Wybory 2011 : Kandydaci do Sejmu
9 października wybory do Sejmu RP. W okręgu 41, do którego należymy, zarejestrowanych jest 208 kandydatów z 9 komitetów. Wprawdzie do zdobycia jest 12 mandatów, ale głosujemy tylko na 1 kandydata. W tym roku lokale wyborcze są czynne w godzinach 7:00 - 21:00.
W głosowaniu do Sejmu wyborca głosuje tylko na jedną listę kandydatów. Robi to, stawiając na karcie do głosowania znak "x" obok nazwiska jednego z kandydatów i wskazując tym jego pierwszeństwo do mandatu.
Jeżeli znak "x" został postawiony przy nazwiskach dwóch lub więcej kandydatów z różnych list albo niepostawiony w ogóle - głos jest nieważny. ALE: jeżeli znak "x" został postawiony obok nazwisk dwóch lub więcej kandydatów z tej samej listy to głos jest ważny. Uznaje się wtedy, że został oddany na daną listę, a pierwszeństwo przysługuje temu z oznaczonych kandydatów, który znajduje się najwyżej na liście.
Lista kandydatów z okregu 41, w skład którego wchodzą powiaty : goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki oraz miasta na prawach powiatu: Szczecin i Świnoujście.
Lista nr 1 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
Nr na liście | Nazwisko | Imiona | Zawód | Miejsce zamieszkania |
1 | Brudziński | Joachim Stanisław | politolog | Szczecin |
2 | Dobrzyński | Leszek | politolog | Szczecin |
3 | Jach | Michał | ekonomista | Stargard Szczeciński |
4 | Szałabawka | Artur Lesław | socjolog | Szczecin |
5 | Biernat | Stefania Elżbieta | nauczyciel | Szczecin |
6 | Drzazga | Kazimierz | historyk | Police |
7 | Mucha | Paweł Karol | adwokat | Gryfino |
8 | Jaworowski | Waldemar | kapitan żeglugi wielkiej | Pobierowo, gm. Rewal |
9 | Przybylska | Agnieszka | pedagog | Sławoszewo, gm. Dobra |
10 | Zarębska - Kulesza | Magdalena | nauczyciel | Świerczewo, gm. Nowogard |
11 | Patkowska | Danuta | ekonomista | Dębno |
12 | Duklanowski | Marek Zbigniew | ekonomista | Szczecin |
13 | Wójtowicz | Wojciech | lekarz | Kamień Pomorski |
14 | Chojnacki | Józef | budowlaniec | Stuchowo, gm. Świerzno |
15 | Kopeć | Maciej Stanisław | nauczyciel | Szczecin |
16 | Namyślak | Aleksandra | ekonomista | Świnoujście |
17 | Stępień | Konrad | prawnik | Pyrzyce |
18 | Kopacka | Marzena Teresa | prawnik | Szczecin |
19 | Adamska | Grażyna Teresa | zarządca nieruchomości | Szczecin |
20 | Strzeboński | Andrzej Tadeusz | inżynier mechanik | Szczecin |
21 | Kosmal | Edward | rolnik | Tychowo, gm. Stargard Szczeciński |
22 | Bielewicz | Janusz | lekarz medycyny | Stargard Szczeciński |
23 | Plaugo | Łucja Janina | ekonomista | Szczecin |
24 | Jutrzenka - Trzebiatowska | Beata Maria | pedagog | Szczecin |
Lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza
Nr na liście | Nazwisko | Imiona | Zawód | Miejsce zamieszkania |
1 | Frydrykiewicz | Igor Daniel | adwokat | Mierzyn, gm. Dobra |
2 | Borowiecki | Bogusław Jacenty | nauczyciel akademicki | Szczecin |
3 | Michalski | Roman Jan | energetyk | Gryfino |
