logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Powiatowa Gala Wolontariatu i Aktywności Społecznej - brawa dla naszych! [DUŻO ZDJĘĆ I WIDEO]

VGalaWolontariatuRozstrzygnięty został coroczny konkurs Starostwa Powiatowego w Policach pod tytułem "Razem Możemy Więcej". Podczas finałowej V Galii Wolontariatu i Aktywności Społecznej uhonorowano kilkadziesiąt osób. Wśród nich były także mieszkanki gminy Kołbaskowo.

 

 

 

Tegoroczna gala wolontariatu odbyła się w piątek 6 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Kapituła konkursu przyznała nagrody i wyróżnienia w trzech dziedzinach - Działania warte naśladowania, Osobowość roku oraz Działalność placówek publicznych w zakresie aktywności społecznej. Statuetki i anioły powędrowały nie tylko do osób fizycznych, ale także do organizacji, stowarzyszeń czy placówek publicznych.

W kategorii "Działania Warte Naśladowania" wyróżnienie otrzymały Siadliczanki. Grupa wokalno-artystyczna z Siadła Górnego jest od 4 lat obecna podczas większości wydarzeń w całym powiecie. Występowaliśmy na takich wydarzeniach jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Narodowe Czytanie, Mikołajki w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Kołbaskowo, Piknik Organizacji Pozarządowych w Policach, Dzień Seniora, Święto Niepodległości, Rocznica Bitwy pod Monte Cassino, Spotkanie Opłatkowe w Stobnie, Pikniku w Nowym Warpnie, Noc Kupały w Moczyłach, Żyjmy zdrowo na sportowo w Stobnie, W pogoni za Bielikiem - wylicza jedna z siadliczanek. Do każdego występu przygotowujemy indywidualny repertuar, pisząc własne teksty do znanych melodii. Naszym liderem jest emerytowana nauczycielka, która w teksty wplata ważne przesłania, często historyczne, bawi odbiorców nietypową interpretacją i zmusza ich do refleksji.

Trzecie miejsce w konkursie "Osobowość roku" zajęła Jolanta Resiak ze Stobna. Otworzyliśmy w naszej wsi "Koło Gospodyń Wiejskich" - mówi laureatka - w ramach wolnego czasu gotujemy, pieczemy ciasta, wykonujemy robótki ręczne. Spotykamy się dwa raz w tygodniu w świetlicy środowiskowej. To jest takie połączenie działania przyjemnego z pożytecznym.

Nasza Jola to bardzo skromna osoba - mówi jej koleżanka - to u niej w domu były pierwsze przygotowania do dożynek, kiedy nie było jeszcze świetlicy. U niej robiliśmy pierogi. Jest obecna na każdym wydarzeniu i pierwsza do pracy. Jest taką społecznicą "pełną piersią".

Wyróżnienie przypadło także firmie Viva Natura z Kamieńca, w imieniu której podziękowania odebrała Magdalena Piekarz. Firma będąca producentem świeżych soków warzywno-owocowych od lat wspiera lokalne przedsięwzięcia, festyny i imprezy.

Podczas gali podziękowanie od gminy Kołbaskowo za działalność na rzecz lokalnej społeczności otrzymała Renata Wójcik, która jest m.in. szefową stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Stowarzyszanie od lat działa wielotorowo przez cały rok na rzecz lokalnych mieszkańców. W tym miesiącu KPGK organizuje na wszystkich świetlicach środowiskowych przedświąteczne zabawy i spotkania z Mikołajem. Dzięki sponsorom ponownie udało się zorganizować prawie 300 paczek dla dzieci mieszkających w mniejszych miejscowościach naszej gminy.

Podziękowania za swoją pracę otrzymała także Anna Redlarska, która angażuje się w przeróżne akcje charytatywne na rzecz chorych osób. Serce się raduje na takiej gali widząc ile dobra ludzie czynią dla innych - mówi Anna Redlarska. Bardzo dziękuję Pani wójt za to wyróżnienie i wszystkim moim przyjaciołom, z którymi mogę pomagać innym. I mojemu kochanemu mężowi, który zawsze mnie wspiera cokolwiek nie wymyślę.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy – BRAWO WY!

Pin It