logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Warzymickie dożynki - fotorelacja

dozynki warzymiceŚwięto plonów w Warzymicach ma już swoją długą tradycję. Jak co roku mieszkańcy zbierają się na placu w centrum wsi, gdzie odprawiana jest uroczysta msza święta. Zapraszani są goście z niemieckiego Hohenreinkendorf, władze gminne i powiatowe. W tym roku Warzymice odwiedził nawet starosta policki - Andrzej Bednarek.

 

 

Warzymice to dwa światy. Nowobudowane liczne osiedla oraz tradycyjna wieś. Jedni mieszkają w klimacie miejskim - drudzy wiejskim. Ponieważ we wsi są jeszcze prawdziwi rolnicy stąd tradycja podziękowania Panu Bogu za plony ziemi. Dożynki to też doskonały moment do nawiązania kontaktów z mieszkańcami nowych osiedli, których co roku na tą imprezę przybywa coraz więcej.

Witam gospodarzy, sadowników, pszczelarzy - mówi sołtys Marek Stożyński. Witam tych, których pracę powinniśmy doceniać codziennie. Składam podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie imprezy. Wielkie podziękowania dla lokalnych firm, które nas wsparły, są to Calculus, Lafarge, Lomax, Mazur, Alfa Fruit, Valo Tect, PGF Zachód oraz Państwo Strojny oraz Igansiakowie.

Po mszy dla mieszkańców przygotowano poczęstunek w postaci ciepłych zup oraz ciast upieczonych przez gospodynie. Impreza odbyła się w miłej i gorącej atmosferze. Było bardzo upalnie, jak na wrzesień i to był jedyny minus tej imprezy. Termometry wskazywały prawie 30 stopni w cieniu. Na placu wypoczynkowym zagrała muzyka na żywo, można było potańczyć i się pobawić. Przygotowano pyszne jedzenie - zabrakło jedynie lodów i mrożonych napojów.

Do zobaczenia za rok !

 

Pin It