ancora warzymice

 reklama

Szukaj w portalu

To mogła być prowokacja przedwyborcza.

zniszczony muralNa kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą zniszczono w Przecławiu patriotyczny mural. W piątkowe popołudnie odrazu rozdzwoniły się telefony, aby koniecznie o tym napisać. Dostaliśmy też wiadomości z licznymi zdjęciami oraz gotowymi treściami do publikacji. Tylko szybko, żeby artykuł pojawił się jeszcze w piątek i aby pokazać, jak to skomentował jeden z internautów, "o co chodzi w tych wyborach tęczowemu rafałkowi". O zniszczonym muralu piszemy teraz. Po wyborach.

Czytaj więcej...

Tradycyjnego rozdania świadectw nie będzie [HARMONOGRAM]

bezpiecznych wakacji To będzie zupełnie inne zakończenie roku szkolnego. W cieniu epidemii koronawirusa nie odbędą się uroczyste zakończenia roku szkolnego. Uczniowie szkół podstawowych mogą przyjść do szkoły jedynie o określonej godzinie w określone miejsce.

 

Czytaj więcej...

W Przecławiu ruszają egzaminy pod specjalnym nadzorem.

Egzamin 8 klasa 4Tegoroczne egzaminy zapadną na długo w pamięci wielu uczniom i nauczycielom. Z powodu pandemii koronawirusa przebiegną one prawie dwa miesiące później niż planowano. Podczas egzaminu uczniowie i nauczyciele będą musieli dostosować się do szczególnych zasad bezpieczeństwa. W przecławskiej podstawówce, według zapewnień dyrekcji, jest już wszystko przygotowane.

Czytaj więcej...

Procesja Bożego Ciała w Przecławiu

BozeCialo 2020 1Dziś odbyły się uroczystości Bożego Ciała, jednego z najważniejszych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki. To dzień uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po zakończeniu południowej mszy - ruszyła procesja eucharystyczna w której uczestniczyło wielu mieszkańców naszych osiedli. W tym roku procesja rozpoczęła się i zakończyła przy kościele parafialnym i przeszła wewnętrznymi uliczkami Przecławia. Pomimo pandemii frekwencja w uroczystości była dość wysoka.

Czytaj więcej...

Jutro otwarcie nowego sklepu Leroy Merlin w Ustowie

leroy8 maja 2020 roku Leroy Merlin Szczecin Kołbaskowo otwiera drzwi dla klientów. Jest to 67 sklep sieci w Polsce i trzeci w aglomeracji Szczecińskiej. Sklep jest zlokalizowany na granicy Szczecina i gminy Kołbaskowo, przy Centrum Handlowym "Auchan" - Ustowo 49.

 

Czytaj więcej...

Przygraniczni pracownicy zwolnieni z kwarantanny!

ProtestWRosowku Rząd otworzy granice dla pracowników transgranicznych. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie mogli dojeżdżać do pracy. To efekt niedawnych protestów na granicach oraz pism samorządowców kierowanych do rządzących. Prawodpodobnie 4 maja przestanie obowiązywać 14-dniowa kwarantanna dla pracowników transgranicznych.

 

Czytaj więcej...

Tak tanio jeszcze nie było!

Auchan paliwaMinimum pół godziny trzeba czekać aby zatankować w Ustowie. Od dziś to najtańsza stacja paliw w całym województwie. Litr bezołowiowej dziewięćdziesiątki piątki kosztuje 3,29 zł. Do stacji od rana ustawiają się długie kolejki.

Czytaj więcej...

Wpuście nas do pracy!

ProtestWRosowkuKilkadziesiąt osób protestowało w piątkowy wieczór w Rosówku po obu stronach granicy. Było spokojnie, ale konkretnie. Tak można określić protest przygranicznych mieszkańców, którzy pracują na terenie Niemiec, a mieszkają w Polsce. Ubrani w maseczki, z zachowaniem odpowiednich odstępów od siebie, prezentowali swoje argumenty, dla których powinno się otworzyć granicę dla osób które, pracują po jej drugiej stronie.

Czytaj więcej...

Spłonęły trzy auta w Przecławiu [ZDJĘCIA]

pozar aut 03Dzisiejszej nocy doszło do dużego pożaru pod naszymi blokami. Na parkingu zlokalizowanym w okolicach bloku 58 spłonęły trzy auta. Prawdopodobnie pierwszy zapalił się i wybuchł luksusowy mercedes, od którego ogień zajął sąsiednie pojazdy. Pożar ugasiła straż pożarna. Na miejscu działają policjanci.

 

Czytaj więcej...

3 nietrzeźwych i 2 zatrzymanych za narkotyki.

policjaTylko jednego dnia mierzyńscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców i dwie osoby za posiadanie narkotyków. Policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie 19 kwietnia zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących oraz dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Mieszkańcom gminy Kołbaskowo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Czytaj więcej...