logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Trzydziesty finał WOŚP za nami [FOTORELACJA]

30 final wosp przeclaw104 tys. w 2020, 81 tys. w 2021. A w tym roku? Za nami jubileuszowy 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ilość wydarzeń i atrakcji zafundowana przez organizatorów była tak duża i zróżnicowana, że ciężko będzie opisać to w kilku zdaniach. Trzeba przyznać, słowami odwiedzających, że w tym roku Przecław stał stanął na wysokości zadania i pomimo pandemii i obostrzeń, zorganizował sprawnie dwudniową, ciekawą imprezę. Pytanie tylko z jakim wynikiem finansowym?

 

 

Wszystko zaczęło się w sobotni poranek. Najpierw start do rajdu OffRoad, warsztaty dla całych rodzin - ekologiczne z Leroy Merlin i plastyczne z p. Magdą. Kino dla dzieci i młodzieży, prelekcja fundacji dzikich zwierząt, badanie wzorku a na koniec Stand Up. Już z rana wiadomo, że to był dobry początek. Pomimo bardzo wietrznej i deszczowej pogody, przecławski GOKSiR był bardzo chętnie odwiedzany przez mieszkańców.

Z zebranych środków na godz. 9.00 w sobotę 29 stycznia mamy - mówi Mariusz Skóra, szef gminnego sztabu WOŚP - eSkarbonka: 8870 zł, licytacje online: 12223 zł, puszki stacjonarne już policzone: 7953,37 zł, Rajd OffRoad: 7687 zł. Mamy łącznie 36.733,37zł - wilcza szef sztabu 4542

  reklama

Zabscy

 

A to dopiero początek. Na szczęście w niedzielny poranek, po kilku deszczowych dniach, pojawiło się słońce, a wiejący orkan Nadia znacznie osłabł. Poprawiła się znacznie frekwencja i można było przeprowadzić sportowe wydarzenia. Na Dziewkliczu odbyło się grupowe morsowanie, na salkach fitness i siłowni zajęcia sportowe, na basenie zabawy dla dzieci i aqua maraton dla dorosłych. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się marszobieg SIEMA ZDROWIE podzielony na trzy rywalizacje - Globtroter, Lokalniak i Stena. Bo to właśnie firma Stena, była głównym sponsorem tego wydarzenia. Biegały i chodziły dzieci i dorośli na krótkich i dłuższych dystansach.

Od południa, aż do późnego wieczora, na głównej sali odbyły się liczne występy artystyczne oraz licytacje ciekawych przedmiotów. Zaprezentowały się przedszkola, szkoły tańca, grupy wokalne działające przy świetlicach, karatecy oraz ludowe zespoły pieśni i tańca. Były pokazy harcerskie, jazdy quadami, pokazy pierwszej pomocy, kiermasze książki i płyty, stoiska ze słodkościami i rękodziełem. Nie zawiedli warzymiccy fryzjerzy, którzy w ramach datku na orkiestrę, strzygli swoich klientów. Tych i innych przedsięwzięć i pomysłów było w tym dniu bardzo wiele.

  reklama

Hair-House

 

Bardzo ciekawie było na licytacjach. Mamy dużo ofert czterocyfrowych - mówi Mariusz Skóra - nie ma reguły, czy jest to gadżet orkiestry, czy voucher na jazdę sportowym samochodem. Komoda wykonana przez Panią Wójt - za prawie 900zł, dożywotni karnet na zajęcia karate za 2500 zł, piłka siatkarek Chemika Police ufundowana przez sołtysa Warzymic - za 600zł

Voucher na wszystkie wydarzenia w GOKSiR na 2022 rok zlicytowano za 1500 zł - mówi Katarzyna Płużek z gminnego sztabu WOŚP - Minionek, nasz największy pluszak za 850 zł, koszyk żywności od Nadodrzanek - 450zł, vouchery na jazdę sportowym samochodem poszły za 900zł, 850zł i 1000zł. Kalendarz WOŚP za 200zł.

Dwa lata temu w Przecławiu padł rekord - zebrano w sumie 104 tys zł. w 2021 roku, mimo trudnego, pandemicznego finału, pozyskano 81 tys. zł. A jak będzie w tym roku? Ciągle trwa liczenie - o wynikach powiadomimy Was wkrótce. 

 

AKTUALIZACJA 01/02/2022. Po podliczeniu wszystkich środków w gminie Kołbaskowo zebrano 124.177,56 zł

 

Pin It