logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Guździoł starostą, Rybakiewicz zastępcą!

guzdziolW dniu 21 grudnia odbyła się druga sesja Rady Powiatu w Policach. Oprócz merytorycznych aspektów, takich jak między innymi: podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu na przejściowe pokrycie deficytu budżetu oraz podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2010 rok, radni powołali Komisję Rewizyjną, Komisję Budżetu, Finansów i Mienia Powiatu, Komisję Edukacji i Kultury, Komisję Promocji, Rozwoju Sportu i Turystyki, Komisję Środowiska, Infrastruktury i Rolnictwa oraz Komisję Zdrowia, Bezpieczeństwa, Pomocy Społecznej i Polityki Rodzinnej.

Również na drugiej sesji radni wybrali nowego Starostę Polickiego, Wicestarostę Polickiego oraz Członka Zarządu Powiatu. Została podjęta również uchwała w sprawie ustalenia wynagrodzenia Starosty Polickiego.

Do wyboru nowego Starosty radni zgłosili jednego kandydata. Był nim dotychczasowy Starosta, Leszek Guździoł.

- Chciałbym, aby kandydat na Starostę uzasadnił czy jest predysponowany do pełnienia takiej odpowiedzialnej funkcji. Moim zdaniem w tamtej kadencji Leszek Guździoł miał sporo wpadek. Przypomnę tylko jedną. Na ostatniej sesji rozmawialiśmy o wzorze nie do naśladowania, czyli o zarządzaniu powiatem polickim. Pan Starosta mówił wtedy, że został przymuszany przez redakcje gazet do redagowania materiałów, które zostały wyemitowane, po czym zamieścił sprostowanie do tej gazety. Natomiast trzy tygodnie później podczas kampanii, o tzw. sprawie szpitala, powiedział że był jedynym inicjatorem przejścia polickiego szpitala w ręce Akademii Medycznej. Jest to kompletną nieprawdą. Leszek Guździoł był ostatnią osobą, która tego chciała. Dla mnie jest osobą jak najmniej wiarygodną, aby pełnić tę funkcję - zareagował Waldemar Echaust po zgłoszeniu Leszka Guździoła na Starostę Polickiego.

- Nie zgadzam się z Panem. Każdy z nas ma prawo do własnych opinii. Znam Pana Starostę już kilka lat. Jest to doświadczony samorządowiec. Przypomnę, że w Zarządzie Powiatu zasiada od 2002 roku. Jego osoba ma wiele sukcesów. Powstaje hala ze środków unijnych oraz ze środków Totalizatora Sportowego. Również sukcesem jest przejęcie szpitala przez Akademię Medyczną. Tych sukcesów można wymieniać bardzo wiele - swoje zdanie wyraził Andreas Kardziejonek.

W głosowaniu tajnym, stosunkiem głosów 10:8(1 głos wstrzymujący), Leszek Guździoł został nowym-starym Starostą Polickim.

- Bardzo serdecznie dziękuję za ten wybór. Mam świadomość tego, że nie wszyscy ze wszystkim się zgadzają. Wynik głosowania mówi, że byli przeciwnicy mojej kandydatury. Chcę ze swojej strony powiedzieć, że będę współpracował z każdym z Państwa. Opowiadam się za tym, abyśmy się spierali w sprawach merytorycznych. Myślę, że znajdziemy wspólny język w tej kadencji - powiedział po wyborze na Starostę, Leszek Guździoł.

Na miejsce Wicestarosty, Leszek Guździoł zaproponował Annę Rybakiewicz. Poparcia udzieliło jej 10 radnych, 9 wstrzymało się od głosu. Anna Rybakiewicz zastąpiła na stanowisku Izabelę Wesołowską - Kośmider.

- Serdecznie wszystkim dziękuję za zaufanie. Ze swojej strony obiecuje sumiennie pracować dla dobra Powiatu. Liczę z Państwa strony na konstruktywną krytykę i pomoc, abyśmy mogli wspólnie budować nasz powiat - powiedziała Anna Rybakiewicz, chwilę po wyborze na funkcję wicestarosty.

Starosta Policki na Członka Zarządu Powiatu zaproponował Jacka Stachyrę, pełniącego tę funkcję od dwóch lat. Radni w głosowaniu tajnym wybrali stosunkiem głosów 10:8 (1 głos wstrzymujący) Jacka Stachyrę na Członka Zarządu Powiatu.

- Składam serdeczne gratulacje Pani Rybakiewicz. Chciałbym również podziękować za pracę Pani Izabeli Wesołowskiej - Kośmider, która od tej chwili przestała pełnić funkcję mojego zastępcy. Dużo się nauczyłem przy Pani Izie, przez okres niecałego roku. Jeszcze raz, bardzo dziękuję za tę współpracę - powiedział na zakończenie Leszek Guździoł.

- Dziękuję za kwiaty, za miłe słowa. Korzystając z okazji chcę podziękować koleżankom i kolegom z zarządu. Tak to jest w życiu. Coś się zaczyna, ale i kończy. Bardzo trudno jest się żegnać. Może nie tyle co ze stanowiskiem, ale z ludźmi, z którymi miałam okazję współpracować. Z tego miejsca, które za chwilę przekażę mojej następczyni, chcę pogratulować dyrektorom podległych starostwu placówek. Myślę, że w relacjach między mną, a tymi osobami mieliśmy okazję wiele się nauczyć. Gratuluję również Pani Annie Rybakiewicz objęcia funkcji wicestarosty - takimi słowami żegnała się wicestarosta Izabela Wesołowska - Kośmider.

 

tekst : Mateusz Frąckowiak powiatpolicki.pl
foto : Mateusz Frąckowiak powiatpolicki.pl

Pin It