logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

"Czadoman" gwiazdą tegorocznych dożynek.

czadomanPod koniec sierpnia w Kołbaskowie odbędzie się tradycyjne święto plonów. Organizator, gmina Kołbaskowo, przygotowała niespodzianek dla całych rodzin. Będzie także wielka atrakcja dla fanów polskiej muzyki dance. Kołbaskowo odwiedzi "Czadoman", twórca jednego z największych hitów ostatnich lat - "Ruda Tańczy Jak Szalona".

 

 

Dożynki to tradycyjny czas podsumowania ciężkiej pracy rolników, świętowania zakończenia prac polowych i rozpoczęcie obrzędów dziękczynnych. Święto plonów w Kołbaskowie ma swoją długą tradycje. Uroczystości rozpoczynają się najpierw mszą świętą w pobliskim kościele. Potem formowany jest orszak niosący wieńce dożynkowe, który przechodzi na pobliski plac przy OSP.

Najważniejszym konkursem dożynkowym jest zawsze wybór najpiękniejszego wieńca. Przyznane zostaną także nagrody w konkursie na najlepszy chleb dożynkowy, najsmaczniejszy wypiek ciasta z owocami oraz na najlepszą nalewkę dożynkową. Na scenie przy remizie OSP wystąpi m.in. zespół wokalno - tanecznego „Pląs”, grupa artystyczna "Retro" ze Stobna. Będą także grupy artystyczne z Moczył i Siadła Górnego.

W ostatnich latach wieczorna część dożynek upływała w rytmie muzyki disco polo. Trzy lata temu wielką furorę zrobił występ grupy "Skaner". Rok temu było jeszcze bardziej przebojowo. Do Kołbaskowa przyjechała grupa "Weekend", twórcy jednego z największych hitów "Ona Tańczy Dla Mnie. W tym roku będzie także bardzo tanecznie. O godzinie 19:30 pojawi się "Czadoman", twórca takich przebojów jak "Chodź na kolana" czy "Hey Hey Bawimy się. Największym jednak hitem jest przebój "Ruda tańczy jak szalona", który doczekał się 85 milionów odsłon w serwisie internetowym YouTube.

Program artystyczny dożynek w Kołbaskowie w dniu 26 sierpnia 2017 r.:
14.00 Msza Święta
15.00 Część oficjalna, przywitanie gości
15.10 Występ zespołu wokalno - tanecznego „Pląs”
15.35 Występ grupy artystycznej „Retro” ze Stobna
16.10 Rozstrzygnięcie konkursów Dożynkowych
16.30  Występ grupy artystycznej „Nadodrzanki” z Moczył
17.00 Występ grupy artystycznej „Siadliczanki” z Siadła Górnego
17.40 Konkursy sceniczne dla dzieci i dorosłych
18.30 Koncert zespołu Lokus  
19.30 Koncert Gwiazdy wieczoru - zespołu „Czadoman”
20.30-24.00 Zabawa z Music Planet Band oraz DJ Planet & Drums

Dozynki plakat 2017