logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Gmina zamyka obiekty sportowe i place zabaw

zamkniete place zabawTo jest kolejny krok w walce z epidemią koronawirusa. Gmina Kołbaskowo zamyka wszystkie obiekty sportowe, rekreacyjne, siłownie plenerowe i place zabaw. Podobne kroki czynią spółdzielnie i zarządcy osiedli. Miejsca te będą kontrolowane przez Straż Gminną i Policję.

 

 

 

 

Od ponad tygodnia na adres naszej redakcji otrzymujemy zdjęcia od zaniepokojonych mieszkańców. Na niektórych z nich można naliczyć nawet dwudziestkę dzieci lub młodzieży. Najwięcej z nich gromadziło się na jedynym czynnym przecławskim skateparku. Obiekty zlokalizowane przy doku kultury zostały już wcześniej pozamykane.

  reklama

Ostoja

- Ja się pytam, gdzie są rodzice tych dzieci? - pisze Pani Małgorzata z Przecławia. Jest nakaz siedzenia w domu. Powinni to kontrolować. Może oni łagodnie przejdą wirusa, ale zarażą swoje babcie!

Przesyłam zdjęcia z ostatniej chwili - pisze p. Krzysztof - 8 osób i za nimi jeszcze 2. Wchodzą na teren gimnazjum. My tu w domach na kwarantannach. A oni imprezują. Powinna policja eskortować do domu i po mandacie dla rodziców.

 reklama

Montessori 2

Niektórzy mieszkańcy mają za nic mieli apele, by - ze względu na zagrożenie epidemiczne - zostać w domu. W odpowiedzi urzędnicy zamknęli wstęp do huśtawek, siłowni i skateparku. Podobnie sytuacja wygląda na osiedlowych placach zabaw kontrolowanych przez spółdzielnie i zarządców w Przecławiu i Warzymicach.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższych - pisze do mieszkańców wójt Małgorzata Schwarz. Zachowujmy się odpowiedzialnie!

Obiekty będą zamknięte do odwołania.

Pin It