logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

To był jednak śmiertelny wypadek!

wypadek rowerzysty smiertelnyNie ustaje dyskusja na temat wypadku rowerzysty w Przecławiu. Doszło do niego w poniedziałkowe popołudnie w okolicach skrzyżowania alei Kasztanowej z drogą krajową nr 13. Przejeżdżającego po przejściu dla pieszych rowerzystę potrącił samochód osobowy. Kierującego rowerem przewieziono karetką do szpitala. Niestety rowerzysta zmarł.

 

 

Do wypadku doszło 31 stycznia około godziny 16:00. Auto jadące od strony Kołbaskowa potrąciło rowerzystę na przejściu dla pieszych. To był pracownik jednej z firm kurierskich na Kasztanówce, który do pracy dojeżdżał rowerem - pisze jedna z mieszkanek. Niestety zmarł w wyniku obrażeń po wypadku.

Informację potwierdza rzecznika policji Katarzyna Lesicka. To zdarzenie zastało zakwalifikowane jako wypadek. Kierujący volkswagenem 39 letni mężczyzna nie zachował należytej ostrożności i uderzył w przejeżdżającego przejściem dla pieszych rowerzystę (45 lat). Rowerzysta z obrażeniami głowy został zabrany do szpitala, niestety w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł. Kierowca volkswagena był trzeźwy. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

  reklama

Zabscy

 

Hair-House

 

W tym miejscu w Przecławiu dochodziło już do niebezpiecznych sytuacji. To odcinek wjazdowy do naszej miejscowości. Auta jadące od Kołbaskowa, mogą nie zdążyć wyhamować do odpowiedniej prędkości, a kilka metrów dalej są już pierwsze pasy dla pieszych. W trudnej sytuacji są także auta jadące od Kurowa i alei Kasztanowej. Wjazd na DK13 przy dużym ruchu, to nie lada wyzwanie. W popołudniowym szczycie kierowcy muszą liczyć na uprzejmość jadących po DK13, inaczej sprawnie nie wjadą na tą drogę. Bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów nie poprawia także wąski i kończący się nagle chodnik.

Na chwilę obecną trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności tego zdarzenia - dodaje na koniec rzecznika policji K. Lesicka.

 

wypadek rowerzysty smiertelny  

 

Fot. Google Maps.

Pin It