logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Wybraliśmy sołtysów Przecławia i Warzymic

glosowanie na soltysa 2019Dziś, na dwóch zebraniach sołeckich wybrano sołtysów na nową, pięcioletnią kadencję. Mieszkańcy naszych miejscowości także zdecydowali o ilościowym i osobowym składzie rad sołeckich. W Przecławiu rada będzie 3-osobowa, w Warzymicach 5-osobowa. A kto został sołtysem na naszych wioskach?

 

 

 

Mateusz Zieliński - to nowy sołtys Przecławia. Zastąpił na tym stanowisku ustępującego po dwóch kadencjach, Wojciecha Woźniaka. Nie miał kontrkandydata. Głosowanie odbyło się iście ekspresowym tempie. Tak samo jak na członków rady sołeckiej, którymi zostali Łukasz Szankowski, Grzegorz Smolicz oraz Arleta Kaczmarek.

Mieszkam w Przecławiu od początku swojego życia tj. od prawie 19 lat - mówi nowy sołtys Przecławia, Mateusz Zieliński. Przede wszystkim chciałbym, aby mieszkańcy byli bardziej zintegrowani między sobą. Moimi celami są również między innymi wspólne ogniska oraz imprezy. Pierwszym priorytetem na pewno jest zwiększenie liczby koszy na śmieci oraz woreczków na psie odchody - jest to przykra i uciążliwa sytuacja od dłuższego czasu z którą mieszkańcy muszą się borykać. Jestem otwarty na propozycje mieszkańców oraz liczę na owocną współpracę na rzecz naszej miejscowości. Jeszcze raz chciałbym podziękować za zaufanie i powierzenie tak odpowiedzialnej funkcji, obiecuję Was nie zawieść.

W Warzymicach sołtysem na drugą kadencję został Marek Stożyński. Tutaj głosowanie przebiegło równie sprawnie. Mieszkańcy w głosowaniu otrzymali karty tylko z jednym nazwiskiem. Sołtys Warzymic, podobnie jak Przecławia, nie miał w wyborach kontrkandydatów. Do rady sołeckiej weszli Monika Kubik, Krzysztof Jagiełło, Piotr Ignasiak, Marcin Siergiej oraz Marek Huk.

Tradycyjnie oba zebrania nie cieszyły się dużą frekwencją. W każdej z naszych miejscowości mieszka po około 2600 dorosłych osób, które mogą głosować. Jednak na zebraniach frekwencja wynosi zwykle w okolicach 1-2%.

W dyskusji nt. bieżących problemów sołectwa mieszkańcy zwrócili się do wójta z prośbą o wyjaśnienie sprawy braku bocianiego gniazda we wsi. Ponieważ wypowiedź Małgorzaty Schwarz była długa - dlatego zamieszczamy ją w całości do odsłuchania TUTAJ.