logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Transgraniczne spotkanie przedszkolaków.

pinnow passowW pierwszym tygodniu kwietnia odbyło się w Pinnow i w Passow piąte spotkanie w ramach projektu "Językowe i międzykulturowe umiejętności dzięki transgranicznym spotkaniom dzieci".

 

 

 

 

Na spotkanie pt. " Wielkanoc" przyjechały zaprzyjaźnione przedszkola z Gryfina i Przecławia. Podczas spotkania dzieci obejrzały sztukę teatralną, wzięły udział w warsztatach plastycznych i wspólnych zabawach o tematyce wielkanocnej.

Projekt ma za zadanie doprowadzić do pogłębienia istniejących już kontaktów między dziećmi z regionów partnerskich oraz do praktykowania i doskonalenia znajomości języków obcych Celem projektu jest lepsze poznanie i zrozumienie sąsiedniego kraju Polski/Niemiec poprzez współpracę przedszkoli. Zaplanowane spotkania mają na celu współpracę transgraniczną, możliwość porozumiewania się i przyczyniają się do integracji europejskiej.

W ramach projektu, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Fundusz Małych Projektów Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania) odbyły się już następujące spotkania: Dzień małych badaczy: światło, Mikołajki, Dzień małych badaczy: woda, Festiwal bajek i Wielkanoc.

Pinnow 01

Pinnow 02

Pinnow 03

Pinnow 05

Pin It