logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Przygraniczni pracownicy zwolnieni z kwarantanny!

ProtestWRosowku Rząd otworzy granice dla pracowników transgranicznych. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie mogli dojeżdżać do pracy. To efekt niedawnych protestów na granicach oraz pism samorządowców kierowanych do rządzących. Prawodpodobnie 4 maja przestanie obowiązywać 14-dniowa kwarantanna dla pracowników transgranicznych.

 

 

 

 

Mam bardzo dobre informacje dla wszystkich pracowników i uczniów, którzy pracują lub uczą się u naszych sąsiadów, czyli w Niemczech, na Litwie, na Słowacji i w Republice Czeskiej - informuje premier Mateusz Morawiecki. Od dnia 4 maja będą mogli wrócić do pracy i nauki. Nie będą musieli przechodzić obowiązkowej, 14-dniowej kwarantanny. Po analizach epidemiologicznych i we współpracy z rządami wspomnianych krajów oraz po konsultacjach z samorządami podjęliśmy wspólnie tę ważną decyzję, na którą czekali pracownicy transgraniczni i ich rodziny.

  reklama

Ostoja

Na stronach rządowych ukazał się projekt rozporządzenia ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Oto jego fragment:

"Od dnia 4 maja 2020 r. obowiązku, o którym mowa w § 2 ust. 2, nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej:

w ramach wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym przez osoby wykonujące te czynności w tych państwach;
przez uczniów i studentów pobierających naukę w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym.

Osoby, o których mowa w ust. 3, przekraczając granicę państwową dokumentują Straży Granicznej wykonywanie czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych lub pobieranie nauki w państwie sąsiadującym."

 reklama

Montessori 2

Tydzień temu na przejściu granicznym w Rosówku odbyły się protesty w tej sprawie.

 

Pin It