logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Popkultura dalekiej Azji w Przecławiu: „Mizukon” po raz drugi!

mizukonW lipcu w Przecławiu po raz drugi odbędzie się ogólnopolski konwent mangi i anime „Mizukon”. Jest to jedna z największych imprez fanów pop-kultury wschodniej Azji odbywających się w kraju i jedyne tego typu przedsięwzięcie na Pomorzu Zachodnim.

 

 W ubiegłym roku „Mizukon” był najchętniej odwiedzanym konwentem spośród nowych tego rodzaju wydarzeń w Polsce. Inauguracyjna edycja zebrała ponad 1200 uczestników z całego kraju i zza granicy. Druga edycja Festiwalu Popkultury i Kultury Azjatyckiej „Mizukon” zawita do Przecławia w dniach 12-14 lipca br. Tym razem czas trwania wydarzenia zostało przedłużone do trzech dni, co oznacza jeszcze więcej różnorodnych atrakcji dla uczestników w różnym wieku.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 Organizatorami „Mizukonu” są Szczeciński Klub Azji oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Szczeciński Klub Azji to stowarzyszenie, które od ponad 6 lat zajmuje się popularyzacją kultury azjatyckiej na terenie województwa zachodniopomorskiego, a w swoim portfolio ma już takie wydarzenia, jak Japan Fest czy Szczecińskie Spotkania z Azją.

  reklama

Hair-HouseDla uczestników festiwalu przygotowano ponad 300 godzin atrakcji. Wśród nich m.in. koncerty azjatyckiej muzyki w wykonaniu polskich oraz zagranicznych zespołów, konkurs cosplay, czyli pokaz własnoręcznie wykonanych strojów postaci z popkultury, pokaz japońskiego teatru Rakugo, pokazy taneczne, prelekcje tematyczne odnoszące się do
popkultury, kultury, historii oraz innych tematów związanych z Azją, stoiska rękodzielników i firm prowadzących sprzedaż gadżetów tematycznych, strefę kulinarną z azjatyckimi potrawami, strefę azjatyckich gier planszowych, strefę azjatyckich gier arcade i konsolowych, warsztaty tematyczne oraz konkursy dla uczestników.

  reklama

WolneSlowa GIF„Mizukon” odbędzie się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Szkoły Podstawowej w Przecławiu. Rozpocznie się w piątek o godz. 17:00 i potrwa do niedzieli do godz. 17:00.

Bilety dostępne są za pośrednictwem platformy biletomat.pl. Ceny biletów na festiwal zaczynają się już od 40 zł.

Honorowy patronat nad „Mizukonem” objęła wójt Gminy Kołbaskowo – Małgorzata Schwarz.

 reklama

Magnolia Montessori Przecław Przedszkole Żłobek

 


mizukon plakat