logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Będzie znów gorąco na "Zielonym Polu" ?

walne w spoldzielni 2017Za kilkanaście dni odbędzie się walne zebranie członków spółdzielni "Przecław - Zielone Pole". To efekt inicjatywy mieszkańców, którzy zbierali podpisy pod pismem o jego zwołanie. W porządku obrad zaplanowano m.in. odwołanie członków rady nadzorczej i tajne głosowanie nad nowymi kandydaturami. Zebranie odbędzie się w sobotę 16 grudnia o godzinie 17.00 w hotelu "Dworski" w Przecławiu.  

 

 

Przez cały 2017 rok w największej przecławskiej spółdzielni dużo się działo. Na wiosnę tego roku Rada Nadzorcza zwolniła cały Zarząd. Najpierw z funkcją prezesa pożegnał się Krzysztof Jura, a potem wiceprezes - Arkadiusz Hejzner. Przewodniczący Rady Nadzorczej Czesław Dragan poinformował, że powodem ich zwolnienia była "bezczynność i bierność". Na czas wyłonienia nowego Zarządu na stanowisko Prezesa oddelegowano z Rady Nadzorczej - Ewę Domańską a później Marka Śliwę. Od niedawna spółdzielnia ma już swój nowy zarząd. Prezesem spółdzielni został Andrzej Foryś, a jego zastępcą Ewa Domańska.

Obecnie wśród mieszkańców trwają nieformalne spotkania mające na celu wyłonienie nowych kandydatów do pracy w Radzie Nadzorczej. Poszukiwane są osoby dyspozycyjne, które znają się na prawie spółdzielczym i sprawozdaniach finansowych. Na grudniowym zebraniu odbędą się tajne głosowania, zarówno nad odwołaniem obecnych członków rady oraz głosowanie nad powołaniem nowych kandydatów. Temat spółdzielni "Przecław - Zielone Pole" jest często komentowany na forum portalu pod adresem http://przeclaw24.pl/forum/4-spodzielnia-przecaw-i-przecaw-zielone-pole/2844-no-i-mamy-kolejne-uklady-w-naszej-sm.html i w ostatnim czasie doczekał się ponad tysiąca odsłon.

Na walnym zebraniu prawo głosu mają tylko członkowie spółdzielni a przed wejściem na salę sprawdzana będzie tożsamość. Głosować będzie można wyłącznie osobiście na podstawie otrzymanego mandatu. Dlatego władze spółdzielni proszą o zabranie dokumentu tożsamości, który zaoszczędzi nieporozumień.

Pin It