logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Kołbaskowo dołączyło do protestów

protest kobiet kolbaskowoNie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych miejscowościach od kilku dni organizowane są protesty przeciwko zakazowi aborcji. Dziś do listy dopisać możemy Kołbaskowo. W czwartkowe popołudnie kilkanaście aut skutecznie zablokowało na ponad pół godziny rondo biszkoptowe. Korki w stronę autostrady ciągnęły się już od Przecławia i Warzymic.

 

 

"Przepraszamy za utrudnienia, mamy rząd do obalenia!" - takie i inne hasła można było przeczytać na samochodach i plakatach wywieszonych na szybach. Niektóre z haseł były bardziej emocjonalne i dosadne.

Uważam, że jest i tak dość kulturalnie - mówi jedna z uczestniczek - "Piekło Kobiet" "Abort PIS". Dopiero zaczynamy z protestami i zaręczam że to nie nasza ostatnia akcja.

Mieszkanki Gminy Kołbaskowo też "myślą, czują, decydują" #STRAJKKOBIET - napisała na swoim fanpejdżu jedna z lokalnych aktywistek.

 

  reklama

Ostoja


jas poziomo

 

Strajk kobiet przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego trwa już od sześciu dni. Protesty odbywają się na ulicach wszystkich większych miejscowości w Polsce. Tydzień temu Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Wywołało to falę oburzenia w całym kraju. W demonstracjach w większych i mniejszych miejscowościach uczestniczą setki tysięcy ludzi.

Do nich dołączyło dzisiaj także Kołbaskowo.

 

#StrajkKobiet - Kołbaskowo też protestuje. 29 października 2020

Kołbaskowo też protestuje ⚡⚡⚡

Opublikowany przez Przeclaw24 Portal mieszkańców Przecławia i Warzymic Czwartek, 29 października 2020

 

Pin It