Wybory 2011. Jak głosowaliśmy.
Dziś 9 października odbyły się wybory parlamentarne. Wybieraliśmy posłów i senatorów. W Zespole Szkół w Przecławiu swoją siedzibę miały trzy Obwodowe Komisje Wyborcze. Tutaj głos swój oddawali mieszkańcy Przecławia, Warzymic i Smętowic. W tabelach poniżej zamieszczone zostaną ilości głosów oddanych na poszczególnych kandydatów. Informacje pozyskano z ogłoszeń udostępnionych po zamknięciu lokali i zakończeniu przeliczania głosów.
Frekwencja w gminie Kołbaskowo w dniu dzisiejszym wyniosła o godz 9:00 - 2.16%, o godz 14:00 - 23.11% a o godz 18:00 - 38.96 %.
Głosowanie przebiega prawidłowo - mówi Grzegorz Żurawski zastępca przewodniczącego OKW nr 4 - pracujemy od 6 rano, głosowanie trwa nieprzerwanie od 7:00. Nie było żadnych incydentów, zakłóceń pracy czy łamania ciszy wyborczej. Tworzą się niewielkie kolejki, szczególnie po zakończeniu każdej mszy świętej. Mieszkańcy wiedzą jak głosować, tylko czasami młodzi pytają ile krzyżyków na ilu listach trzeba postawić.
W 2007 r w gminie Kołbaskowo wybory parlamentarne wygrała PO - 59,51%, drugie miejsce zajęło PiS - 18,67% a trzecie Lewica i Demokraci 15,04%. Jak będzie w tych wyborach? Na wyniki musimy poczekać do północy.
GŁOSOWANIE DO SENATU RP
Numer | Nazwisko | Imiona | Nazwa komitetu | OKW 3 | OKW 4 | OKW 5 |
1 | Flejterski | Stanisław | KW SLD | 91 | 60 | 146 |
2 | Komołowski | Longin | KWW Longina Komołowskiego | 277 | 164 | 206 |
3 | Obrycki | Norbert Piotr | KW PO | 355 | 216 | 583 |
4 | Osiński | Sławomir Andrzej | KW PJN | 27 | 13 | 34 |
5 | Toszek | Bartłomiej Henryk | KW PSL | 35 | 9 | 31 |
6 | Zaremba | Krzysztof Piotr | KW PiS | 111 | 48 | 94 |
GŁOSOWANIE DO SEJMU RP
Lista nr 1 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość | |||||
Nr na liście | Nazwisko | Imiona | OKW 3 | OKW 4 | OKW 5 |
1 | Brudziński | Joachim Stanisław | 50 | 26 | 56 |
2 | Dobrzyński | Leszek | 14 | 18 | 5 |
3 | Jach | Michał | 1 | 1 | 4 |
4 | Szałabawka | Artur Lesław | 10 | 1 | 2 |
5 | Biernat | Stefania Elżbieta | 10 | 2 | 3 |
6 | Drzazga | Kazimierz | 3 | 1 | 3 |
7 | Mucha | Paweł Karol | 1 | 1 | 1 |
8 | Jaworowski | Waldemar | 1 | 0 | 2 |
9 | Przybylska | Agnieszka | 4 | 0 | 1 |
10 | Zarębska - Kulesza | Magdalena | 2 | 1 | 0 |
11 | Patkowska | Danuta | 1 | 2 | 1 |
12 | Duklanowski | Marek Zbigniew | 11 | 2 | 2 |
13 | Wójtowicz | Wojciech | 0 | 0 | 0 |
