ancora warzymice

 reklama

Szukaj w portalu

Za dwa tygodnie wybory prezydenckie. Jak głosujemy?

wybory korespondencyjneTo będą najdziwniejsze wybory w historii naszego kraju. 10 maja zagłosujemy korespondencyjnie, kto ma zostać prezydentem RP na nową kadencję. Być może głosowanie odbędzie się tydzień później 17 maja, albo ostatecznie 23 maja - bo to ostatni możliwy termin, zgodny z konstytucją. Po raz pierwszy piszemy artykuł, tak naprawdę nie mając pewności czy do wyborów dojdzie i jaki jest możliwy ich scenariusz.

Czytaj więcej...

Brakuje chętnych do pracy w komisjach wyborczych w naszej gminie!

brakuje chetnych do komisji10 maja pierwsza tura wyborów prezydenckich. W dobie ogłoszenia pandemii koronawirusa z pewnością zabraknie chętnych do pracy w obwodowych komisjach wyborczych. Udało nam się dotrzeć do kilku osób, które regularnie w nich pracują. Okazuje się, że żadna z nich i za żadne pieniądze nie zamierza się zgłaszać.

 

Czytaj więcej...

Nasz senator, Tomasz Grodzki - marszałkiem!

TomaszGrodzkiMarszalkiemDziś wieczorem w Warszawie, na pierwszym posiedzeniu senatu RP, wybrano marszałka. Kandydatem na to stanowisko z rekomendacji Koalicji Obywatelskiej był Tomasz Grodzki. A z ramienia Prawa i Sprawiedliwości kandydował Stanisław Karczewski. Po podliczeniu głosów wygrał ostatecznie  Tomasz Grodzki.

Czytaj więcej...

Koalicja Obywatelska wygrywa w Kołbaskowie.

Sejm wyniki 2019Znamy wyniki wyborów parlamentarnych w gminie Kołbaskowo. Nasi mieszkańcy zdecydowanie postawili na Koalicję Obywatelską, która zyskała 43,48% głosów. Na kolejnych miejscach znaleźli się : PiS 25,37%, Lewica 16,90%, Konfederacja 7,82% oraz PSL 6,44%. Niestety nie udało się pobić rekordu frekwencji w naszym regionie. Do urn poszło 65,5% uprawnionych do głosowania.

Czytaj więcej...

Rafał Mucha - Miejsce 7 Lista 2 Prawo i Sprawiedliwość

Pafal MuchaSzanowni Państwo! Zapraszam do zapoznania się z biuletynem, w którym podsumowuję cztery miesiące aktywności poselskiej oraz bardzo ciekawą kampanię wyborczą. Dziękuję za cenne rozmowy i spostrzeżenia, a także za każdy przejaw życzliwości. Nadszedł dobry czas dla Polski. Zróbmy wszystko, by był on jeszcze lepszy, szczególnie dla Pomorza Zachodniego. Wybory już w najbliższą niedzielę - 13 października. To Państwa głosy zdecydują o przyszłości Polski i Pomorza Zachodniego - naszej przyszłości.

Rafał Mucha - Miejsce 7 Lista 2 Prawo i Sprawiedliwość.

Materiał sfinansowany przez KWW Prawo i Sprawiedliwość

Czytaj więcej...

Święto Plonów. Dyskotekowa BASTA. Kampania wyborcza. [DUŻO ZDJĘĆ I WIDEO]

dozynki 2019 fotorelacjaTak w skrócie można zrelacjonować sobotnie popołudnie w Kołbaskowie. Piękne wieńce dożynkowe i smaczne wypieki zaprezentowali mieszkańcy gminy. Na scenie przy OSP zaśpiewały ludowe i świetlicowe grupy muzyczne. A do Kołbaskowa po raz pierwszy w takiej ilości przyjechali liczni posłowie i senatorowie zarówno z lewej jak i prawej sceny politycznej.

Czytaj więcej...

Wybory parlamentarne. Kto kandyduje? Gdzie i jak głosujemy?

wybory parlamentarneZa 2 tygodnie wybory. W niedzielę 13 października wybierzemy naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Mieszkańcy gminy Kołbaskowo mogą oddać swój głos w sześciu Obwodowych Komisjach Wyborczych. W Kołbaskowie, Będargowie i Przecławiu. Lokale wyborcze będą czynne w niedziele od godziny 7:00 do godziny 21:00.


Czytaj więcej...

Śmieciówki przedwyborcze w całej gminie.

smieciowki kodOd kilku dni działacze (prawdopodobnie) Komitetu Obrony Demokracji objeżdżają każdą z miejscowości naszej gminy i pozostawiają w koszach antyreklamówki Prawa i Sprawiedliwości. Na plakatach widnieją hasła dotyczące obecnej sytuacji w służbie zdrowia, kościele, sądownictwie czy prokuraturze. Znajdują się na nich także oskarżenia pod adresem obecnego premiera, prezesa PiS czy poszczególnych posłów z tej partii.

Czytaj więcej...