logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Gramy z Orkiestrą miesiąc wcześniej!

Puszka WOSP JasWprawdzie jubileuszowy, trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dopiero pod koniec stycznia. Ale wzorem poprzednich lat już można wrzucić pierwsze złotówki do puszek rozlokowanych na terenie naszej gminy. Jest ich około dwadzieścia. Z czego najwięcej w Przecławiu. A gdzie dokładnie?

Czytaj więcej...

Dwieście paczek dla seniorów już przygotowane.

KPGK paczki dla seniora 2021 12Wielkie pakowanie paczek miało miejsce we wtorkowe popołudnie Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Jeszcze przed świętami paczki żywnościowe dla seniorów z gminy Kołbaskowo.

 

 

Czytaj więcej...

Było świątecznie, bajkowo i wesoło [FOTORELACJA]

Mikolajki2021Przez całą sobotę i niedzielę w Przecławiu odbywał się duży kiermasz świąteczny połączony z wydarzeniami towarzyszącymi. Na terenie Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji miały miejsce kiermasze i warsztaty oraz przyjechał św. Mikołaj z prezentami. A w niedzielny, śnieżny poranek, można było przebiec się na krótkim dystansie w specjalnym zimowym Biegu Mikołajkowym.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na Jarmark Bożonarodzeniowy

Mikolajki 2021W najbliższy weekend czeka nas dwudniowa impreza w iście świątecznym klimacie. W Przecławiu odbędzie się duży Jarmark Bożonarodzeniowy. Będzie miasteczko mikołaja, stoiska z ozdobami i żywnością oraz wiele innych atrakcji. Będzie także akcent sportowy - równolegle z imprezą będzie można wziąć udział w biegu Mikołajkowym. To wszystko już w najbliższą sobotę i niedzielę 5-6 grudnia.

Czytaj więcej...

Przebudowa drogi Dołuje – Stobno coraz bliżej. 3 miliony zł dofinansowania z RPO Województwa Zachodniopomorskiego

stobno doluje remont 2Ważna dla mieszkańców powiatu polickiego i Szczecina drogowa inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku. Będzie to możliwe dzięki 3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Umowę o dofinansowaniu projektu podpisali dziś marszałek Olgierd Geblewicz, starosta Andrzej Bednarek i wicestarosta policki Joanna Napiwodzka. Wykonanie nowej nawierzchni i wybudowanie chodnika poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

 

Czytaj więcej...

Jeszcze w zielone gramy... [FOTORELACJA]

raz dwa trzy moczylyMoczyły przeżyły oblężenie. Z roku na rok z kameralnej i spokojnej imprezy, robi się coraz większy jednodniowy festiwal piosenek z krainy łagodności. I tak było w tym roku, podczas ósmej edycji. Pomimo obostrzeń sanitarnych, w imprezie wzięła udział rekordowa ilość uczestników. Przy okazji sprawdzania przez konferansjera, kto skąd przyjechał, okazało się że najwięcej gości było... ze Szczecina.

Czytaj więcej...

Dziś w nocy wrak pociągu opuści gminę Kołbaskowo

operacja podniesienia pociagu niemieckiego przewoznika Dziś przez cały dzień, na przejeździe kolejowym między Kołbaskowem a Smolęcinem, trwała operacja podnoszenia i załadunku na ciężarówki wraku pociągu niemieckich kolei. Przez wiele tygodni, wykolejony pociąg był lokalną "atrakcją" dla młodzieży, graficiarzy i zbieraczy złomu. Ze względu na gabaryt oraz 200 tonową wagę, cały skład zostanie przetransportowany dziś w nocy, kiedy ruch na drogach będzie minimalny.

Czytaj więcej...

Kołbaskowo - zderzenie pociągu z ciężarówką

stobno dolujeDziś około 6:15 pociąg jadący ze stacji Szczecin - Gumieńce do  niemieckiego Tantow zderzył się na przejeździe kolejowym koło Kołbaskowa. Siła uderzenia była tak duża, że początkowe wagony pociągu wykoleiły się a naczepa ciężarówki znalazła się pod pociągiem.

 

Czytaj więcej...

To mogło być podpalenie [NIEOFICJALNIE]

pozar auta w przeclawiuDzisiejszej nocy znów spłonął samochód na przecławskim osiedlu. Pożar auta był na tyle duży, że spaliły sie także dwa auta stojące po sąsiedzku. Mimo, że samozapłony aut zdarzają się regularnie, jednak okoliczni mieszkańcy mówią, że w tym przypadku było podpalenie.

 

 

Czytaj więcej...

KULT w Przecławiu [FOTORELACJA]

Kult Przeclaw 16 07To był koncert jak za starych dobrych czasów. Przecław odwiedził Kazik Staszewski z zespołem KULT. Chłopaki dali prawie trzygodzinne show podczas którego usłyszeliśmy największe przeboje. Dużo fanów czekało na niego przez wiele miesięcy, ponieważ kolejne koncerty ze względów pandemicznych były kilkakrotnie przekładane. Na szczęście organizator honorował wszystkie najstarsze, niezwrócone bilety.

Czytaj więcej...