logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

To był trudny finał - ale wynik będzie dobry!

WOSP PrzeclawZa nami 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gminna impreza odbyła się na placu przed GOKSiR'em. Były kiermasze, występy artystyczne, koncerty, licytacje oraz kwesty na rzecz orkiestry. To był "Finał Z Głową" - bo zbierano pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

 

 

 

Tegoroczną edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z pewnością zapamiętamy na długo. Wszelkie występy na scenie odbyły się bez udziału publiczności i transmitowane były w internecie oraz na telebimie przed ośrodkiem kultury. Na scenie zagrali STAN GER. GOKSiR Band, ETA, H.O.W oraz gwiazda wieczoru - Dikanda. W przerwach między koncertami wystąpili nasi mieszkańcy prezentując tańce do muzyki Dance, Latino oraz HIP-HOP. Nasze dzieciaki z grup artystycznych skradły serca publiczności - mówi szef sztabu Mariusz Skóra. Jak widziałem reakcję widzów, to niektórzy nawet płakali oglądając na telebimie pierwsze solówki dzieci. Bo przecież rodziców nie było na widowni, nie widzieli się. Dzieci dały piękne pokazy.

  reklama

Hair-House

 

W innej formie odbył się także bieg SIEMA ZDROWIE II. Był to raczej marsz na orientację, który można było odbyć w dowolnych terminie i tempie oraz w dowolny sposób. Tak więc na trasie można było spotkać biegacza, chodziarza, spacerowicza a nawet rodziny z wózkami. Liczyła się chęć udziału i spędzenia aktywnie czasu przy pięknej, słonecznej, choć mroźnej, pogodzie. Przy okazji można było poznać zakątki naszej miejscowości takie jak syrenie stawy oraz budowaną ścieżkę pieszo-rowerową z Przecławia do Karwowa.

Pierwsze licytacje odbyły się w internecie i zostały zakończone na kilka dni przed finałem. Drugą część gadżetów zlicytował na placu tradycyjnie już Wojciech Hancewicz, który od ponad 15 lat ma szczęśliwą rękę do podbijania kwot. Były orkiestrowe koszulki, rękodzieło, gadżety z autografami gwiazd a nawet wypieki. Jednak hitem licytacji była kolacja z władzami gminy Kołbaskowo.

To był taki spontaniczny pomysł - mówi Dorota Trzebińska Przewodnicząca Rady Gminy. Podarować na rzecz WOŚP coś od serca, coś co się własnoręcznie wykona. I stanęło na tym, że z sercem ugotujemy kolację dla dwóch osób. Moją specjalnością są makarony, zwłaszcza lazania, pani wójt piecze znakomite ciasta. Od lat dobrze nam się współpracuje, to i w kuchni damy radę. Poznałyśmy już naszych gości. To młodzi, bardzo mili ludzie. Wstępny termin kolacji został już ustalony. Ogromnie się cieszę z wyniku licytacji i nisko kłaniam się wszystkim, którzy brali w niej udział. Ostatecznie kolacja z władzami gminy poszła na aukcji za 2400zł!

  reklama

Jas

Na godzinę 16:30 mamy policzone 39 tysięcy złotych - mówi szef sztabu. Ale to z 10% puszek. Schodzą puszki sklepowe, także z innego rejonu, który zbierał dla nas. Tak nieskromnie liczę, abyśmy się zbliżyli to tego wyniku 100 tys zł. Bo rok temu było 110 tys. Cieszę się że pokazaliśmy, że potrafimy się przy takich trudnych imprezach jednoczyć i pokazywać swoje serducho.

Przecławska orkiestra zagrała wielotorowo. Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz książki przeczytanej. Na wysokości zadania stanęli po raz kolejny fryzjerzy. Wiele sklepów i instytucji włączyło się także do zbiórki poprzez wystawienie u siebie orkiestrowych skarbonek. Imprezę zakończyło widowiskowe Światełko Do Nieba w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Krąg" którzy wykonali taniec z pochodniami, które ustawili w duże serducho.

Światełko Do Nieba przed GOKSiR Przecław na zakończenie 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ❤🔥✨💥❤

Opublikowany przez Przeclaw24 Portal mieszkańców Przecławia i Warzymic Niedziela, 31 stycznia 2021