logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Silny wiatr, powalone drzewa i zerwane dachy [ZDJĘCIA]

Warnik wichuraPrzez cały poniedziałek strażacy z OSP Kołbaskowo i OSP Smolęcin interweniowali na terenie całej gminy. Usuwane były powalone drzewa na drogi i budynki gospodarcze. W Warniku silny wiatr zerwał część dachu stajni.

 

 

 

Najbliższe godziny w pogodzie będą pełne zawirowań. Wszystko za sprawą niżu Bennet, który przyniesie wzrost temperatury w naszym kraju. Niestety, wraz z wyższą temperaturą, z niżem Bennet pojawi się również silny wiatr.

Straż Pożarna miała dziś dużo pracy i wyjazdów. Najwięcej interwencji było w Kamieńcu, gdzie pojawili się strażacy z OSP Kołbaskowo. W trzech miejscach usuwali połamane drzewa m.in. przy przystanku autobusowym w kierunku Rosówka.

Dużo pracy mieli także strażacy z OSP Smolęcin. Najpoważniej wyglądał zerwany dach na części budynku stajni w Warniku. To efekt silnego wiatru, który towarzyszy nam od rana na przemian z obfitymi opadami deszczu i gradu. W południe przewróciło się drzewo na drogę w Smolęcinie, a w Stobnie wiatr zerwał fragment dachu domu jednorodzinnego.

Według synoptyków silny wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h z południowego-zachodu i zachodu będzie się utrzymywał do jutr do godziny 13.00.

kamieniec 1

Smolecin

StobnoWarnik

Kamieniec 5

Kamieniec 6

Fot. M. Zieliński, OSP Smolęcin oraz internauci

Pin It