logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Kołbaskowo: Kradzione rowery elektryczne w skontrolowanym busie.

Kradzione rowery KolbaskowoDziewięć rowerów, w tym część elektrycznych oraz jedną hulajnogę elektryczną zabezpieczyła Szczecińska Izba Skarbowa w kontrolowanym busie w Kołbaskowie. Przewożący je do Polski kierowca nie posiadał dokumentów - stąd rodziło to podejrzenie, że towar został skradziony. W toku dodatkowej kontroli okazało się, że kierowca ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

 

 

 

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej podczas rutynowej kontroli zabezpieczyli rowery elektryczne oraz hulajnogę elektryczną. Kierowca kontrolowanego busa na szczecińskich numerach rejestracyjnych wjeżdżał do Polski z terenu Niemiec autostradą A6 przez przejście graniczne w Kołbaskowie. Kierowca do kontroli przedstawił dowód osobisty. Po sprawdzeniu danych kierowcy w systemie dyscyplinowania kierowców okazało się, że nie posiada prawa jazdy oraz ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

 

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

Hair-House

Ancora Warzymice

 

Na pytanie o przywożony towar kierowca zgłosił dziewięć rowerów używanych, w tym część elektrycznych, oraz jedną hulajnogę elektryczną. Niektóre z nich posiadały założoną blokadę na koło. kierowca nie posiadał żadnych dokumentów potwierdzających legalne posiadanie tych produktów. Oświadczył jedynie, że towar należy do jego kolegi i został zakupiony przez kolegę na targowisku. Informacja o zakazie kierowania pojazdami oraz podejrzenie kradzieży rowerów zdecydowały o tym, że funkcjonariusze KAS powiadomili policję. Zabezpieczony towar i kierowcę przekazano na Posterunek Policji w Mierzynie, która poprowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie.

 

Kradzione rowery Kolbaskowo 1

Kradzione rowery Kolbaskowo 2

Kradzione rowery Kolbaskowo 3

 

Fot: Krajowa Administracja Skarbowa

Pin It