logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Fatalna pomyłka w polickim szpitalu !

szpital police Do fatalnej pomyłki doszło w polickim szpitalu podczas wykonywania zapłodnienia metodą in vitro. 30-latka starająca się o potomstwo tą metodą nie jest biologiczną matką dziecka. Lekarze wszczepili jej najprawdopodobniej przez pomyłkę komórkę innej kobiety. Laboratorium Wspomaganego Rozrodu w Policach nie komentuje sprawy, podobnie jak szpital kliniczny przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie, którego policka placówka jest częścią.

 

 

- To była jedna z najbardziej skrywanych tajemnic szczecińskiego świata medycznego. Młoda matka, która z mężem poddała się zabiegowi pozaustrojowego zapłodnienia, urodziła córkę, która nie jest jej biologicznym dzieckiem - informuje Głos Szczeciński.

Sprawa ujrzała światło dzienne dopiero po badaniach DNA, na które zdecydowali się rodzice dziecka po tym gdy dziecko urodziło się z licznymi wadami wrodzonymi.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia błędu medycznego. Klinice wypowiedziano umowę w zakresie rządowego programu in vitro. Na placówkę została też nałożona maksymalna przewidziana w takich sytuacjach kara finansowa - 10 proc. wartości kontraktu.

Autor: Gracjan Broda

Pin It