ancora warzymice

 reklama

Szukaj w portalu

Minister Błaszczak odwiedził Kołbaskowo.

kolbaskowo kontrole na granicachMinister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak odwiedził 4 lipca przejście graniczne Pomellen-Kołbaskowo. Na tym przejściu i wszystkich pozostałych w strefie Schengen przywrócono czasowo kontrole graniczne. Do końca lipca będzie działać 260 mobilnych punktów kontroli.  Wszystkim wyjeżdżającym do Niemiec radzimy obowiązkowo zabrać dokumenty tożsamości dla wszystkich pasażerów !

 

 

 

Przywrócenie na miesiąc wyrywkowej kontroli przekraczających granicę państwa ma związek ze zbliżającym się szczytem NATO w Warszawie oraz Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Krakowie. Jak podkreślił minister, przywrócenie kontroli w strefie Schengen jest działaniem standardowym. Kontrole mają charakter doraźny, co oznacza, że nie każda osoba przekraczająca granicę będzie kontrolowana.

Kontrola pojazdów jest selektywna i polega głównie na sprawdzeniu dokumentów. Pogranicznicy stoją przeważnie w okolicy jednego kilometra od granicy Polski.  Obserwują ruch, zatrzymują jeden na kilkadziesiąt pojazdów. Kierowca powinien zjechać we wskazane miejsce i pokazać dokumenty. W przypadku braku dokumentów tożsamości kierowca zostanie zawrócony, dotyczy to także pasażerów.

Przywrócenie kontroli na granicach Polski z Niemcami, Czechami, Słowacją oraz Litwą potrwa do 2 sierpnia.

 

Fot. Gracjan Broda

Pin It