medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

Jutro otwarcie nowego sklepu Leroy Merlin w Ustowie

leroy8 maja 2020 roku Leroy Merlin Szczecin Kołbaskowo otwiera drzwi dla klientów. Jest to 67 sklep sieci w Polsce i trzeci w aglomeracji Szczecińskiej. Sklep jest zlokalizowany na granicy Szczecina i gminy Kołbaskowo, przy Centrum Handlowym "Auchan" - Ustowo 49.

 

Czytaj więcej...

Tak tanio jeszcze nie było!

Auchan paliwaMinimum pół godziny trzeba czekać aby zatankować w Ustowie. Od dziś to najtańsza stacja paliw w całym województwie. Litr bezołowiowej dziewięćdziesiątki piątki kosztuje 3,29 zł. Do stacji od rana ustawiają się długie kolejki.

Czytaj więcej...

Spłonęły trzy auta w Przecławiu [ZDJĘCIA]

pozar aut 03Dzisiejszej nocy doszło do dużego pożaru pod naszymi blokami. Na parkingu zlokalizowanym w okolicach bloku 58 spłonęły trzy auta. Prawdopodobnie pierwszy zapalił się i wybuchł luksusowy mercedes, od którego ogień zajął sąsiednie pojazdy. Pożar ugasiła straż pożarna. Na miejscu działają policjanci.

 

Czytaj więcej...

Przygraniczni pracownicy zwolnieni z kwarantanny!

ProtestWRosowku Rząd otworzy granice dla pracowników transgranicznych. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie mogli dojeżdżać do pracy. To efekt niedawnych protestów na granicach oraz pism samorządowców kierowanych do rządzących. Prawodpodobnie 4 maja przestanie obowiązywać 14-dniowa kwarantanna dla pracowników transgranicznych.

 

Czytaj więcej...

Wpuście nas do pracy!

ProtestWRosowkuKilkadziesiąt osób protestowało w piątkowy wieczór w Rosówku po obu stronach granicy. Było spokojnie, ale konkretnie. Tak można określić protest przygranicznych mieszkańców, którzy pracują na terenie Niemiec, a mieszkają w Polsce. Ubrani w maseczki, z zachowaniem odpowiednich odstępów od siebie, prezentowali swoje argumenty, dla których powinno się otworzyć granicę dla osób które, pracują po jej drugiej stronie.

Czytaj więcej...

Spektakularne zatrzymanie w Kołbaskowie.

policja zatrzymanie w kolbaskowie 3Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wytropili i zatrzymali w Kołbaskowie 46-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo ciężarnej 35-latki. Zatrzymany był poszukiwany listem gończym i chciał przekroczyć granicę z Niemcami. Kryminalni zatrzymali mężczyznę na stacji benzynowej. Wczoraj został on przewieziony do komendy, dziś będą z nim wykonywane dalsze czynności procesowe. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

3 nietrzeźwych i 2 zatrzymanych za narkotyki.

policjaTylko jednego dnia mierzyńscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców i dwie osoby za posiadanie narkotyków. Policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie 19 kwietnia zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących oraz dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Mieszkańcom gminy Kołbaskowo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Czytaj więcej...

Ewakuacja przecławskiej poczty! [PILNE]

poczta przeclawDo niecodziennego zdarzenia doszło w przecławskiej placówce pocztowej. Pośród prasy i książek o tematyce sakralnej i patriotycznej pracownicy znaleźli korespondencję i paczki. Nietypowy ładunek został już prewencyjnie zdetonowany przez saperów. Zszokowani tym znaleziskiem pracownicy są już pod opieką psychologa.

Czytaj więcej...

Szykują protest na granicy.

przejscie graniczne w kolbaskowieW najbliższy piątek 24 kwietnia szykuje się duży protest mieszkańców naszych i okolicznych gmin. Ma on związek z zamknięciem granicy dla osób pracujących na terenie Niemiec dla mieszkających w Polsce. Każdy taki pracownik w obecnym czasie, albo musi zamieszkać tymczasowo w Niemczech lub po przyjeździe do Polski poddać się dwutygodniowej kwarantannie.

 

Czytaj więcej...

Gmina zamyka obiekty sportowe i place zabaw

zamkniete place zabawTo jest kolejny krok w walce z epidemią koronawirusa. Gmina Kołbaskowo zamyka wszystkie obiekty sportowe, rekreacyjne, siłownie plenerowe i place zabaw. Podobne kroki czynią spółdzielnie i zarządcy osiedli. Miejsca te będą kontrolowane przez Straż Gminną i Policję.

 

Czytaj więcej...