14 | Chojnacki | Józef | 0 | 0 | 1 |
15 | Kopeć | Maciej Stanisław | 5 | 3 | 1 |
16 | Namyślak | Aleksandra | 0 | 2 | 0 |
17 | Stępień | Konrad | 0 | 0 | 0 |
18 | Kopacka | Marzena Teresa | 2 | 0 | 1 |
19 | Adamska | Grażyna Teresa | 0 | 0 | 0 |
20 | Strzeboński | Andrzej Tadeusz | 0 | 0 | 0 |
21 | Kosmal | Edward | 1 | 0 | 0 |
22 | Bielewicz | Janusz | 3 | 0 | 2 |
23 | Plaugo | Łucja Janina | 0 | 0 | 0 |
24 | Jutrzenka - Trzebiatowska | Beata Maria | 6 | 3 | 3 |
RAZEM | 125 | 63 | 88 | ||
Lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza | |||||
Nr na liście | Nazwisko | Imiona | OKW 3 | OKW 4 | OKW 5 |
1 | Frydrykiewicz | Igor Daniel | 4 | 5 | 12 |
2 | Borowiecki | Bogusław Jacenty | 1 | 0 | 0 |
3 | Michalski | Roman Jan | 2 | 0 | 3 |
4 | Keller | Mirosław Jerzy | 0 | 0 | 0 |
5 | Groblewski | Grzegorz Zygmunt | 0 | 0 | 0 |
6 | Durski | Grzegorz | 2 | 0 | 0 |
7 | Sulżycki | Zbigniew Jerzy | 0 | 1 | 0 |
8 | Moś | Małgorzata Anna | 2 | 0 | 1 |
9 | Majkut | Marzena | 0 | 0 | 0 |
10 | Milewski | Aleksander Stanisław | 0 | 0 | 2 |
11 | Pawlikowski | Roman Jan | 0 | 0 | 0 |
12 | Tront | Tomasz | 0 | 0 | 0 |
13 | Silka - Lis | Kornelia Izabela | 0 | 0 | 1 |
14 | Świst | Władysław | 0 | 0 | 0 |
15 | Piątkowska | Elżbieta Alina | 0 | 0 | 2 |
16 | Tarniowa | Małgorzata Violetta | 0 | 0 | 0 |
17 | Kawa | Jolanta | 0 | 0 | 0 |
18 | Błażejczyk | Piotr | 0 | 1 | 0 |
19 | Gruca | Małgorzata Maria | 1 | 0 | 0 |
20 | Stachurska | Małgorzata | 1 | 0 | 0 |
21 | Krawczyk | Łukasz Ryszard | 0 | 0 | 0 |
22 | Paplicki | Paweł | 0 | 0 | 0 |
23 | Idzior | Helena | 0 | 0 | 0 |
24 | Chruszcz | Sylwester Arkadiusz | 0 | 0 | 1 |
RAZEM | 13 | 7 | 22 | ||
Lista nr 3 - Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej | |||||
Nr na liście | Nazwisko | Imiona | OKW 3 | OKW 4 | OKW 5 |
1 | Napieralski | Grzegorz Bernard | 47 | 21 | 45 |
2 | Agatowska | Joanna Monika | 5 | 2 | 7 |
3 | Wieczorek | Dariusz Krzysztof | 3 | 1 | 3 |
4 | Wijas | Jędrzej Piotr | 3 | 4 | 4 |
5 | Radziszewska | Beata Magdalena | 1 | 0 | 2 |
6 | Siarkiewicz | Zygmunt | 0 | 1 | 0 |
7 | Szczygieł | Andrzej Wacław | 2 | 0 | 0 |
8 | Bielida | Antoni | 0 | 0 | 1 |
9 | Koś | Ewa Izabela | 0 | 0 | 1 |
10 | Majkowski | Albin Krystian | 0 | 0 | 1 |
11 | Nycz | Artur Adam | 0 | 0 | 2 |
12 | Stanisz | Patryk | 0 | 0 | 0 |
13 | Wawrowski | Henryk | 0 | 0 | 1 |
