logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Wojciech Woźniak - nowym sołtysem

glosowanie-na-soltysaW środę 7 września wybraliśmy sołtysa Przecławia. Na zebraniu wiejskim które odbyło się w ZS w Przecławiu pojawiło się 81 mieszkańców. Zgłoszono tylko jednego kandydata - Wojciecha Woźniaka. Za jego kandydaturą zagłosowało 74 mieszkańców.

 

 

 

wojciech-wozniakZebranie otworzył i poprowadził Sekretarz Gminy William Łaszcz. Aby wybrać sołtysa w Przecławiu w pierwszym terminie na zebraniu musi się pojawić 1/5 uprawnionych do głosowania. Dlatego pół godziny później odbyło się zebranie w II terminie - gdzie sołtysa wybiera się zwykłą większością. Po wyborze protokolanta i komisji skrutacyjnej - przystąpiono do głosowania a następnie liczenia głosów. Ostatecznie oddano 80 głosów ważnych (1 był nieważny). Za kandydaturą Wojciech Woźniaka głosowało 74 osoby, 6 było przeciw.

Nowy sołtys przedstawił się mieszkańcom, podziękował za oddane głosy i okazane zaufanie. Wojciech Woźniak ma 43 lata, od 16 lat mieszka w Przecławiu. Zawodowo pracuje w Zarządzie Regionalnym NSZZ Solidarność, zajmuje się rozwiązywaniem konfliktów, sporów i problemów pracowniczych.

Nowemu sołtysowi gratulujemy wyboru na to zaszczytne stanowisko i życzymy powodzenia i sukcesów w pracy na rzecz naszej społeczności.

Pin It