logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Piąty Przecław Festiwal za nami [FOTORELACJA]

Przeclaw Festiwal 2024 Przecław Festiwal to kulminacja rocznego programu artystycznego GOKSiR. Tradycyjnie odbywa się na styku wiosny i lata. Tym razem data padła na sobotę 8 czerwca. Na scenie przed siedzibą Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji wystartował blok muzyczny prezentujący czołówkę polskiego popu. Na plenerowej scenie wystąpili Bovska, Lanberry i Grzegorzy Hyży.

 

 

Staramy się, by gmina Kołbaskowo stała się gościnną przestrzenią dla miłośników rozmaitych gatunków kultury. Są to atrakcyjne i ambitne formy, w których każdy może odnaleźć przestrzeń dla siebie. 5-lecie instytucji jest doskonałą okazją, by pokazać nasz potencjał szerszemu gronu odbiorców – mówi dyrektor GOKSiR Rafał Roguszka.

Dyrektor jednocześnie zaprosił na kolejne wydarzenia z festiwalowego pakietu - Dolinę Dolnej Odry Poezją Śpiewana w Moczyłach (31 sierpnia), ogólnopolski konwent fanów azjatyckiej pop kultury Mizukon (12-14 lipca), spotkanie fanów retrogamingu PixelON oraz tegoroczna nowość – festiwal tańca nowoczesnego Strefa Poza Miastem (19-20 lipca)

  reklama

Hair-House

 

Na scenie jako pierwsza zaprezentowała się Bovska. To artystka okrzyknięta jednym z najważniejszych debiutów muzycznych ostatnich lat. Wydała dotąd 5 studyjnych płyt i wystąpiła na najważniejszych festiwalach w kraju: Opener Festival, Orange Warsaw Festival, Slot Art, Fest Festival, Kraków Live i Sopot Top of the Top. Parę dni temu mogliśmy podziwiać jej występ na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Podczas koncertu można było usłyszeć jej największe przeboje takie jak "Kaktus", "Cudowne Lata", "Ziemia Mi Się Pali", "Wielka Cisza" czy "Bałtyk"

  reklama

WolneSlowa GIF

 

Potem przyszedł czas na Lanberry - wokalistkę, kompozytorkę i autorkę tekstów. Lanberry konsekwentnie podbija listy przebojów stacji radiowych, zdobywając prestiżowe wyróżnienia Złotych i Platynowych Płyt. Wiele z zaprezentowanych utworów doczekało się milionowych odtworzeń w serwisach muzycznych. Były przeboje takie jak "Co Ja Robię Tu", "Waniliowe", "Dzięki Że Jesteś", "Ostatni Most" czy "Piątek". Artystka po zakończonym występie cierpliwie rozdawała autografy i chętnie robiła sobie zdjęcia z fanami.

 reklama

Magnolia Montessori Przecław Przedszkole Żłobek

 

Kulminacją Przecław Festiwal był występ Grzegorza Hyżego - wokalisty, kompozytora, producenta i autora tekstów. Jego utwory od lat nie schodzą z radiowych playlist. Ze sceny usłyszeliśmy „Króla nocy”, O Pani!” czy „Wstaję”. Grzegorz Hyży jest zdobywcą złotych, platynowych i multiplatynowych płyt za single i albumy długogrające. Lubi bawić się muzyką i przedstawia inne aranżacje swoich znanych hitów. Zupełnie inaczej zabrzmiał hit "Na Chwilę" czy wykonane zupełnie akustyczne pozostałe utwory w krótszych wersjach, tak aby zmieściły się w koncercie.

  reklama

Ancora Warzymice

 

Podczas festiwalu można było skorzystać ze szerokiej strefy gastronomicznej. W tym roku bardzo dopisała frekwencja, to z pewnością zasługa super tanich biletów w pierwszej turze sprzedaży, kiedy to mieszkańcy gminy, posiadający ważna Kołbaskowską Kartę Mieszkańca, mogli nabyć bilety za symboliczne 5 zł. Jedyną niedogodnością były długie kolejki na wejściu spowodowane koniecznością przedstawienia trzech dokumentów: biletu, ważnej Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca oraz dowodu tożsamości.