logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Spłonęła kawiarnia i pierogarnia w Siadle Dolnym!

pozar w siadle dolnymDzisiejszego poranka mamy bardzo smutną wiadomość. W nocy spłonęła ulubiona przez wypoczywających w Siadle Dolnym kawiarnia "Przystań na Kawę" oraz Pierogarnia. Dom zlokalizowany był przy wyremontowanym nadbrzeżu i cieszył się dużą popularnością także wśród wielu wypoczywających, gdzie organizowano akcje pomocy potrzebującym. Nie znane są jeszcze przyczyny pożaru.

 

Czytaj więcej...

To już 10 lat razem! Ale się działo...

10 latWprawdzie strona przeclaw24.pl ruszyła w czerwcu 2010 - jednak w pełni funkcjonalności działa od początku października. Czyli dokładnie dekadę. Zaczęło się od strony testowej, kilku przedrukowanych artykułów z "Pulsu Przecławia" oraz zdjęć naszych okolic dostarczonych przez Mateusza i Piotrka. W międzyczasie strona bardzo się zmieniła - i zmienia się codziennie. Dziś, w tak okrągłe urodziny, przypominamy w skrócie to co cieszyło się największym zainteresowaniem czytelników oraz jak to się wszystko zaczęło.

Czytaj więcej...

Ściął lampę, dachował i przeżył [DUŻO ZDJĘĆ]

WypadekWarzymice11Do niebezpiecznego wypadku doszło dziś w nocy w Warzymicach. Kierujący seatem ibiza na wyjeździe ze wsi w kierunku Będargowa zjechał na pobocze, uderzył w słup i dachował w rowie. Poszkodowanego w wypadku kierującego, z obrażeniami ciała wyciągali strażacy z OSP Kołbaskowo.

Czytaj więcej...

Zalany Przecław i okolice [DUŻO ZDJĘĆ]

Warnik 04Dziś około godziny 16:00 przeszła przez naszą gminę burza. Miejscami popadał intensywny deszcz i grad. Najgorsze były mocne, porywiste uderzenia wiatru, które powalały drzewa lub łamały duże gałęzie z drzew. Wiele lokalnych uliczek zostało zalanych. Najwięcej szkód spowodowało zalanie osiedlowych garaży i piwnic.

 

Czytaj więcej...

To mogła być prowokacja przedwyborcza.

zniszczony muralNa kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą zniszczono w Przecławiu patriotyczny mural. W piątkowe popołudnie odrazu rozdzwoniły się telefony, aby koniecznie o tym napisać. Dostaliśmy też wiadomości z licznymi zdjęciami oraz gotowymi treściami do publikacji. Tylko szybko, żeby artykuł pojawił się jeszcze w piątek i aby pokazać, jak to skomentował jeden z internautów, "o co chodzi w tych wyborach tęczowemu rafałkowi". O zniszczonym muralu piszemy teraz. Po wyborach.

Czytaj więcej...

Procesja Bożego Ciała w Przecławiu

BozeCialo 2020 1Dziś odbyły się uroczystości Bożego Ciała, jednego z najważniejszych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki. To dzień uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po zakończeniu południowej mszy - ruszyła procesja eucharystyczna w której uczestniczyło wielu mieszkańców naszych osiedli. W tym roku procesja rozpoczęła się i zakończyła przy kościele parafialnym i przeszła wewnętrznymi uliczkami Przecławia. Pomimo pandemii frekwencja w uroczystości była dość wysoka.

Czytaj więcej...

Tradycyjnego rozdania świadectw nie będzie [HARMONOGRAM]

bezpiecznych wakacji To będzie zupełnie inne zakończenie roku szkolnego. W cieniu epidemii koronawirusa nie odbędą się uroczyste zakończenia roku szkolnego. Uczniowie szkół podstawowych mogą przyjść do szkoły jedynie o określonej godzinie w określone miejsce.

 

Czytaj więcej...

Jutro otwarcie nowego sklepu Leroy Merlin w Ustowie

leroy8 maja 2020 roku Leroy Merlin Szczecin Kołbaskowo otwiera drzwi dla klientów. Jest to 67 sklep sieci w Polsce i trzeci w aglomeracji Szczecińskiej. Sklep jest zlokalizowany na granicy Szczecina i gminy Kołbaskowo, przy Centrum Handlowym "Auchan" - Ustowo 49.

 

Czytaj więcej...

W Przecławiu ruszają egzaminy pod specjalnym nadzorem.

Egzamin 8 klasa 4Tegoroczne egzaminy zapadną na długo w pamięci wielu uczniom i nauczycielom. Z powodu pandemii koronawirusa przebiegną one prawie dwa miesiące później niż planowano. Podczas egzaminu uczniowie i nauczyciele będą musieli dostosować się do szczególnych zasad bezpieczeństwa. W przecławskiej podstawówce, według zapewnień dyrekcji, jest już wszystko przygotowane.

Czytaj więcej...

Tak tanio jeszcze nie było!

Auchan paliwaMinimum pół godziny trzeba czekać aby zatankować w Ustowie. Od dziś to najtańsza stacja paliw w całym województwie. Litr bezołowiowej dziewięćdziesiątki piątki kosztuje 3,29 zł. Do stacji od rana ustawiają się długie kolejki.

Czytaj więcej...