logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Pomysł na weekend : Smętowice

smetowiceZaledwie 2 km od Przecławia i Warzymic przy Drodze Krajowej nr 13 jadąc w kierunku Kołbaskowa mieści się duże i piękne gospodarstwo agroturystyczne. W Smętowicach, najmniejszej miejscowości Gminy Kołbaskowo, cała rodzina może aktywnie i atrakcyjnie spędzić cały dzień. Tutaj każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. To także doskonałe miejsce na organizację urodzin oraz imprez rodzinnych na świeżym powietrzu.W Gospodarstwie Agroturystycznym Państwa Złomaniec można spotkać kilkadziesiąt zwierząt m.in. strusie, alpaki, krowę zebu, kangury, kozy, kucyka, osła, bażanty, pawie, czarnego łabędzia oraz wszelkiego rodzaju drób. Główną atrakcją w zeszłym roku były narodziny białego kangurka. Obecnie mały albinos już sporo podrósł i opuścił torbę swojej mamty. Warto dodać, że jest on dopiero czwartym kangurem-albinosem w Europie. W ostatnim czasie na gospodarstwie urodziła się także młoda alpaka. Czteroletnia Mary urodziła małą Fionę. Dumnym tatą jest pięcioletni London. W Polsce jest już kilka hodowli tych południowoamerykańskich zwierząt, ale narodziny to nadal rzadkość.

smetowice-panorama

Na najmłodszych czekają place zabaw wyposażone w zjeżdżalnie, domki, huśtawki, piaskownice, trampoliny oraz boisko do piłki nożnej i siatkówki. Na terenie gospodarstwa można organizować wszelkiego rodzaju imprezy takie jak: urodziny, pikniki firmowe czy spotkania rodzinne. Goście organizujący takie spotkania mają do dyspozycji dwie duże zadaszone wiaty, w każdej z nich są do dyspozycji ławy i stoliki, krzesła, lodówka, czajnik oraz dostęp do prądu. Na terenie gospodarstwa jest także toaleta i łazienka z bieżącą ciepłą wodą.

Wstęp na teren gospodarstwa w Smętowicach kosztuje 8 zł od osoby. W przypadku chęci zorganizowania ogniska cena za osobę wzrasta do 10 zł. Warto jednak wydać te pieniądze, by spędzić miły dzień na świeżym powietrzu, przy grillu lub ognisku, w towarzystwie przesympatycznych zwierzaków. Gospodarstwo jest czynne codziennie od godz 10:00 do zmierzchu.

Gospodarstwo Agroturystyczne
Smętowice 1
72-001 Kołbaskowo
Tel. (091) 42-02-325
email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.smetowice.pl.tl