logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Uszkodził 21 pojazdów, szuka go policja! [WYSOKA NAGRODA ZA POMOC]

madar wlamanieW nocy z soboty na niedzielę doszło do wtargnięcia na teren warzymickiej hurtowni mięsa i wyrządzenia dużych szkód. Zamaskowana osoba m.in. poprzecinała nożem lub ostrym przedmiotem komplety kół w ponad dwudziestu samochodach dostawczych tej firmy. Pomimo dozoru i monitoringu terenu sprawcy nie dało się złapać, stąd apel do mieszkańców. Poszkodowana firma wyznaczyła wysoką nagrodę za wskazanie przestępcy.

 

 

 

Czytaj więcej...

Za nami przecławski Halloween [FOTORELACJA]

halloween 1Gra terenowa przy przecławskim GOKSiR'ze, występ iluzjonisty, zabawy i konkursy czekały na przebrane dzieci i rodziców przez całe sobotnie popołudnie. Można było zagrać w grę, wziąć udział w konkursie, pomalować sobie buzię albo... zbierać punkty aby dostać się do kufra z nagrodami.

 

Czytaj więcej...

Koncertu nie będzie. Niesmak pozostał.

hunterW nadchodzący weekend miał się odbyć w przecławskim goksirze koncert grupy Hunter. Niestety został on odwołany. Na gminny ośrodek kultury spadła fala krytyki ze strony fanów heavy-metalu za rezygnację z ostatniej chwili z takiego wydarzenia. Dopiero dziś nowy dyrektor przecławskiego ośrodka przedstawił wyjaśnienia ze swojej strony.

Czytaj więcej...

Potrącenie nastolatki w Przecławiu [CZY TAM JEST BEZPIECZNIE?]

potracenie przy goksir 4W niedzielę około godzony 19:00 doszło do potrącenia jednej z mieszkanek Przecławia. Miało to miejsce w okolicach przejścia dla pieszych na wysokości Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Przy każdym tego typu wypadków powraca temat bezpieczeństwa w okolicach Drogi Krajowej nr 13, która przebiega przez Przecław i Warzymice.

 

Czytaj więcej...

Słowianie opanowali Stobno [FOTORELACJA]

MySlowianieByły tańce, muzyka, ognisko i zabawa do późnego wieczora. W sobotnie popołudnie odbył się piknik edukacyjny "My Słowianie" który zorganizowano przy świetlicy środowiskowej w Stobnie. Przez kilka godzin można było zapoznać się z kulturą naszych przodków oraz wziąć aktywny udział w tworzeniu rzemiosła z tamtych czasów.

 

Czytaj więcej...

Wypadek na przejeździe w Stobnie. Lądował helikopter [ZDJĘCIA]

Wypadek StobnoDziś około godziny 15:00 doszły do wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Kierowca jadąca od strony Będargowa/Bobolina nie zachowała należytej ostrożności i wpadła pod nadjeżdżający pociąg relacji Grambow - Szczecin. Poszkodowaną zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Czytaj więcej...

Procesja Bożego Ciała w Przecławiu

BozeCialo 2022Dziś odbyły się uroczystości Bożego Ciała, jednego z najważniejszych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki. To dzień uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po zakończeniu południowej mszy - ruszyła procesja eucharystyczna w której uczestniczyło wielu mieszkańców naszych osiedli. W tym roku procesja rozpoczęła się i zakończyła przy kościele parafialnym a przeszła wewnętrznymi ulicami Przecławia.

 

Czytaj więcej...

Pomagamy jak możemy.

Solidarni z UkrainaZa nami kolejna zbiórka darów dla uchodźców wojennych oraz koncert "Solidarni z Ukrainą". W przecławskich i kołbaskowskich placówkach pojawili się pierwsi uczniowie oraz przedszkolaki zza wschodniej granicy. Oddano do użytkowania pierwsze mieszkanie przygotowane przez gminę Kołbaskowo. Za wszystko dziękowała obecna w Przecławiu Sofia Tsariv, sekretarz stowarzyszenia "Mi-gracja"

Czytaj więcej...

Rekordowy Przecław Festiwal [FOTORELACJA]

Kult 2022Za nami największa impreza muzyczna gminy Kołbaskowo. Trzeci Przecław Festiwal odwiedziło ponad 5000 osób z całego makroregionu. To rekord. Oprócz frekwencji dopisała też pogoda oraz sprawna organizacja imprezy. Od godziny 16:00 na scenie przed GOKSiRem zaśpiewali Dikanda, Happysad, Łona i Weber, Zalewski oraz gwiazda wieczoru - KULT. Ostatnie takty przy pełnej scenie zabrzmiały w rytmie kultowego "Sowieci" o godzinie 0:30 Przez ponad osiem godzin oprócz muzyki, było też o polityce, o miłości, równości i tolerancji, wojnie i o tym aby j...ć Putina i pomagać Ukrainie.

Czytaj więcej...

Duże zniszczenia na Bieliku [ZDJĘCIA]

Bielik stratyW ostatnich dniach przeszedł przez nasze tereny orkan Eunice. To co pozostawił po sobie w naszych lasach - to poniszczone i poprzewracane drzewa oraz połamane gałęzie i konary. Niestety nie mamy dobrych wiadomości - IMGW ostrzega przed kolejnymi wichurami w Polsce. Wydano ostrzeżenia 1 i 2 stopnia dla całej Polski. Jest bardzo groźnie!

Czytaj więcej...