logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Shivan Fate - "Chcę być Starostą"

starostwo powiatoweNa początku lutego, podczas startu kampanii samorządowej, mieszkaniec naszych osiedli, radny powiatu polickiego, Shivan Fate zadeklarował chęć objęcia stanowiska Starosty Polickiego. Uwarunkował to dobrym wynikiem wyborczym. Dziś już wiemy, że po wczorajszych wyborach Koalicja Obywatelska osiągnęła bardzo wysoki wynik wyborczy i zdobyła 9 mandatów w 19 osobowej radzie.

 

Czytaj więcej...

Kto został wójtem, radnym gminy i powiatu. [WYNIKI WYBORÓW 2024]

kogo wybralismy O godzinie 21:00 zakończyło się głosowanie we wszystkich trzynastu obwodach do głosowania na terenie gminy Kołbaskowo. Obecnie trwa liczenie głosów. Tej nocy będziemy sprawdzać jak głosowali mieszkańcy i jakich włodarzy samorządowych wybrali na kadencję 2024-2029. W poniższym artykule będziemy na bieżąco uzupełniać dane, które zostaną wywieszone przed lokalami wyborczymi.

 

Czytaj więcej...

Jak i gdzie głosować w wyborach samorządowych? [OBWODY, GODZINY, KARTY]

wybory samorzadowe 2024 W niedzielę wybory samorządowe w których zdecydujemy kto będzie rządził gminą, powiatem i sejmikiem wojewódzkim. To jedne z trudniejszych wyborów od strony technicznej, ponieważ dostaniemy aż cztery karty do głosowania. Dwie z nich będą dużego formatu. Przybyło nam także sześć nowych obwodów do głosowania - tak więc niektórzy mogą się pogubić. Mieszkańcy Przecławia i Warzymic mają trzy nowe obwody - wszystkie mieszczą się w szkole podstawowej.

Czytaj więcej...

Policja zatrzymała i przesłuchała roznosicieli "Alfabetu Mafii"

dystrybucja alfabet mafii 2W dniu 3 marca policja przerwała nielegalną dystrybucję ulotek wyborczych na terenie przecławskiego osiedla. W wyniku akcji zatrzymano dwie osoby, w tym nieletniego. Ulotki, określane jako "Alfabet Mafii", zawierały szereg oszczerstw oraz oskarżeń wobec wójta Małgorzaty Schwarz i innych osób. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura.

Czytaj więcej...

Ruszyła brudna kampania w naszej gminie!

ulotki kampania 2024Na dwa dni przed świętami Wielkiej Nocy na terenie naszej gminy kolportowane jest wydawnictwo pod tytułem "Alfabet Mafii". Na obecną chwilę nie wiadomo, kto jest jego wydawcą, jaki komitet wyborczy sfinansował tą broszurę oraz kto odpowiada za jej kolportaż. Przeszukując treść tych materiałów, nie sposób nie zauważyć fałszywych oskarżeń, zmyślonych historii oraz naruszeń prywatności, włącznie z niestosownym ingerowaniem w życie intymne mieszkańców naszej społeczności.

 

Czytaj więcej...

Przedstawiamy kandydatów na Wójta Gminy Kołbaskowo.

kubiak schwarzDo dzisiejszego popołudnia miały czas wszystkie komitety na zgłaszanie swoich kandydatów na urząd Wójta. Ostatecznie uczyniły to dwa z trzech uprawnionych. 7 kwietnia mieszkańcy wybiorą na nową kadencję włodarza gminy pomiędzy Małgorzatą Schwarz zgłoszoną przez KWW Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo a Tomaszem Kubiakiem zgłoszonym przez KWW Porozumienie Tomasza Kubiaka. Trzeci Komitet - Tym Razem Razem, posiadający minimum ośmiu kandydatów na radnych, ostatecznie nie wystawił swojego reprezentanta. Oznacza to, że w naszej gminie, tak jak w ostatnich wyborach, nie odbędzie się druga tura głosowania.

Czytaj więcej...

Kandydaci do Sejmiku Zachodniopomorskiego [PEŁNA LISTA]

sejmik wyboryZa kilkanaście dni wybory samorządowe. W lokalu wyborczym dostaniemy w sumie cztery karty do głosowania. Największa będzie zawierać listę komitetów i kandydatów do Zachodniopomorskiego Sejmiku. Na listach znajdziemy ponad 80 nazwisk - warto zaznaczyć że z naszej gminy kandydują trzy osoby.

 

Czytaj więcej...

Kto kandyduje do Rady Powiatu?

kandydacji do rady powiatuW radzie powiatu polickiego, gmina Kołbaskowo ma zagwarantowane trzy miejsca. W kończącej kadencji funkcję radnego pełnili Izabela Wesołowska-Kośmider, Shivan Fate oraz Lech Barański. Gmina Kołbaskowo to jeden, duży okręg trzymandatowy, ale oddać głos możemy tylko na jedną osobę. Kogo znajdziemy na karcie do głosowania?

 

Czytaj więcej...