medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

Wiadomości ze Szczecina

Gmina zamyka obiekty sportowe i place zabaw

zamkniete place zabawTo jest kolejny krok w walce z epidemią koronawirusa. Gmina Kołbaskowo zamyka wszystkie obiekty sportowe, rekreacyjne, siłownie plenerowe i place zabaw. Podobne kroki czynią spółdzielnie i zarządcy osiedli. Miejsca te będą kontrolowane przez Straż Gminną i Policję.

 

Czytaj więcej...

Ruszyła kontrola sanitarna w Kołbaskowie

granica kolbaskowoDziś o godzinie 15:00 rozpoczęła się całodobowa kontrola sanitarna osób przyjeżdżających do naszego kraju. W mobilnych punktach będzie odbywać się mierzenie temperatury oraz wypełnianie kwestionariuszy informacyjnych. W pierwszej kolejności będą sprawdzane autokary i busy.

 

Czytaj więcej...

Podejrzenie koronawirusa w Policach. Powiat zamyka szkołę, w internacie kwarantanna!

ZSO Police Dziś w nocy z poniedziałku na wtorek decyzją Powiatowego Zespołu Zarządzania kryzysowego w Policach zamknięto do odwołania zajęcia w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Wychowankowie internatu tej placówki wraz z wychowawcami objęci zostali kwarantanną do odwołania. Decyzja ta jest spowodowana podejrzeniem obecności koronawirusa i będzie obowiązywała do czasu wykluczenia jego obecności.

Czytaj więcej...

Ruszyła rekrutacja do Przedszkola Montessori Magnolia w Przecławiu!

Montessori PrzeclawNa przecławskiej mapie placówek oświatowych pojawił się ważny punkt. Pod adresem Przecław 3 otwiera się zupełnie nowe przedszkole i żłobek. To placówka oparta na kształceniu najmłodszych dzieci metodą Montessori, która tworzy indywidualny plan rozwoju dla każdego dziecka. Już dziś warto zapoznać się z bogatą ofertą tej placówki wyposażonej m.in w gabinet terapii integracji sensorycznej oraz pracownię logopedyczną.

27 lutego o godzinie 17.00 odbędzie się Dzień Otwarty, wszystkich zainteresowanych rodziców prosimy o zgłoszenie udziału w spotkaniu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

"Kolęda Łączy Pokolenia" [DUŻO ZDJĘĆ I WIDEO]

Koncert koledKolędowanie, to jedna z piękniejszych tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. To czas, w którym zwracamy większą uwagę na relacje między ludźmi, wzajemne kontakty młodszych ze starszymi. W takiej atmosferze mogliśmy uczestniczyć w koncercie pt „Kolęda łączy pokolenia”, który odbył się 16 stycznia 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu.

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe w Stobnie.

stobno wigiliaW miniony weekend w świetlicy w Stobnie odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów, którego honorowy patronat objęli Starosta Policki Andrzej Bednarek oraz Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.

 

 

Czytaj więcej...

Gminna orkiestra znowu z rekordem! [DUŻO ZDJĘĆ i WIDEO]

WOSP 2020Zakończył się dwunastogodzinny gminny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przecławiu. Była piękna pogoda, wysoka frekwencja, udane licytacje i rekord zebranych środków. Z samych licytacji, które odbyły się na scenie głównej, uzyskano 46.150 zł. A nie policzona do tej pory jest jeszcze gotówka, którą wrzucaliśmy do puszek.

Czytaj więcej...

To był weekend przedświątecznych kiermaszy [DUŻO ZDJĘĆ]

kiermasze 2019Na dwa tygodnie przed świętami w Kołbaskowie i w Przecławiu odbyły się świąteczne kiermasze. Każdy z nich ma swoją tradycję oraz swoich stałych odwiedzających, którzy nie wyobrażają sobie świąt bez udziału właśnie w takim wydarzeniu. W Przecławiu kiermasz po raz pierwszy zorganizowany został w nowym Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji oraz potrwał dwa dni. Według szacunku organizatora kiermasz odwiedziło około 3.000 osób.

Czytaj więcej...

Nocny pościg zakończony w ogródku

nocny poscigDzisiejszej nocny około godziny 0:30 na nasz portal zaczęły wpływać informacje dotyczące policyjnego pościgu, który odbywał się po osiedlowych uliczkach Przecławia. Odgłosy policyjnej syreny i huków można było usłyszeć w okolicach szkoły podstawowej, wjazdu na boisko i placu zabaw. Kierowca ściganego auta ostatecznie zakończył swoją podróż w przyblokowym ogródku.

 

Czytaj więcej...

Powiatowa Gala Wolontariatu i Aktywności Społecznej - brawa dla naszych! [DUŻO ZDJĘĆ I WIDEO]

VGalaWolontariatuRozstrzygnięty został coroczny konkurs Starostwa Powiatowego w Policach pod tytułem "Razem Możemy Więcej". Podczas finałowej V Galii Wolontariatu i Aktywności Społecznej uhonorowano kilkadziesiąt osób. Wśród nich były także mieszkanki gminy Kołbaskowo.

 

Czytaj więcej...