4 | Keller | Mirosław Jerzy | ekonomista | Staragard Szczeciński |
5 | Groblewski | Grzegorz Zygmunt | specjalista ds. organizacji imprez masowych | Szczecin |
6 | Durski | Grzegorz | specjalista ds. administracji | Szczecin |
7 | Sulżycki | Zbigniew Jerzy | ekonomista | Świnoujście |
8 | Moś | Małgorzata Anna | nauczyciel akademicki | Szczecin |
9 | Majkut | Marzena | księgowa | Szczecin |
10 | Milewski | Aleksander Stanisław | przedsiębiorca | Szczecin |
11 | Pawlikowski | Roman Jan | mechanik | Szczecin |
12 | Tront | Tomasz | lekarz wojskowy | Kobylanka |
13 | Silka - Lis | Kornelia Izabela | doradca klienta biznesowego | Tarnowo, gm. Maszewo |
14 | Świst | Władysław | kierowca | Police |
15 | Piątkowska | Elżbieta Alina | bankowiec | Mierzyn, gm. Dobra |
16 | Tarniowa | Małgorzata Violetta | nauczyciel | Resko |
17 | Kawa | Jolanta | fizyk medyczny | Szczecin |
18 | Błażejczyk | Piotr | logistyk | Szczecin |
19 | Gruca | Małgorzata Maria | wizażystka | Kobylanka |
20 | Stachurska | Małgorzata | położna rodzinna | Szczecin |
21 | Krawczyk | Łukasz Ryszard | elektrotechnik | Gryfino |
22 | Paplicki | Paweł | inżynier elektrotechnik | Jesionowo, gm. Przelewice |
23 | Idzior | Helena | emeryt | Szczecin |
24 | Chruszcz | Sylwester Arkadiusz | architekt | Szczecin |
Lista nr 3 - Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
Nr na liście | Nazwisko | Imiona | Zawód | Miejsce zamieszkania |
1 | Napieralski | Grzegorz Bernard | politolog | Szczecin |
2 | Agatowska | Joanna Monika | ekonomista | Świnoujście |
3 | Wieczorek | Dariusz Krzysztof | inżynier elektryk | Szczecin |
4 | Wijas | Jędrzej Piotr | nauczyciel | Szczecin |
5 | Radziszewska | Beata Magdalena | nauczyciel | Stargard Szczeciński |
6 | Siarkiewicz | Zygmunt | inżynier transportu | Barlinek |
7 | Szczygieł | Andrzej Wacław | przedstawiciel władzy samorządowej | Trzygłów, gm. Gryfice |
8 | Bielida | Antoni | przedstawiciel władzy samorządowej | Nowogard |
9 | Koś | Ewa Izabela | inżynier elektryk automatyk | Wołczkowo, gm. Dobra |
10 | Majkowski | Albin Krystian | socjolog | Szczecin |
11 | Nycz | Artur Adam | prawnik | Gryfino |
12 | Stanisz | Patryk | technik żywienia | Chojna |
13 | Wawrowski | Henryk | nauczyciel | Szczecin |
14 | Zibrowska | Iwona | pielęgniarka | Pyrzyce |
15 | Betka | Anna Jolanta | sekretarka | Dziwnów |
16 | Bednarska | Dionela Wioleta | nauczyciel | Szczecin |
17 | Korgul | Elżbieta | nauczyciel | Iglice, gm. Resko |
18 | Furman | Olga Ewa | grafik komputerowy | Szczecin |
19 | Chorzelewski | Artur Rafał | kapitan żeglugi wielkiej | Szczecin |
20 | Klimko | Sylwia | radca prawny | Szczecin |
21 | Jaklewicz - Walewicz | Ewa Jadwiga | nauczyciel | Szczecin |
22 | Trojanowski | Zbigniew | radca prawny | Przęsocin, gm. Police |
23 | Ciach | Krzysztof | nauczyciel | Stargard Szczeciński |
24 | Kasznia | Magdalena Anna | menedżer | Mierzyn, gm. Dobra |
Lista nr 4 - Komitet Wyborczy Ruch Palikota
