logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego z naszego regionu: Kto jest faworytem?

Brudzinski ArlukowiczW okręgu numer 13, obejmującym województwa zachodniopomorskie i lubuskie, toczy się zacięta rywalizacja "jedynek" do Parlamentu Europejskiego. Komitety wyborcze wystawiły znane ogólnopolskie postaci, polityków o silnych osobowościach i bogatym doświadczeniu politycznym: Arłukowicz, Brudziński, Cimoszewicz, Kamiński.
 
 
 
 
W wyborach do Parlamentu Europejskiego województwa zachodniopomorskie i lubuskie zostały połączone w jeden okręg (numer 13). Kandydaci z list zarejestrowanych w tym okręgu będą konkurować o głosy mieszkańców obu województw.
 

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

 
Pięć komitetów zarejestrowało swoje listy w okręgu nr 13: KO, PiS, Lewica, Trzecia Droga (Polska 2050 i PSL) oraz Konfederacja Wolność i Niepodległość. Każda lista zawiera 10 kandydatów, łącznie 50 osób ubiega się o mandaty eurodeputowanych. Największe szanse na wybór mają liderzy "jedynek" poszczególnych list, których promocji poświęcają się partie. Umieszczenie znanych nazwisk na pierwszych miejscach list ma na celu przyciągnięcie jak największej liczby głosów dla ugrupowania. Z tego powodu partie postawiły na osobistości rozpoznawalne zarówno w województwie lubuskim, jak i na Pomorzu Zachodnim.
 

  reklama

Hair-House

Oto główne "jedynki" na listach:
- Bartosz Arłukowicz (KO) - polityk ze Szczecina, poseł z Koszalina, były europoseł i minister zdrowia.
- Joachim Brudziński (PiS) - lider PiS w zachodniopomorskim, europoseł i były minister spraw wewnętrznych.
- Włodzimierz Cimoszewicz (Lewica) - europoseł, były poseł, senator i minister spraw zagranicznych.
- Michał Kamiński (Trzecia Droga) - wicemarszałek Senatu, były poseł i europoseł.
- Konfederacja wystawiła Magdalenę Sosnowską jako lidera swojej listy.
 

  reklama

WolneSlowa GIF

 
Kampania została zainaugurowana przez Bartosza Arłukowicza 1 maja, w 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Arłukowicz podkreślał znaczenie bezpieczeństwa w nowej Europie, szczególnie w kontekście wyzwań związanych z bezpieczeństwem publicznym.
Joachim Brudziński rozpoczął swoją kampanię w Koszalinie, podkreślając potrzebę obrony polskich interesów w Unii Europejskiej i krytykując "zielone szaleństwo".
Włodzimierz Cimoszewicz ostrzegał przed radykalną prawicą i apelował o niepoddawanie się manipulacjom antyeuropejskich nastrojów.
Michał Kamiński, lider Trzeciej Drogi, akcentował swoje zaangażowanie w projekty koalicyjne i apelował o wsparcie dla swojej formacji.

 reklama

Magnolia Montessori Przecław Przedszkole Żłobek

 

 
W wyborach do Parlamentu Europejskiego liczba mandatów do zdobycia nie jest z góry ustalona dla danego okręgu. Decyduje o tym ogólnokrajowy wynik głosowania i frekwencja w okręgu nr 13. Z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego może zostać wybranych od dwóch do czterech eurodeputowanych, w zależności od udziału w głosowaniu.
Wszystko teraz zależy od naszej frekwencji. Pamiętajmy, idźmy głosować! Wybory odbędą się w niedzielę 9 czerwca. Głosujemy dokładnie w tych samych 13 OKW na terenie Gminy Kołbaskowo - czyli w Przecławiu, Kołbaskowie, Kurowie, Będargowie i Przylepie.