14 | Zibrowska | Iwona | 0 | 0 | 0 |
15 | Betka | Anna Jolanta | 2 | 0 | 1 |
16 | Bednarska | Dionela Wioleta | 1 | 0 | 0 |
17 | Korgul | Elżbieta | 0 | 0 | 0 |
18 | Furman | Olga Ewa | 1 | 0 | 0 |
19 | Chorzelewski | Artur Rafał | 1 | 1 | 0 |
20 | Klimko | Sylwia | 1 | 0 | 2 |
21 | Jaklewicz - Walewicz | Ewa Jadwiga | 0 | 1 | 0 |
22 | Trojanowski | Zbigniew | 2 | 0 | 0 |
23 | Ciach | Krzysztof | 0 | 0 | 0 |
24 | Kasznia | Magdalena Anna | 4 | 0 | 0 |
RAZEM | 73 | 35 | 75 | ||
Lista nr 4 - Komitet Wyborczy Ruch Palikota | |||||
Nr na liście | Nazwisko | Imiona | OKW 3 | OKW 4 | OKW 5 |
1 | Piątak | Andrzej | 41 | 22 | 57 |
2 | Prokop - Paczkowska | Małgorzata Barbara | 13 | 6 | 31 |
3 | Alewras | Stelios | 14 | 10 | 24 |
4 | Mieczkowska | Magdalena | 5 | 1 | 9 |
5 | Stolarska | Marzena | 2 | 1 | 5 |
6 | Maciejewski | Lesław | 1 | 1 | 1 |
7 | Sajewicz | Ireneusz | 1 | 0 | 2 |
8 | Nawrot | Wiesław Florian | 2 | 0 | 4 |
9 | Szyk | Tadeusz | 0 | 0 | 1 |
10 | Pieróg | Marek | 2 | 1 | 3 |
11 | Mac | Zygmunt Bronisław | 1 | 0 | 0 |
12 | Kleiber | Iwona | 3 | 1 | 0 |
13 | Markiewicz | Dorota | 0 | 2 | 4 |
14 | Goch | Zbigniew | 0 | 1 | 1 |
15 | Wawrzyszko | Piotr | 0 | 1 | 1 |
16 | Mazur | Bogdan | 1 | 0 | 2 |
17 | Śpiewak | Adam | 3 | 0 | 3 |
18 | Kozłowska | Katarzyna Maria | 2 | 2 | 0 |
19 | Kolasińska | Dominika | 2 | 2 | 2 |
20 | Mościbroda | Krzysztof Stanisław | 0 | 0 | 2 |
21 | Wojnicka | Danuta Ewa | 1 | 2 | 2 |
22 | Krajnik | Henryk | 1 | 0 | 1 |
23 | Rejczyk - Matysiak | Aneta Jolanta | 6 | 5 | 8 |
RAZEM | 101 | 58 | 163 | ||
Lista nr 5 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe | |||||
Nr na liście | Nazwisko | Imiona | OKW 3 | OKW 4 | OKW 5 |
1 | Dziewguć | Zygmunt | 4 | 4 | 6 |
2 | Ziemba | Kazimierz | 4 | 1 | 2 |
3 | Ruciński | Witold Florian | 0 | 1 | 0 |
4 | Balcerzak | Krystyna | 2 | 1 | 0 |
5 | Geldner | Jan Kazimierz | 0 | 0 | 2 |
6 | Aniśko | Mieczysław Tadeusz | 0 | 0 | 0 |
7 | Sola | Mirosław Mieczysław | 1 | 0 | 0 |
8 | Lipiński | Kazimierz | 0 | 0 | 1 |
9 | Jakubowicz | Justyna | 3 | 1 | 4 |
10 | Płonka | Leszek Albin | 0 | 0 | 0 |
11 | Matys | Marek Grzegorz | 0 | 0 | 0 |
12 | Bielecka | Anna | 1 | 0 | 4 |
13 | Łapin | Agnieszka Magdalena | 0 | 0 | 0 |
14 | Smorowińska | Anna Kamila | 0 | 0 | 0 |
15 | Kuś | Małgorzata | 1 | 0 | 0 |
16 | Popielewska | Weronika | 2 | 0 | 0 |
17 | Karasińska - Fluks | Bonawentura Janina - Żywia | 0 | 0 | 0 |