Nr na liście | Nazwisko | Imiona | Zawód | Miejsce zamieszkania |
1 | Piątak | Andrzej | inżynier elektronik | Nowogard |
2 | Prokop - Paczkowska | Małgorzata Barbara | dziennikarka | Szczecin |
3 | Alewras | Stelios | prawnik | Sławoszewo, gm. Dobra |
4 | Mieczkowska | Magdalena | ekonomista | Szczecin |
5 | Stolarska | Marzena | pedagog | Wołczkowo, gm. Dobra |
6 | Maciejewski | Lesław | przedsiębiorca | Świnoujście |
7 | Sajewicz | Ireneusz | manager | Bezrzecze, gm. Dobra |
8 | Nawrot | Wiesław Florian | przedsiębiorca | Trzebież, gm. Police |
9 | Szyk | Tadeusz | historyk | Szczecin |
10 | Pieróg | Marek | przedsiębiorca | Szczecin |
11 | Mac | Zygmunt Bronisław | emeryt | Nowogródek Pomorski |
12 | Kleiber | Iwona | pedagog | Szczecin |
13 | Markiewicz | Dorota | manager | Szczecin |
14 | Goch | Zbigniew | nauczyciel | Szczecin |
15 | Wawrzyszko | Piotr | przedsiębiorca | Stargard Szczeciński |
16 | Mazur | Bogdan | przedsiębiorca | Stargard Szczeciński |
17 | Śpiewak | Adam | ekonomista | Mierzyn, gm. Dobra |
18 | Kozłowska | Katarzyna Maria | pracownik samorządowy | Szczecin |
19 | Kolasińska | Dominika | socjolog | Pyrzyce |
20 | Mościbroda | Krzysztof Stanisław | architekt | Szczecin |
21 | Wojnicka | Danuta Ewa | bankowiec | Szczecin |
22 | Krajnik | Henryk | emeryt | Gryfice |
23 | Rejczyk - Matysiak | Aneta Jolanta | księgowa | Mierzyn., gm. Dobra |
Lista nr 5 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
Nr na liście | Nazwisko | Imiona | Zawód | Miejsce zamieszkania |
1 | Dziewguć | Zygmunt | przedsiębiorca | Gryfice |
2 | Ziemba | Kazimierz | prawnik | Nowogard |
3 | Ruciński | Witold Florian | inżynier leśnik | Marianowo |
4 | Balcerzak | Krystyna | rolnik | Giżyn, gm. Nowogródek Pomorski |
5 | Geldner | Jan Kazimierz | rolnik | Chabówko, gm. Bielice |
6 | Aniśko | Mieczysław Tadeusz | mgr inż. zootechnik | Pniewo, gm. Gryfino |
7 | Sola | Mirosław Mieczysław | ekonomista | Łobez |
8 | Lipiński | Kazimierz | mgr administracji | Stróżewo, gm.Pyrzyce |
9 | Jakubowicz | Justyna | prawnik | Lwówek Śląski |
10 | Płonka | Leszek Albin | cukiernik | Szczecin |
11 | Matys | Marek Grzegorz | mgr inż. elektryk okrętowy | Wolin |
12 | Bielecka | Anna | mgr ekonomii | Brojce |
13 | Łapin | Agnieszka Magdalena | dr inż. technologii chemicznej | Szczecin |
14 | Smorowińska | Anna Kamila | socjolog | Połczyn Zdrój |
15 | Kuś | Małgorzata | handlowiec | Szczecin |
16 | Popielewska | Weronika | mgr administracji | Łobez |
17 | Karasińska - Fluks | Bonawentura Janina - Żywia | scenarzysta | Szczecin |
18 | Szychulski | Mirosław Krzysztof | mgr ekonomii | Derkacz, gm. Przybiernów |
19 | Chrałowicz | Adam Wacław | politolog | Stargard Szczeciński |
20 | Juszczak | Ariel Łukasz | strażak | Jarszewo, gm. Kamień Pomorski |
21 | Ociepka | Rafał Andrzej | inż. rolnik | Stołeczna, gm. Trzcińsko Zdrój |
22 | Ignatowicz | Bartosz Piotr | mgr stosunków międzynarodowych | Zamostowo, gm. Międzyrzecz |
