logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Wielka Orkiestra zagra też w Przecławiu

Wolontariusze WOSPZa dwa tygodnie, w niedzielę 13 stycznia zagra w całym kraju Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Będzie to już dwudziesty siódmy finał. Tym razem wolontariusze będą zbierać środki na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jak co roku WOŚP zagra także w Przecławiu.

 

 

Nasza gminna impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 14:00 - mówi Beata Czpiewska, szefowa gminnego sztabu WOŚP Kołbaskowo. Oczywiście zapraszamy do szkoły podstawowej w Przecławiu. Na terenie gminy będą kwestować tez wolontariusze. Niestety finał wypadł tym razem w niedzielę wolną od handlu.

I to może być poważne utrudnienie dla kwestujących. Zwykle mozna ich było spotkać w centrach handlowych i dyskontach. 13 stycznia takie miejsca jak "Auchan", "Decathlon", "Biedronka" czy "Netto" będa zamknięte. A liczy się każda złotówka wrzucona do puszki. Z roku na rok na terenie naszej gminy bijemy kolejne rekordy uzbieranych środków. Przypomnijmy w 2011 roku było to niewiele ponad 10 tys zł, w 2012 - 17 tys zł. W latach 2012-14 za każdym razem przekroczono granicę 20 tys zł. Potem było jeszcze więcej. W 2015 - 22,8 tys zł, w 2016 - 27,2 tys zł, a w rekordowym 2017 roku aż 32,4 tys zł. W styczniu tego roku nie udało się pobić kolejnego rekordu - ostatecznie finał zakończył się zebraną kwotą w wysokości 28 tys zł. Ale to i tak bardzo dobry wynika jak na naszą niedużą społeczność.

W przecławskiej sali gimnastycznej oprócz licytacji i występów czynna będzie kawiarenka z ciastami i napojami oraz sklepiki z potrawami na ciepło. Bardzo atrakcyjnie przedstawia się program artystyczny. Na auli wystąpią dzieci ze wszystkich szkół podstawowych oraz przedszkoli. Będą także goście ze Szczecina oraz Panie z grupy seniorów ze świetlic środowiskowych.

Warto też dodać, że na terenie naszej gminy są już funkcjonujące dwie puszki stacjonarne. Jeśli ktoś nie może być obecny w dniu finału, może wrzucić swój datek już dzisiaj. Pierwsza puszka jest w sklepie spożywczym "Na Wyspie" w Przecławiu. Druga - w salonie fryzjerskim na osiedlu Kresy (Warzymice 53)

Siema !

WOSP 2019 plakat

Pin It