18 | Szychulski | Mirosław Krzysztof | 1 | 0 | 1 |
19 | Chrałowicz | Adam Wacław | 0 | 0 | 0 |
20 | Juszczak | Ariel Łukasz | 0 | 0 | 0 |
21 | Ociepka | Rafał Andrzej | 0 | 1 | 0 |
22 | Ignatowicz | Bartosz Piotr | 0 | 0 | 1 |
23 | Ekiert | Dorota Ewa | 0 | 1 | 0 |
24 | Durka | Andrzej Zdzisław | 4 | 5 | 7 |
RAZEM | 23 | 15 | 28 | ||
Lista nr 6 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy - Sierpień 80 | |||||
Nr na liście | Nazwisko | Imiona | OKW 3 | OKW 4 | OKW 5 |
1 | Stępień | Robert Marcin | 0 | 0 | 3 |
2 | Wasilewski | Mariusz | 0 | 0 | 1 |
3 | Kwaśniewska | Paulina | 0 | 0 | 0 |
4 | Kolanko | Zbigniew Zenon | 0 | 0 | 0 |
5 | Krasuska | Katarzyna Natalia | 0 | 0 | 0 |
6 | Solarz | Kazimierz Jan | 0 | 0 | 0 |
7 | Paś | Jolanta | 0 | 0 | 0 |
8 | Naruszewicz | Bartosz | 0 | 0 | 0 |
9 | Krzywonos | Hanna Dąbrówka | 0 | 0 | 0 |
10 | Zalewska | Aleksandra Janina | 0 | 0 | 0 |
11 | Śledź | Paweł Marcin | 0 | 0 | 0 |
12 | Marek | Grażyna Janina | 0 | 0 | 0 |
13 | Lembicz | Marek Władysław | 0 | 0 | 0 |
14 | Pasternak | Helena | 0 | 0 | 0 |
15 | Medyński | Radosław | 0 | 0 | 0 |
16 | Baraniak | Patrycja Olga | 0 | 0 | 0 |
17 | Frankowska | Janina | 0 | 0 | 0 |
18 | Chałubiec | Sylwia | 0 | 0 | 0 |
19 | Szczybelska | Agnieszka | 0 | 0 | 0 |
20 | Orłowski | Bartłomiej Stanisław | 0 | 0 | 0 |
21 | Opolski | Maciej Ireneusz | 0 | 0 | 0 |
22 | Kudej | Krystyna | 0 | 0 | 0 |
23 | Sulecka | Justyna Katarzyna | 1 | 0 | 0 |
RAZEM | 1 | 0 | 3 | ||
Lista nr 7 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP | |||||
Nr na liście | Nazwisko | Imiona | OKW 3 | OKW 4 | OKW 5 |
1 | Arłukowicz | Bartosz Adam | 303 | 188 | 411 |
2 | Kochan | Magdalena Maria | 30 | 22 | 55 |
3 | Litwiński | Arkadiusz | 30 | 27 | 63 |
4 | Zaremba | Renata | 29 | 16 | 30 |
5 | Oświęcimski | Konstanty Tomasz | 4 | 6 | 4 |
6 | Urban | Cezary | 17 | 15 | 25 |
7 | Ławrynowicz | Zofia | 2 | 2 | 5 |
8 | Wójcik | Robert Dariusz | 2 | 0 | 3 |
9 | Żmuda - Trzebiatowska | Ewa Ilona | 4 | 4 | 15 |
10 | Lemm | Judyta | 8 | 10 | 15 |
11 | Drzewińska | Wioletta | 0 | 1 | 1 |
12 | Borowski | Jan Marek | 0 | 1 | 2 |
13 | Przerwa | Tomasz Henryk | 2 | 1 | 6 |
14 | Wrona | Elżbieta Grażyna | 1 | 0 | 1 |
15 | Sola | Ryszard | 0 | 0 | 0 |
16 | Kuźmiński | Wojciech Andrzej | 1 | 0 | 3 |
17 | Rudnicki | Andrzej Piotr | 1 | 0 | 3 |
