logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Policja zatrzymała i przesłuchała roznosicieli "Alfabetu Mafii"

dystrybucja alfabet mafii 2W dniu 3 marca policja przerwała nielegalną dystrybucję ulotek wyborczych na terenie przecławskiego osiedla. W wyniku akcji zatrzymano dwie osoby, w tym nieletniego. Ulotki, określane jako "Alfabet Mafii", zawierały szereg oszczerstw oraz oskarżeń wobec wójta Małgorzaty Schwarz i innych osób. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura.

 

 

Ulotka jest w kształcie książeczki koloru czarnego. Do niej dołączane są także ulotki-podróbki materiałów wyborczych w kolorach i logotypie Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Cały komplet materiałów jest spakowany w kopertę i nie posiada informacji na temat wydawcy czy podmiotu odpowiedzialnego. W ulotkach padają oskarżenia wobec konkretnych instytucji oraz wielu osób z imienia i nazwiska. Wśród oskarżeń są słowa o gwałcie i molestowaniu, pijaństwie, przekupstwie czy znęcaniu nad dziećmi. Sprawa została już skierowana do prokuratury. Poszkodowanych w tej sprawie jest ponad 10 osób oraz kilka instytucji.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Do Komendy Policji w Mierzynie wpłynęło zawiadomienie w sprawie z art. 212 kodeksu karnego, które zostało przekazane do Prokuratury Rejonowej Szczecin Zachód. Z uwagi na to, że czynności są prowadzone pod nadzorem prokuratury nie możemy udzielać informacji o toczącym się dochodzeniu - wyjaśnia mł. asp. Anna Kaźmierczak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Policach. 

W mniejszych miejscowościach w ostatnich dniach, dochodziło także do podobnych zatrzymań osób w trakcie dystrybucji tego rodzaju materiałów wyborczych. Najczęściej były to osoby nieletnie, które twierdziły, że nie wiedziały jakie są to materiały wewnątrz i od kogo je otrzymały. Sprawy za każdym razem zostały skierowane na Policję. Na obecną chwilę media są oszczędnie informowane w tej sprawie ze względu na toczące się postępowanie w prokuraturze.

  reklama

Hair-House

 

Wójt Małgorzata Schwarz zamieściła obszerny wpis w swoich mediach społecznościowych, odnosząc się do całej sytuacji z ostatnich dni. "Od ubiegłego tygodnia na terenie całej Gminy Kołbaskowo prowadzona jest na ogromną skalę, bezprecedensowa, czarna kampania wyborcza. Do skrzynek pocztowych, na przystankach autobusowych, za wycieraczkami samochodów we wszystkich miejscowościach Gminy Kołbaskowo dystrybuowane są materiały zawierające nieprawdziwe oskarżenia o gwałty, bezpośredni związek z zaginięciem osoby poszukiwanej, korupcję, działania na szkodę bezpieczeństwa, w tym małoletnich, wpływanie na decyzje organów i wiele innych. Kłamliwe zarzuty padają pod adresem władz gminy Kołbaskowo, pracowników urzędu, jednostek organizacyjnych gminy, instytucji kultury, wielu osób prywatnych i wielu innych instytucji" - pisze Małgorzata Schwarz.

  reklama

WolneSlowa GIF

 

Według niej za całą sprawą publikacji stoi jeden z deweloperów, którego przez osobę pełnomocnika Jakuba Sosnowskiego łączy się ze swoim kontrkandydatem na stanowisko wójta Tomaszem Kubiakiem. Kilka godzin później ukazało się w mediach społecznościowych oświadczenie podpisane przez Jakuba Sosnowskiego, jako pełnomocnika wyborczego KWW Porozumienie Tomasza Kubiaka.

 reklama

Magnolia Montessori Przecław Przedszkole Żłobek

 

Czytamy w nim m.in.: "W reakcji na oświadczenie Pani Małgorzaty Schwarz na profilu w portalu społecznościowym Facebook, niniejszym oświadczam, że w mojej ocenie oświadczenie to stanowi próbę odwrócenia przez panią Schwarz uwagi od problemów trapiących gminę Kołbaskowo oraz jest kolejną, nieuczciwą, nieetyczną i pokrętną próbą powiązania poprzez mnie kontrkandydata Pani Schwarz w wyborach na stanowisko Wójta Gminy Kołbaskowo, Pana dr Tomasza Kubiaka z kolejnymi osobami trzecimi w celu jego dyskredytacji w oczach opinii publicznej i odniesienia w ten sposób korzyści w nadchodzących wyborach samorządowych."