23 | Ekiert | Dorota Ewa | ekonomista | Gryfino |
24 | Durka | Andrzej Zdzisław | pracownik samorządowy | Szczecin |
Lista nr 6 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy - Sierpień 80
Nr na liście | Nazwisko | Imiona | Zawód | Miejsce zamieszkania |
1 | Stępień | Robert Marcin | politolog | Goleniów |
2 | Wasilewski | Mariusz | bez zawodu | Górzyca |
3 | Kwaśniewska | Paulina | marynarz | Gorzów Wielkopolski |
4 | Kolanko | Zbigniew Zenon | rewident taboru kolejowego | Gryfino |
5 | Krasuska | Katarzyna Natalia | ekolog | Szczecin |
6 | Solarz | Kazimierz Jan | dziennikarz | Sułomino, gm. Wolin |
7 | Paś | Jolanta | nauczycielka | Nowogard |
8 | Naruszewicz | Bartosz | nauczyciel | Szczecin |
9 | Krzywonos | Hanna Dąbrówka | pedagog | Czarne |
10 | Zalewska | Aleksandra Janina | wychowawca | Goleniów |
11 | Śledź | Paweł Marcin | ekonomista | Białogard |
12 | Marek | Grażyna Janina | administrator | Szczecin |
13 | Lembicz | Marek Władysław | informatyk | Międzyzdroje |
14 | Pasternak | Helena | technik ekonomista | Goleniów |
15 | Medyński | Radosław | wychowawca | Piaseczno, gm. Banie |
16 | Baraniak | Patrycja Olga | wychowawca | Szczecin |
17 | Frankowska | Janina | administratywistka | Goleniów |
18 | Chałubiec | Sylwia | kucharka | Ładzin, gm. Wolin |
19 | Szczybelska | Agnieszka | promotor zdrowia | Szczecin |
20 | Orłowski | Bartłomiej Stanisław | rolnik | Warnowo, gm. Wolin |
21 | Opolski | Maciej Ireneusz | wychowawca | Szczecin |
22 | Kudej | Krystyna | specjalista ds. sprzedaży | Goleniów |
23 | Sulecka | Justyna Katarzyna | socjolog | Szczecin |
Lista nr 7 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
Nr na liście | Nazwisko | Imiona | Zawód | Miejsce zamieszkania |
1 | Arłukowicz | Bartosz Adam | lekarz | Szczecin |
2 | Kochan | Magdalena Maria | mgr sztuki | Goleniów |
3 | Litwiński | Arkadiusz | mgr administracji | Szczecin |
4 | Zaremba | Renata | politolog | Bezrzecze gm. Dobra |
5 | Oświęcimski | Konstanty Tomasz | mgr administracji | Niechorze, gm.Rewal |
6 | Urban | Cezary | nauczyciel | Szczecin |
7 | Ławrynowicz | Zofia | nauczyciel | Stargard Szczeciński |
8 | Wójcik | Robert Dariusz | leśnik | Gryfino |
9 | Żmuda - Trzebiatowska | Ewa Ilona | nauczyciel | Świnoujście |
10 | Lemm | Judyta | mgr administracji | Szczecin |
11 | Drzewińska | Wioletta | nauczyciel | Dębno |
12 | Borowski | Jan Marek | politolog | Świnoujście |
13 | Przerwa | Tomasz Henryk | ekonomista | Police |
14 | Wrona | Elżbieta Grażyna | pielęgniarka | Szczecin |
15 | Sola | Ryszard | leśnik | Łobez |
16 | Kuźmiński | Wojciech Andrzej | nauczyciel akademicki | Zaborsko, gm. Warnice |
17 | Rudnicki | Andrzej Piotr | nauczyciel | Barlinek |
18 | Sadowska | Teresa Halina | farmaceuta | Banie |
19 | Kościukiewicz | Małgorzata Irena | lekarz | Międzyzdroje |
20 | Fedeńczak | Marcin | przedsiębiorca | Nowogard |
21 | Pańka | Urszula | nauczyciel | Szczecin |
