logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Pożar aut w Ustowie [ZDJĘCIA]

Pozar aut w UstowieDo niebezpiecznego zdarzenia doszło niedaleko naszych osiedli. Dzisiejszej nocy wybuch pożar samochodów na parkingu zlokalizowanym na terenach szklarni w Ustowie. Według mieszkańców okolicznych osiedli doszło też do kilku wybuchów. Przyczynę pożaru oraz wątek związany z podpaleniem bada policja powiatu polickiego.

 

Czytaj więcej...

Rekordowa Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną [RELACJA]

Dolina Dolnej Odry 2023Artur Andrus, Magda Umer i Czesław Mozil przyciągnęli prawdziwe tłumy fanów do Moczył. Za nami już 10 edycja tego popularnego i bezpłatnego koncertu pod odkrytym niebem. W tym roku bardzo sprzyjała pogoda oraz ogromna frekwencja fanów. Szacuje się, że do nadodrzańskich Moczył przyjechało około 3000 osób i 400 samochodów. Nie obyło się bez kłopotów z dojazdem do wsi, przepełnionymi parkingami oraz koniecznością pozostawienia samochodów na poboczach dróg do Kamieńca i Kołbaskowa.

 

Czytaj więcej...

Agresja wobec ratownika medycznego w Przecławiu!

pogotowie warzymice 1Nocna interwencja pogotowia w Przecławiu obnażyła brutalne i nieodpowiednie zachowanie jednego z naszych mieszkańców, który zaatakował ratownika medycznego podczas interwencji. Skandaliczny incydent miał miejsce, gdy 42-letni mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, wezwał karetkę na pomoc po tym, jak zranił się w nogę. Sytuacja jednak wymknęła się spod kontroli z powodu nieodpowiedniego zachowania tego pacjenta i naruszenia zasad współpracy z ratownikami.

 

Czytaj więcej...

Prezes spółdzielni odwołany po burzliwym zebraniu członków!

zielone pole walne 2023Pod koniec czerwca odbyły się dwa walne zgromadzenia członków przecławskich spółdzielni. Zwykle takie zebrania nie cieszą się dużym zainteresowaniem, odbywają się one podczas sezonu urlopowego, trwają wiele godzin i przychodzi na nie niewielu spółdzielców. Tym razem zebranie w spółdzielni "Przecław - Zielone Pole" było zupełnie inne.

 

Czytaj więcej...

Zamiast tańcem - pożegnali rok szkolny śpiewająco [WIDEO]

PanieJanie flazoletyW Szkole Podstawowej w Przecławiu, tradycyjny taniec zakończenia roku szkolnego został zastąpiony niezwykłym śpiewem. Uczniowie i nauczyciele klas I-VII postanowili połączyć swoje głosy i zaśpiewać piosenkę "Panie Janie". Co więcej, utwór został wykonany w pięciu językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim i ukraińskim.

Czytaj więcej...

Zderzenie samochodu z ciężarówką w Rosówku. Jedna osoba ciężko ranna!

Zderzenie Rosowek kronikaJedna osoba została ciężko ranna w wypadku, do którego doszło w sobotę około godziny 10:00 na drodze krajowej nr 13 na wysokości Rosówka. Obecnie "trzynastka" jest zamknięta.

 

 

Czytaj więcej...

Przecław Festiwal - z politycznym przekazem! [FOTORELACJA]

przeclaw festiwalW naszej gminie odbyło się najbardziej oczekiwane wydarzenie roku - Przecław Festival 2023. Sobotnie wieczór był wypełniony niesamowitymi koncertami, które na długo pozostaną w pamięci. Na scenie GOKSiR-u wystąpili Natalia Przybysz, Nosowska. Koncert głównej gwiazdy - T.Love lekko się opóźnił i miał często mocny - polityczny przekaz dla odbiorców.

Czytaj więcej...

Ruszają testy ósmoklasisty.

egzamin 8 klasisityW Przecławiu, Będargowie i Kołbaskowie rozpoczynają się ważne egzaminy dla naszych uczniów. Te trzydniowe egzaminy, które odbędą się w najbliższym tygodniu, mają na celu zbadanie wiedzy i umiejętności uczniów, aby przekonać się, czy są oni gotowi do przejścia do następnej etapy edukacji. Testy te to przepustka do liceów i techników, więc stawka jest wysoka. W tym roku, niestety, złożyła się kumulacja dwóch roczników, tym bardziej konkurencja będzie bardzo duża. Tak więc trzymajmy kciuki za naszych uczniów.

Czytaj więcej...

Radosne świętowanie Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Dzien Dziecka 2023Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi atrakcjami. Pogoda nam sprzyjała, a frekwencja była imponująca.

 

Czytaj więcej...

DGS w Rosówku otwarty! [FOTORELACJA]

DGS Rosowek otwarcieDziś do przygranicznego Rosówka zjechało setki osób. Powód? Uroczyste otwarcie siedziby nowej marki w naszej gminie - DGS Diagnostics. To bardzo ciekawy, piękny i nowoczesny kompleks – podkreślali wszyscy na miejscu. Na uroczystości pojawiło się mnóstwo gości z kraju i zagranicy, także przedstawiciele mediów. Już dziś w tej firmie w Rosówku pracuje 500 osób.

 

Czytaj więcej...