.).
Osoby, które zdecydują się być ofiarodawcami oraz te, które poszukują darmowego wsparcia mogą skontaktować się ze sobą albo drogą elektroniczną - właśnie za pośrednictwem wspomnianej strony www (całkowicie bezpłatnie, z zachowaniem pełnej anonimowości),  tradycyjną - wrzucając kartki do specjalnie w tym celu przygotowanej skrzynki, która znajduje się w kościele parafialnym w Mierzynie lub telefonicznie.
Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Banku www.bankserca.pl - tam znajdziecie Państwo więcej informacji dotyczących korzystania z witryny.
Rada Rycerzy Kolumba nr 14989 przy Parafii p.w. Matki Bożej Bolesnej w Mierzynie.

 

Z pozdrowieniami
Grzegorz Barzyk, dr inż.
Dyrektor Banku Serca, tel. 501 544 546

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi... Jan Paweł II

Pin It