logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Ekologicznie w szkole podstawowej [FOTORELACJA]

piknik ekologicznyBlisko pięćset dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu wzięło udział w ostatni piątek w pikniku ekologicznym. Impreza zorganizowana została przez radę rodziców wspólnie z dyrekcją i nauczycielami szkoły. A wszystko to, aby wpajać już od najmłodszych lat, podstawowe zasady życia ekologicznego.

 

 

 

Pierwszym etapem projektu był konkurs na kreatywne prace o tematyce ekologicznej. Społeczność szkolna wykazała się niesamowitymi pomysłami – mówi Renata Wójcik ze szkolnej rady rodziców - począwszy od stworzenia wspaniałych prac plastycznych, przez pomoce dydaktyczne do nauki języka angielskiego wykonane z surowców wtórnych, na pokazie mody ekologicznej kończąc. Wszystkie zaangażowane klasy otrzymały nagrody ufundowane przez radę rodziców.

Od pewnego czasu w szkole trwały przygotowania do stworzenia sadu owocowego. Wybrano odpowiednie sadzonki, przygotowano grunt i w tym najważniejszym dniu wspólne je posadzono. Od tej pory każda z klas będzie miała pod opieką jedno z dwudziestu pięciu drzewek lub krzewów. Wśród nich są m.in. jabłoń, grusza, morela, śliwa, porzeczka, malina czy agrest. Po pracy w ogrodzie na każdego ucznia czekała niespodzianka – wspólne pieczenie kiełbasek i zabawa przy ognisku.

Cała impreza i wszystkie zakupione produkty sfinansowane zostały z funduszu Rady Rodziców. Palenisko wykonał jeden z naszych rodziców  Pan Mariusz Drzewiecki. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom zaangażowanym w przedsięwzięcie, dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły – dodaje na koniec R. Wójcik.

Niewątpliwie organizatorom w tym dniu bardzo pomogła pogoda. Po wielu zimnych i deszczowych dniach, akurat w piątek od rana zaświeciło słońce i towarzyszyło przez cały dzień imprezy.

 

Pin It