logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Było świątecznie, bajkowo i wesoło [FOTORELACJA]

Mikolajki2021Przez całą sobotę i niedzielę w Przecławiu odbywał się duży kiermasz świąteczny połączony z wydarzeniami towarzyszącymi. Na terenie Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji miały miejsce kiermasze i warsztaty oraz przyjechał św. Mikołaj z prezentami. A w niedzielny, śnieżny poranek, można było przebiec się na krótkim dystansie w specjalnym zimowym Biegu Mikołajkowym.

 

 

I oby ta świąteczna aura i humor dopisywały nam przez cały grudzień. Wydarzeń przedświątecznych w tym roku na terenie Szczecina i okolic jest dość mało. Przecławski Polsko-Niemiecki Jarmark Bożonarodzeniowy przyciągnął mieszkańców nie tylko Warzymic i Przecławia. Na terenie GOKSIRu funkcjonowało przez dwa dni miasteczko świętego Mikołaja. Były prawdziwe sanie a dzięki technice okularów VR można było polecieć razem z Mikołajem i reniferami w świat.

reklama

Pan Bratek Mierzyn Mikołaj Choinka

 

W holu oraz na sali GOKSIR'u można było bezpłatnie uczestniczyć w sesjach fotograficznych, warsztatach tematycznych oraz napisać kartkę z życzeniami do najbliższych. Działała świąteczna fotobudka oraz liczne kramy i stoiska z rękodziełem. Na scenie, w iście świątecznym klimacie, można było uczestniczyć w śpiewaniu świątecznych piosenek, występie magika lub zrobić sobie zdjęcie z postaciami z bajek.

Jednak najważniejszym wydarzeniem sobotnim była wizyta świętego Mikołaja, który oczywiście pojawił się z wielkim workiem prezentów dla wszystkich dzieci. A w niedzielny poranek, odbył się bieg Mikołajkowy. Wprawdzie dystans był niewielki, ale liczyła się chęć uczestnictwa w sportowym wydarzeniu, wspólna rozgrzewka oraz medal za dobiegnięcie do mety. Dla spragnionych większych dystansów, można było pętlę po terenie GOKSIRu przebiec wielokrotnie.

  reklama

Hair-House

 

Wszystkie atrakcje dla mieszkańców były bezpłatne. Organizatorem wydarzenia była Gmina Kołbaskowo a cały projekt był dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia-Pomorze Przednie-Brandenburgia/Polska

Pin It