18 | Sadowska | Teresa Halina | 5 | 1 | 1 |
19 | Kościukiewicz | Małgorzata Irena | 0 | 1 | 0 |
20 | Fedeńczak | Marcin | 5 | 1 | 6 |
21 | Pańka | Urszula | 29 | 14 | 16 |
22 | Łucka | Irena Agata | 4 | 1 | 7 |
23 | Baran | Bazyli | 19 | 9 | 24 |
RAZEM | 496 | 320 | 696 | ||
Lista nr 9 - KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke | |||||
Nr na liście | Nazwisko | Imiona | OKW 3 | OKW 4 | OKW 5 |
1 | Kabaciński | Dariusz Piotr | 16 | 2 | 4 |
2 | Weber | Ludwik Szczepan | 0 | 0 | 0 |
3 | Kulewska | Agnieszka Anna | 2 | 1 | 1 |
4 | Diarra | Nielle | 0 | 0 | 0 |
5 | Zarzycki | Piotr | 1 | 0 | 2 |
6 | Chudzik | Magda Agnieszka | 1 | 0 | 0 |
7 | Małyszko | Rafał Jarosław | 0 | 0 | 0 |
8 | Bugajska | Adrianna | 0 | 0 | 0 |
9 | Lewandowski | Józef Romuald | 0 | 1 | 0 |
10 | Grobelny | Bogdan Edward | 1 | 0 | 1 |
11 | Gaładyk | Marcin Kamil | 1 | 1 | 1 |
12 | Szafarz | Jakub | 0 | 0 | 0 |
13 | Tarczyński | Marcin Władysław | 0 | 0 | 0 |
14 | Klisowska | Teresa Ewa | 0 | 0 | 0 |
15 | Rykała | Dominik Hubert | 0 | 1 | 1 |
16 | Jasińska | Małgorzata Zofia | 0 | 0 | 0 |
17 | Wojdak | Agnieszka Monika | 0 | 0 | 0 |
18 | Wojdak | Edyta Sylwia | 0 | 0 | 1 |
19 | Aleksandrowicz | Tomasz | 0 | 0 | 0 |
20 | Otocka | Alicja Julia | 1 | 0 | 1 |
21 | Pik | Adam Michał | 0 | 1 | 0 |
22 | Kokociński | Piotr Paweł | 0 | 0 | 0 |
23 | Sokołowski | Krzysztof | 0 | 1 | 0 |
24 | Gładkow | Jan | 1 | 0 | 2 |
RAZEM | 24 | 8 | 14 | ||
Lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawica | |||||
Nr na liście | Nazwisko | Imiona | OKW 3 | OKW 4 | OKW 5 |
1 | Słomski | Piotr | 0 | 0 | 3 |
2 | Woźniak | Danuta | 0 | 0 | 0 |
3 | Bukiel | Krzysztof | 0 | 2 | 0 |
4 | Broński | Łukasz Henryk | 0 | 0 | 0 |
5 | Tarnowski | Grzegorz | 2 | 0 | 0 |
6 | Zaworonek | Maria | 0 | 0 | 0 |
7 | Petri | Stefan Jan | 0 | 0 | 0 |
8 | Górski | Andrzej Kazimierz | 0 | 0 | 0 |
9 | Klapczyńska | Katarzyna Anna | 0 | 0 | 0 |
10 | Majzner | Zbigniew Piotr | 0 | 0 | 0 |
11 | Sitarska | Monika Joanna | 0 | 0 | 0 |
12 | Łubniewski | Alfred Zdzisław | 0 | 0 | 0 |
13 | Jodko | Dominika Maria | 0 | 0 | 0 |
14 | Zaranek | Paweł Tomasz | 0 | 0 | 0 |
15 | Stawicka | Sandra Danuta | 0 | 0 | 0 |
16 | Niekurzak | Grzegorz | 1 | 0 | 0 |
17 | Szajko | Wiesław | 0 | 0 | 0 |
18 | Grześkowiak | Iwona Sylwia | 1 | 0 | 0 |
19 | Krzystek | Maciej Piotr | 1 | 0 | 0 |
RAZEM | 4 | 2 | 3 |