logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Listonosze roznoszą po gminie ohydną propagandę. Za nasze pieniądze.

twoj glos referendalnyW gminie Kołbaskowo w tym tygodniu roznoszona jest gazetka przedwyborcza, która ma pomóc obecnej władzy wygrać trzecią kadencję. Całą akcję sfinansował rząd poprzez związaną z PiS fundację. Niestety, gazetka ta zawiera wiele manipulacji i propagandy, co jest nie do przyjęcia, zwłaszcza że jest finansowana z naszych podatków.

 

 

 

W niedzielę 15 października odbędą się wybory parlamentarne oraz referendum, w którym będzie można odpowiedzieć na cztery pytania dotyczące wyprzedaży majątku państwowego, podniesienia wieku emerytalnego, likwidacji bariery na granicy z Białorusią i przyjęcia nielegalnych imigrantów. Wszystkim tym zagadnieniom poświęcona jest czterostronicowa kolorowa gazetka, którą od dziś znajdziemy w skrzynkach pocztowych na naszych osiedlach. Przygotowała ją Fundacja Niezależne Media. Jej prezesem jest Joanna Janerowicz, wieloletnia współpracownica Tomasza Sakiewicza – m.in. redaktora naczelnego “Gazety Polskiej”. Warto zaznaczyć, że to tej fundacji premier Mateusz Morawiecki przyznał dotację w wysokości 5,7 mln zł. Jak podaje portal bezprawnik.pl, Fundacja Niezależne Media dostała od premiera co najmniej 2,2 mln zł „na projekt związany z kontrolą wyborów”. Częścią projektu jest kampania referendalna, która przybrała postać politycznej propagandy i psychomanipulacji.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

W ulotce zatytułowanej “Twój głos referendalny” znajdują się informacje, które mocno uderzają w Donalda Tuska. Do tego są nagłówki typu: “To już inwazja. Oni tutaj płyną!” czy “Miałam pracować do śmierci!”. Na ostatniej stronie jest natomiast instrukcja: “jak poprawnie zagłosować w referendum”. Jak można się domyślać, autorzy broszury sugerują, by na każde pytanie odpowiedzieć “nie”.

– Dostaliśmy wytyczne, że od wtorku mamy roznosić te broszury. Mają one trafiać do odbiorców prywatnych – mówi jeden z listonoszy. – Zabieramy ze sobą tyle tych ulotek, ilu mamy na liście prywatnych adresatów. Jeśli ktoś danego dnia ma odwiedzić 50 osób, to zabiera 50 ulotek, a jeśli ma dostarczyć coś do 500 adresatów, to zabiera 500 ulotek – dodaje.

  reklama

Hair-House

 

Jak się okazuje, w całym kraju listonosze czują się upokorzeni takim zajęciem. W kampanię zaangażowano Pocztę Polską. Póki co nie ma wskazania, czy spółka skarbu państwa otrzymuje za kolportaż wynagrodzenie, czy też robi to w ramach zlecenia bez opłat… I robi to rękami i nogami listonoszy, którzy są wściekli i załamani. „Twój Głos Referendalny”

To nie tylko dodatkowy ciężar do dźwigania i dodatkowe obowiązki, jakby było ich mało. To upokarzające i sprzeczne z moim sumieniem i przekonaniami. To, co zawiera ta gazetka, to nachalna manipulacja i wmawianie ludziom, że tylko PiS gwarantuje ludziom bezpieczeństwo i dobrobyt. A wszystko co złe, to wina Tuska – stwierdza.

 reklama

Ancora Warzymice

 

Mamy fundację, włączającą się w kampanię wyborczą zaraz po tym, jak dostała miliony z rezerwy, która powinna być wykorzystywana, kiedy w Polsce dzieje się coś wyjątkowo złego – mówi Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej. Jednocześnie zapowiedział on złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera Morawieckiego, który te pieniądze fundacji Sakiewicza przyznał. To PiS-owska kampania za państwowe pieniądze – dodaje na koniec.

 

Pin It