Grzegorz Kasdepke w Przecławiu

kasdepke18 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbaskowie Filia w Przecławiu miała ogromną przyjemność gościć wspaniałego pisarza dla dzieci i młodzieży pana Grzegorza Kasdepke. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości pani Beaty Bitel – dyrektor Szkoły Podstawowej w Przecławiu, która udostępniła nam salę gimnastyczną. W spotkaniu udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej w Przecławiu, Kołbaskowie i Będargowie oraz zainteresowani twórczością autora mieszkańcy gminy.

 

Dyrektor GBP w Kołbaskowie powitała dzieci, przedstawiła autora i oddała mu głos. Następnie klasa 3b przywitała gościa występem flażoletowym, po czym kolejna klasa, tym razem 3a „przepytała” pisarza ze znajomości własnej twórczości.

Mimo młodego wieku Pan Grzegorz Kasdepke napisał już ponad 40 książek. „Mistrz pióra” okazał się być wspaniałym i radosnym człowiekiem, a także znakomitym pedagogiem, błyskawicznie nawiązał ciepły i serdeczny kontakt z dziećmi. Rozpoczął spotkanie od sprawdzenia wiedzy młodych czytelników z zakresu znajomości gatunków literackich. Romans, horror, sensacja - dzieci wypadły całkiem nieźle, więc autor zaczął opowiadać o swoich książkach, o tych które już powstały i o tych, które właśnie pisze.

Prezentację swojej twórczości autor zaczął od romansu przechodząc gładko i przyjemnie w horror i sensację. Następnie omówił książki ,,Co to znaczy...’’ i ,,Co to znaczy po raz drugi...’’. Dzieci razem z panem Kasdepke rozgryzały znaczenie niektórych związków frazeologicznych, były przy tym ,,całe w skowronkach’’, a niektórzy momentami dostawali ,,małpiego rozumu’’.

Podczas spotkania pisarz opowiadał o tym jak powstawały jego książki, co tak naprawdę stało się dla niego inspiracją do tworzenia książeczek dla dzieci i młodzieży, a także czytał zgromadzonym fragmenty swoich opowiadań, umiejętnie prowadząc przy tym dyskusje na trudne dla najmłodszych dzieci zagadnienia.

Dzieciaki z wielką przyjemność wdawały się w dyskusję z autorem, chętnie odpowiadały na jego pytania. Śmiechom nie było przy tym końca. Pod koniec spotkania dzieci mogły przeprowadzić „konferencję prasową” z pisarzem, zadając mu ciekawe, nieraz zabawne, pytania. Na autora spadła lawina pytań, między innymi: „Skąd czerpie Pan inspiracje do napisania tylu książek, ,, Jakie jest Pana hobby?’’, ,,Jaki uprawia Pan sport?’’, ,,Czy lubi Pan pisać?’’ i wiele, wiele innych. Żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi - dzieci były usatysfakcjonowane.

Na zakończenie spotkania autor podpisywał chętnym swoje książki. Kolejka do podpisów ciągnęła się przez całą salę. Wesoła atmosfera całego spotkania sprawiła, że zapewne na długo pozostanie ono w pamięci jego uczestników. Serdecznie dziękujemy wszystkim zgromadzonym za przybycie, przede wszystkim Panu Grzegorzowi Kasdepke, który poprzez spotkanie oraz swoją twórczość wprowadza miły nastrój.

 

01.jpg 02.jpg 03.jpg

04.jpg 05.jpg 06.jpg

07.jpg 08.jpg 09.jpg

10.jpg 11.jpg 12.jpg

13.jpg 14.jpg 15.jpg

16.jpg 17.jpg 18.jpg

19.jpg 20.jpg 21.jpg