ancora warzymice

 reklama

Szukaj w portalu

Wielkie pakowanie paczek dla Kresowian.

paczka dla kresowianW środę 14 grudnia od południa rozpoczęły się intensywne przygotowania do finału trzeciej "Paczki Dla Rodaka i Bohatera na Kresach". Na sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Przecławiu pojawiały się nieskończone ilości trwałej żywności, słodyczy oraz środków chemicznych. Do pracy zabrało się około 100 wolontariuszy, których zagrzewali do pracy pomysłodawcy akcji - Wojciech Woźniak i Łukasz Szełemej.

 

 

Akcja rośnie z roku na rok. Organizator - "Fundacja Polskich Wartości" wraz z "Caritasem" planuje wysłać na Litwę 1200 paczek. To rekord !

Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom oraz osobom, którzy zaangażowali się w naszą akcję - mówi Wojciech Woźniak. W tym roku podjęliśmy z Łukaszem decyzję, że nasza pomoc nie kończy się tylko w grudniu dostawą paczek. Chcemy na przyszłoroczne wakacje sprowadzić na letni wypoczynek do Polski dzieci naszych rodaków.

W tym roku przygotowano oprócz kartonów z żywnością także paczki-reklamówki ze słodyczami i owocami dla dzieci. Osobno zapakowano także środki kosmetyczne i chemiczne. Obdarowanych może być około 600 rodzin. Wśród nich są m.in pogorzelcy, rodzina która straciła dom czy pacjenci hospicjum. Potrzebujących i potrzeb stale przybywa.

Późną nocą wypełniony po brzegi TIR w asyście busa wyjechał na Litwę. Na kilka dni przed wigilią paczki trafią do polskich rodzin mieszkających w Turgielach, Solecznikach, Rakańcach, Ejszyszkach, Butrymańcach i Wilnie. Dwa lata temu chłopaki pojechali na Litwę dużym busem. Rok temu ciężarówką. W tym roku z Przecławia odjechał 24 tonowy TIR !

 

Pin It