logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Dożynki w Warzymicach: Bądźmy zjednoczeni!

dozynki warzymice 2018Święto plonów w Warzymicach ma swoją długą historię. Pomimo gminnych obchodów w Kołbaskowie, mieszkańcy wsi wraz z sołtysem chcą mieć własną, kameralną imprezę. We wsi mieszkają i pracują jeszcze prawdziwi rolnicy i to jest ich święto, gdzie dziękują Panu Bogu za plony ziemi. Jednocześnie jest to dobry moment do nawiązania kontaktów z mieszkańcami osiedli, których co roku na tą imprezę przybywa coraz więcej. Dożynki rozpoczęły się tradycyjnie mszą dziękczynną. W tym roku poprowadził ją ks. Tomasz Mamełka.

 

Nasza gmina to wiejska gmina, o charakterze miejskim w wielu miejscach - mówi ks. proboszcz Roman Misiak. Jesteśmy we wsi, pośród nas są rolnicy, jesteśmy w pięknym otoczeniu pól gdzie uprawia się kapustę czy ziemniaki. Cieszymy się, że są z nami władze samorządowe, sołtysi okolicznych miejscowości. Bądźmy zjednoczeni. To zjednoczenie jest tak ważne. Władza, którą ludzie otrzymują jest narzędziem a nie celem. Jest narzędziem troski o dobro wspólne tych społeczności dla których została ta władza im dana. To zjednoczenie jest nam tak bardzo potrzebne.

To co najistotniejsze to to, abyśmy byli jednością - mówi wójt Małgorzata Schwarz. Jesteśmy gminą, mieszkamy obok siebie. Jesteśmy sąsiadami. Żebyśmy się jednoczyli nie tylko w obliczu zagrożenia, ale także na co dzień. Żebyśmy się na dodatek wzajemnie szanowali i wspierali.

Serdecznie Bóg Zapłać dla księdza Tomasza i księdza Romana za tak pięknie sprawowaną mszę - mówi sołtys Marek Stożyński. Podziękowania dla zespołu muzycznego na czele z panią Iwoną Wierzbicką, dziękuje że jest Pani zawsze z nami. Dziękuję gospodarzom, ale przede wszystkim gospodyniom za te piękne wypieki, które będziemy kosztować. Życzę mieszkańcom miłej zabawy. Rozmawiajmy, spotykajmy się, cieszmy się sobą, że tu jesteśmy. Zapraszam do poczęstunku.

Dal mieszkańców i gości przygotowano ciepłe i zimne dania, domowe wypieki i napoje. Była także muzyka na żywo, zabawy dla dzieci i dorosłych. Wieczorem zapłonęło na placu duże ognisko a z parownika można było skosztować ziemniaka z gzikiem.

Warzymickie dożynki nie odbyłyby się gdyby nie pomoc wielu firm i instytucji. Podziękowania należą się gminie Kołbaskowo, stacji paliw "Bobryk", firmie Master House budującej w Warzymicach osiedle "Sympatyczne", dystrybutorowi paliw płynnych "Lomax", producentowi napojów "Blazer", firmie "Calculus" dostawcy kruszyw, producentowi kostki brukowej "Kamal" oraz firmie "Majeran" zajmującej się pracami ziemnymi i budowlanymi. W imieniu sołtysa dziękujemy także firmom Thomas Beton, SPRI Mazur, Alfa Fruit, Valvo Tect, Hydrant II, Kwiaciarnia Sempreverde, BWT Mróz, MDI Energia, TOI TOI, Suez oraz licznym instutucjom - Starostwu Powiatowemu w Policach, Komendzie Wojewódzkiej Policji, Wydziałowi Ruchu Drogowego KWP oraz GDDKiA.