logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Kołbaskowo - zderzenie pociągu z ciężarówką

stobno dolujeDziś około 6:15 pociąg jadący ze stacji Szczecin - Gumieńce do  niemieckiego Tantow zderzył się na przejeździe kolejowym koło Kołbaskowa. Siła uderzenia była tak duża, że początkowe wagony pociągu wykoleiły się a naczepa ciężarówki znalazła się pod pociągiem.

 

 

 

 

Dziś około 6:15 pociąg pazażerski Deutsche Bahn relacji Szczecin - Berlin zderzył się na przejeździe kolejowym między Kołbaskowem a Smolęcinem. Siła uderzenia była tak duża, że pierwsze wagony składu pociągu wykoleiły się a naczepa ciężarówki znalazła się pod pociągiem.

Na miejscu od rana działają już służby straży pożarnej i policji. Ze wstępnych informacji wynika że obeszło się bez ofiar śmiertelnych. Droga powiatowa między Kołbaskowem na Smolęcinem będzie zamknięta przez wiele godzin.

reklama

500 250 KEPS Warzymice

Hair-House

 

Jesteśmy na etapie zbierania materiałów do publikacji

 

kolbaskowo wypadek

 

- Do zdarzenia doszło po godzinie 6:00 - mówi Piotr Tuzimek, oficer prasowy straży pożarnej w Policach. - Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, pierwsze zastępy stwierdziły wykolejanie dwóch wagonów pociągu międzynarodowego. 39 osób zostało ewakuowanych, w tym maszynista. Przejazd jest zablokowany. Na miejscu, tutaj w tej chwili, trwają prace wyłącznie związane z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia. Czekamy na decyzję strony niemieckiej związanej z usunięciem tych wykolejonych wagonów.

Przejazd trasą Kołbaskowo-Smolęcin jest całkowicie zablokowany. Zablokowana jest także jednotorowa linia kolejowa Szczecin-Angermunde, która jest szlakiem łączącym Szczecin z Berlinem. I tak może być przez kilka dni. Trzeba nie tylko usunąć rozbity pociąg, ale także naprawić uszkodzony tor.

Polskie Linie Kolejowe wydały następujący komunikat:

Na trasie Szczecin Główny – Tantow utrzymana jest zastępcza komunikacja autobusowa po zdarzeniu na przejeździe kolejowo – drogowym. Ze wstępnych ocen wynika, że na skutek zdarzenia spowodowanego wjazdem tira pod pociąg pomimo czerwonego migającego światła uszkodzone zostało kilkadziesiąt metrów toru oraz podkłady. Do wkolejenia jest autobus szynowy. Usunięty musi być uszkodzony samochód ciężarowy.

wypadek kolbaskowo przejazd

 

Pociągiem jechało 39 pasażerów. Ratownicy stwierdzili rany u ośmiu osób, głównie otarcia rąk i rany na głowie. Obrażenia nie były groźne dla ich życia. Na najbardziej poranionego wyglądał maszynista pociągu, który odmówił transportu do szpitala. Trafił tam za to kierowca ciężarówki, wprawdzie tylko w szoku, ale konieczne jest tam pobranie jego krwi do badań.