22 | Łucka | Irena Agata | nauczyciel akademicki | Stargard Szczeciński |
23 | Baran | Bazyli | nauczyciel akademicki | Szczecin |
Lista nr 9 - Komitet Wyborczy Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
Nr na liście | Nazwisko | Imiona | Zawód | Miejsce zamieszkania |
1 | Kabaciński | Dariusz Piotr | przedsiębiorca | Szczecin |
2 | Weber | Ludwik Szczepan | listonosz | Chojna |
3 | Kulewska | Agnieszka Anna | przedsiębiorca | Szczecin |
4 | Diarra | Nielle | instruktor tańca | Szczecin |
5 | Zarzycki | Piotr | przedsiębiorca | Szczecin |
6 | Chudzik | Magda Agnieszka | bez zawodu | Pyrzyce |
7 | Małyszko | Rafał Jarosław | fotograf | Szczecin |
8 | Bugajska | Adrianna | florystka | Szczecin |
9 | Lewandowski | Józef Romuald | inżynier elektryk | Gryfino |
10 | Grobelny | Bogdan Edward | inżynier budowlany | Pobierowo, gm. Rewal |
11 | Gaładyk | Marcin Kamil | bez zawodu | Szczecin |
12 | Szafarz | Jakub | operator obrabiarek precyzyjnych | Szczecin |
13 | Tarczyński | Marcin Władysław | informatyk | Szczecin |
14 | Klisowska | Teresa Ewa | listonosz | Brwice, gm. Chojna |
15 | Rykała | Dominik Hubert | bez zawodu | Szczecin |
16 | Jasińska | Małgorzata Zofia | pracownik biurowy | Szczecin |
17 | Wojdak | Agnieszka Monika | bez zawodu | Szczecin |
18 | Wojdak | Edyta Sylwia | architekt krajobrazu | Szczecin |
19 | Aleksandrowicz | Tomasz | bez zawodu | Szczecin |
20 | Otocka | Alicja Julia | rolnik ekologiczny | Szczecin |
21 | Pik | Adam Michał | mechanik urządzeń elektrycznych | Szczecin |
22 | Kokociński | Piotr Paweł | pracownik budowlany | Szczecin |
23 | Sokołowski | Krzysztof | bez zawodu | Szczecin |
24 | Gładkow | Jan | nauczyciel | Gryfino |
Lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawica
Nr na liście | Nazwisko | Imiona | Zawód | Miejsce zamieszkania |
1 | Słomski | Piotr | politolog | Nowogard |
2 | Woźniak | Danuta | socjolog | Szczecin |
3 | Bukiel | Krzysztof | lekarz | Stargard Szczeciński |
4 | Broński | Łukasz Henryk | mgr administracji | Stargard Szczeciński |
5 | Tarnowski | Grzegorz | przedsiębiorca | Szczecin |
6 | Zaworonek | Maria | prawnik | Szczecin |
7 | Petri | Stefan Jan | inż. elektryk | Szczecin |
8 | Górski | Andrzej Kazimierz | technik budowlany | Gostyń Łobeski, gm. Płoty |
9 | Klapczyńska | Katarzyna Anna | doktor genetyki | Słupsk |
10 | Majzner | Zbigniew Piotr | historyk | Kołobrzeg |
11 | Sitarska | Monika Joanna | pielęgniarka | Pobierowo, gm. Rewal |
12 | Łubniewski | Alfred Zdzisław | przedsiębiorca | Byszewo, gm. Łobez |
13 | Jodko | Dominika Maria | ekonomistka | Szczecin |
14 | Zaranek | Paweł Tomasz | nauczyciel | Budzieszewice, gm. Przybiernów |
15 | Stawicka | Sandra Danuta | handlowiec | Wolin |
16 | Niekurzak | Grzegorz | socjolog | Szczecin |
17 | Szajko | Wiesław | drukarz | Stargard Szczeciński |
18 | Grześkowiak | Iwona Sylwia | historyk | Szczecin |
19 | Krzystek | Maciej Piotr | socjolog | Sydney |
Dane : pkw.gov.pl
Logo : gazeta.pl